Symbol pro mír, naději, harmonii

peace-1043087_1280Holistické vnímání světa, spiritualita a proměna zastaralých myšlenkových vzorů se vzájemně doplňují, každý z nás může učinit jednoduchý spirituální krok pro uzdravení Země, a stát se terapeutem, léčitelem Země. Nikdo z nás nemusí dosáhnout „svatosti“, postačí dělat jednoduché, pozitivní kroky, které podpoří očistu kolektivního vědomí, lásku k životu, naději a harmonii. Díváte se na symbol MÍRU, vtiskněte si jej do paměti, dejte tomuto symbolu křídla. Chodíte na procházky? Kdekoliv v přírodě – po celé zemi – můžeme společně vytvořit energetický proud pro posílení míru na planetě Zemi. Kdekoliv můžeme vytvářet, (o samotě i ve skupinách, během různých akcí a oslav pohanských svátků), symbol naděje a lásky poskládaný z kamenů, oblázků, klidně i docela nenápadný, poskládaný z drobných kamínků, ze smrkových šišek a jiných lesních plodů, z květin i obyčejných klacíků. Můžeme jej vrývat do země, malovat do písku…, nejlépe na silně energetických místech v přírodě, ale klidně i na zahradě, a nejlépe v příjemném, meditačním uvolnění.

Lidskou rukou, pozitivním slovem a myšlenkou, tak vytvoříme nespočet energetických zářičů, kterým dáme Vesmíru na vědomí, že nám osud Země není lhostejný…

S lehkostí a hravostí tak vytvoříme nenásilný: odpor proti temným silám, a napojíme se na již probíhající proces sebe-léčení a léčení Země

♥ ♥ ♥   Související článek: SOUZNĚNÍ – devítkové úplňky 2018   ♥ ♥ ♥

peace-1604336_1920

Tento znak vznikl v šedesátých letech, v období  Květinového hnutí – hippies

Wikipedie: Protijaderný znak – kombinace znaků „ND“ (jako nuclear disarmament, „jaderné odzbrojení“) v semaforové abecedě – se díky hnutí hippies stal světoznámým symbolem míru a pacifismu.

Symbol míru, použitý též jako talisman, ponouká k pozitivnímu myšlení, přitahuje štěstí a šťastné události, přináší harmonii.

retro-1254583_1280   peace-1325162_1280   colorful-1325275_1280   peace-1325161_1280

Z jiného zdroje: „S hnutím hippies je spojován tzv. Mírový znak (též protiatomák) a někdy je mylně považován dokonce za jeho oficiální symbol. O tomto znaku již bylo napsáno spousta nesmyslů a tak bych rád upozornil, že ten, kdo se domnívá, že jde o symbol stromu života vyrvaného z kořenů, či o Nerův obrácený kříž se mýlí. Alespoň, žádný z těchto výkladů nebyl původním záměrem tvůrce znaku, kterým je profesionální návrhář absolvent Královské vysoké školy umění Gerald Holtom.

Holtom vytvořil tento znak v roce 1958 pro CDN (Campaign for Nuclear Disarmement) a od té doby je oficiálním znakem mírového hnutí a je hojně užíván všemi pacifistickými organizacemi. „Kuří noha v kruhu“ je ve skutečnosti kombinací písmen N a D z vlakové abecedy známé jako semafor, kterou používají např. skauti a tato písmena znamenají již zmiňovaná slova Nuclear Disarmement tj. jaderné odzbrojení.

Kdybych měl znaku připisovat nějaký magický význam, asi by mi nejvíc sedělo vnímat ho jako obrácenou runu Algiz. Algiz znamená ochranu a v obrácené poloze symbolizuje, že jsme nechráněni a zranitelní. Přesně to vlastně vyjadřují lidé nošením znaku při protiválečných demonstracích. Jsme bezbraní, máme holé ruce, nastavujeme vašim zbraním svou hruď a odmítáme válčit!“

Zdroj: http://www.lastura.cz/duchovno/esotericky_slovnicek/symbol_miru.html

peace-1144724_1920

Líbí se Vám článek? Sdílejte ho!Share on Facebook

Diskuze