Pentagram – symbol člověka

pentagram-1068852_1280Symbol pentagramu představuje přírodní elementární energii. Dále je představitelem mikrokosmu – tedy člověka, člověk je též tvořen pěti přírodními elementy. Pěticípá hvězda poukazuje na pět smyslů, je symbolem psychického světa, říká nám, že mysl je nad hmotou. Pentagram kreslíme jedním tahem při rituálu v kruhu do vzduchu: rukou, hůlkou nebo dýkou. Kreslíme jej nad vodou před rituální koupelí, nebo na papír, na který postavíme kalich s vodou nebo vínem, voda pojme do své paměti jeho vibraci. Během rituálu používáme pentagram pro osobní ochranu, získání, přivolání nebo odstranění nechtěných astrálních energií.

Dvojitý pentagram

Dvojitý pentagram, kdy jsou dva položeny na sobě tak, že vytvářejí symbol Slunce o deseti paprscích, je znakem přírody, vesmírné, zářivé energie a všudypřítomné duality. Takto zhotovený například ve zlatě je vhodným talismanem, zároveň velmi silným energetickým zářičem. V nebezpečné situaci, nebudete-li mít po ruce talisman s pěticípou hvězdou, můžete okamžitě vytvořit její obraz mentálním zrakem v mysli, mentálně se napojíte na její vibrace. Případně si vizualizujte sebe sama stojícího uprostřed pěticípé hvězdy.

Vždy bychom měli pentagram vidět i používat v praxi postavený jedním cípem nahoru!

banner-1081008_1920

Pokud je pentagram někde vyobrazen obráceně, hlavním cípem dolů, potom představuje „negativní“ energii, neboť v minulosti byl této hvězdě poněkud neprávem přiřknut symbol ďábla. Pentagram má podporující a ochrannou schopnost především pro odvěkou mystickou symboliku, která má natolik silnou vibraci, že ve světě plazmatické energie existuje cosi jako energetická bytost nebo elementál představující vibraci tohoto znamení. Postavený jedním cípem nahoru – je zde podoba člověka pevně stojícího na zemi (horní cíp hlava, prostřední ruce a spodní představují rozkročené nohy).

Zobrazit eKnihy

Co se stane, pokud pentagram otočíme ,,hlavou dolů“?!

Otočte pentagram hlavou dolů a rázem máte Viselce – jednu z dvaadvaceti významných karet tarotu. Dejte si domácí úkol: prostudujte v knize o taroru význam Viselce! Použijte pouze kvalitní knihu s obsáhlým výkladem velké arkány. Pro duchovní práci nepoužívejte komerční, jednoduché knihy se zavádějícím popisem k vykládání budoucnosti.

star-238177_1280

Diskuze

error: Obsah je chráněn autorským zákonem.