31.1.2015

Ostatní barvy spektra

bridal-bouquet-347032_1280Vibrační energie červené barvy. Červená podporuje fyzickou aktivitu, vitalitu, sebevědomí, sílu, vášeň, ale také hněv, impulsivnost a panovačnost. Červená je barvou bouřlivého mládí, romantiky a žáru letního Slunce. Její podstata je dynamická, temperamentní, otevřená a osvěžující. Symbolizuje vitální energii, oheň a krev. V analogii s krví je světlem života, a tudíž je posvátná. Vibrace červené barvy zlepšuje náladu, pomáhá překonávat strach, zahřívá a probouzí spontánnost v rozhodování, zdravé riskování a odvahu. Podporuje sexuální energii, sebevědomí a dobyvačnost, vášně, emoce, akceschopnost. Pomocí červené barvy můžeme povzbudit nebo dokonce probudit vlastní vědomí, regenerovat ospalou mysl a odhalit tajemství některých mystérií života. Pomáhá vytvoření čehokoli, co se týká mezilidských vztahů. Červená je ale velmi energická, může být dokonce vznětlivá, proto ji kombinujeme s klidnějšími odstíny, usměrníme tak její nechtěnou ,,agresivitu“. Červená se dobře doplňuje se zelenou.

bleeding-heart-332162_1280Vibrační energie růžové barvy

Růžová je především romantická a milostná, představuje lásku, něhu, jemnost a soudržnost ve vztazích. Osvěžuje ducha a podporuje duchovní bdělost, podporuje náklonnost a ochotu ke kompromisům. Je barvou mládí, harmonie, usmíření a vnitřního klidu. Růžová podpoří duchovní cítění.

Vibrační energie purpurové barvy

Purpurová barva je velmi inspirativní až éterická. Působí uklidňujícím dojmem a navozuje meditaci, proto ji považujeme za barvu duchovní. Je barvou vladařů a kněží. Posiluje intuici, jasnovidnost, duchovní cítění, moudrost, úspěch, ideály, odstranění negativních energií. Přináší ochranu a schopnost napojení na magickou sféru vyšších světů.

floral-74499_1280Vibrační energie oranžové barvy

Oranžová je symbolem vitality, plodnosti, harmonie, přináší radost, zahání únavu. Nabádá nás myslet více na sebe, ovšem v pozitivním slova smyslu, je barvou pozitivních změn. Pomáhá neklidné a nejisté duši lépe se vyrovnávat s nečekanými změnami a stresem. Vytváří pozitivní energie úspěchů tvůrčích, pracovních, studijních. Vibrace oranžové barvy navozuje pocity štěstí a optimismu, omlazuje, podporuje soustředění, přizpůsobivost, přitažlivost, osudové změny. Prohlubuje radostné pocity a tím pozitivně působí na mezilidské vztahy. Je-li oranžové příliš mnoho může svádět k flirtování.

roses-366172_1280Vibrační energie žluté barvy

Žlutá je vznešenost sama, evokuje představivost a tvořivost, odhodlání k prozkoumávání nových cest a přináší víru v nové začátky. Zažehná jakékoliv nepřízně osudu, podpoří vytváření všeho pozitivního v životě, neboť žlutá prezentuje energii světla. Rozvíjí intelekt, soustředění a organizační schopnosti. Je barvou vědomí, komunikace, myšlení, inspirace, sebedůvěry, rozvahy a intuice. Zvyšuje sebevědomí. Je barvou Slunce, zlata, ohně a světla, tím také symbolem pravdy a nečekaných změn. Vibrace žluté rozvíjí tvořivost, evokuje lásku a laskavost. Ale také věčnou netrpělivost vydržet na jednom místě, nabádá nás k cestování a poznávání všeho nového. Pozor na přemíru žluté: provokuje žárlivost, chtivost, závist, lakotu, pohrdání, samolibost a nenávist.

aster-188047_1280Vibrační energie fialové barvy

Fialová barva je základní barvou mystiky, magie, meditace, duchovních schopností, spirituality, záhad, moudrosti a tvůrčí síly. Vibrace fialové ovlivňuje šestý smysl a tím také odpovědnost. Čistí duši. Podporuje meditaci, učení se spirituálním dovednostem. Rozptyluje negativní myšlenky, pocity úzkosti, pročišťuje metabolismus, podporuje fantazii. Je barvou nepřehlédnutelné originality (obsahuje v sobě modrou a červenou). Příliš mnoho fialové barvy však představuje samotu, vnitřní žal a uzavírání se do smutných vzpomínek. Soustředíme se na fialovou barvu pro podporu duchovních a všech spirituálních schopností, duchovní meditace, učení se magii, soustředění. Popřípadě zrušení kletby, pokud máme pocit, že proti nám někdo vysílá negativní energii. Fialová se dobře doplňuje se žlutou.

fractal-18510_640Vibrační energie modré barvy

Modrá je obloha, oceán, nekonečno, absolutno, nadpřirozeno, božská harmonie. Představuje ochranu, moudrost, zdraví, štěstí, věrnost, trpělivost. Je barvou neomezených možností, čistoty duše, odpuštění, duchovní touhy, lásky, věrnosti a důvěry. Je inspirující, pomáhá k ujasnění si priorit, cílů, přání. Uklidňuje a napomáhá uvědomění si pravdy a zmatků v neklidném nitru. Modrá rezonuje s jemnými emocemi, trpělivostí, hlubokými city, něhou a věrností. Prohlubuje rozvážnost a opatrnost v mezilidských vztazích. Je zdrojem inteligence, logického uvažování a inspirace. Modrá vyzařuje klid a tiší hysterické povahy. Prohlubuje esoterické cítění, zlepšuje komunikaci, zklidňuje duševní traumata. Ruší negativní vlivy z vnějšího okolí, pohlcuje napětí, zlo a zlobu. Příliš modré však podporuje přehnaný idealismus. Modrá se dobře doplňuje s oranžovou.

Vibrační energie bleděmodré barvy

Bleděmodrá barva má silnou léčitelskou energii, napomáhá v léčení nemocí, popálenin a tiší bolest. Uzdravující je působení bleděmodrého světla.

Vibrační energie indigově modré barvy

Indigová probouzí intuici, moudrost, umělecké vlohy, inspiraci a představivost. Vhodná při meditacích, pomáhá rozšiřovat hranice vědomí. Použijeme ji pokud řešíme spory, pomluvy, lži, nebo k odstranění kletby. Indigově modrá barva je zvláštní tím, že obsahuje jednu šestinu z každé základní barvy slunečního spektra (červené, oranžové, žluté, zelené, modré a fialové).

leaf-178713_1280Vibrační energie zelené barvy

Zelená je zdraví, rovnováha, harmonie, naděje, obnova a růst, hojnost, plodnost, vytrvalost a láska,  je základní barvou přírody. Uzdravuje, regeneruje, přináší klid a pohodu, je štědrá, je posilující a osvěžující. Podporuje soustředění. Probouzí chuť do života, ale také chuť k jídlu. Podporuje soucit, pocit bezpečí, schopnost dávat a přijímat lásku. Pomáhá řešit neshody a spory, uklidňuje cholerické povahy, uvolňuje úzkost a psychické vypětí, posiluje zrak. Rozvíjí kreativitu. Proto bychom měli co nejčastěji odpočívat v přírodě. Zelenou barvu používáme při rituálech pro její velmi dobrou vázací schopnost, také pro schopnost harmonizace. Při vytváření hojnosti, úspěchu, hledání zaměstnání, odstranění nepříznivé finanční situace, plánování svatby, tvoření úspěšné budoucnosti.

Barvy na obloze se odráží na hladině rybníků, jezer a moří, vodní plocha je proměnlivá v závislosti na světelných podmínkách a barevném spektru oblohy. Například Tyrkysová barva vodní plochy, rezonující na hranici spektra mezi modrou a zelenou, pocitově ochlazuje, její třpytivost a krystaličnost je osvěžující, podtrhuje průzračnost vody, navozuje dojem dálky a hloubky. Tyrkysová je barvou prvotního oceánu.

Smaragdově zelená barva je rezonanční barvou bohyně Venuše. Polodrahokam smaragd sám o sobě je kamenem, skrývajícím v sobě tajemství podstaty života. Tento drahokam podporuje schopnost vnímat a vstřebávat kinetické a duchovní energie.

leaf-409258_1280Vibrační energie hnědé barvy

Hnědou barvu spojujeme především se živlem země,  s uzemněním, navozuje klidné soustředění a vnímavost. Je barvou financí, hmoty, úspěchu v podnikání, zaměstnání a studiu. V magii je symbolem ochrany, pomáhá odhalit faleš a přetvářku. Je velice hmotná, realistická, může nám být nápomocná potřebujeme-li sejmout z očí růžové brýle, pokud nedokážeme stát pevně nohama na zemi a stále se jen vznášíme v oblacích, pokud žijeme v iluzích a vše vidíme zkresleně. Používáme ji při rituálech v souvislosti s napojením se na živel země a zemské energie.

Související: Charakteristika barev

Související články

Diskuzeerror: Obsah je chráněn autorským zákonem.