Tajemství čísla dvanáct

astronomical-clock-5706_1280Dvanáctka je jednotkou měření času a prostoru, je číslem dvanáctkového systému. Máme dvanáct hodin na ciferníku. Dvanáct měsíců v roce. Nejmagičtějším časem v roce jsou dny rovnodennosti, kdy noc a den trvají přesně dvanáct hodin. Mystické číslo dvanáct představuje karmické dluhy, a tajemnou dvanáctou komnatu. Zvěrokruh je složen ze dvanácti slunečních znamení. Z pohledu magie a astrologie známe jedenáct vládnoucích planet: Slunce, Měsíc, Země, Merkur, Venuše, Mars, Jupiter, Saturn, Uran, Neptun, Pluto. Dvanáctá planeta teprve čeká na objevení. Již dávné civilizace předpokládají její existenci. Dostala jméno Marduk nebo také Nibiru.

Nejen vánočních svátků se dotýká energie posvátného čísla dvanáct

Posvátnost čísla dvanáct se skrývá v mytologických příbězích. Známe dvanáct Ježíšových apoštolů. Král Artuš usedá ke kulatému stolu se dvanácti rytíři. Řecká mytologie nám představuje dvanáct bohů – titánů, kterým vládne Zeus. Obyvatelé starověkých Atén tvoří dvanáct skupin. Do Nového Jeruzaléma vede dvanáct bran. Děti Izraele tvořily dvanáct kmenů, stejně tak keltských kmenů bylo dvanáct. Císařovna vyobrazená na tarotové kartě má na hlavě korunu tvořenou myrtovým věncem, zdobeným dvanácti šesticípými hvězdami. Pražský orloj se pyšní dvanácti apoštoly. Zvěrokruh má dvanáct slunečních znamení.

To vše nás, mimo jiné, odkazuje na dvanáct základních energetických zón v lidském těle – čakry. Další tajemství skrývá například dvanáctá rovnoběžka, dvanáct hodin na ciferníku, dvanáct měsíců v roce, a dalších příkladů, poukazujících k magické posvátnosti čísla dvanáct, existuje opravdu mnoho.

Pražský orloj se pyšní dvanácti apoštoly

astronomical-clock-220128_1280Smrtka zde symbolicky představuje spirituální probuzení hadí síly (mystická smrt). V alchymistických spisech bývá uvedeno, že k dokonalosti bytí, tedy k úplnému probuzení hadí síly, je třeba vykonat dvanáct magických operací, dvanáct aktů zasvěcení.

Základních čaker v těle člověka je sedm, základních energetických center ,,duše člověka“, které souvisejí s čakrami, je dvanáct. Sedm energetických center se nachází ve fyzickém těle člověka a dalších pět v těle duchovním.

Dvanáct spirituálních zastavení svátků zimního slunovratu

astronomical-clock-5725_1280Vánoční svátky jsou časem vhodným k meditacím a rozjímání. Dávno jsme zapomněli, jaký je skutečný smysl vánoc. V souvislosti s tématem je důležité vzít na vědomí, o co v tyto dny jde z pohledu čistě esoterického. Rok má dvanáct znamení zvěrokruhu, symboly zvěrokruhu jsou základními archetypy vesmíru, každý z nich během roku ovlivňuje naše vědomí. Konec roku je časem, kdy se otevírá kosmické vědomí, tehdy působí nejsilněji účinek zákona: příčina – následek. Snad proto jsou lidé podvědomě ,,hodnější“ především k sobě navzájem! Z vesmíru můžeme o vánocích odečíst spoustu plodné inspirace.

Můžeme též provést osobní očistu a ,,poklidit“ si v podvědomí, odstranit vše staré a usazené z minulosti. Vlastní vědomí očistíme, pokud se budeme věnovat rozjímání nad významem dvanácti znamení zvěrokruhu. Začínáme druhý svátek vánoční, v noci z 25. na 26. prosince a končíme 6. ledna. Každý den věnujeme pozornost jednomu z dvanácti znamení v tomto pořadí: Ryby, Vodnář, Kozoroh, Střelec, Štír, Váhy, Panna, Lev, Rak, Blíženci, Býk, Beran. Ryby jsou symbolem křesťanství. Nyní probíhá přechod z kosmického vědomí Ryb do vědomí Vodnáře. Tato meditace je symbolem ohlédnutí se ,,zpět“, proto jednotlivá znamení pokračují v opačném sledu, než jak se díváme na hvězdné pozadí v astrologii během roku.

Kniha Genesis a tajné kódy

holy-three-kings-364902_1280V knize Genesis je nápadně mnoho odkazů na posvátnou dvanáctku. Stejně tak ve studiích, které se zabývají posvátnou geometrií, architekturou prastarých chrámů, architekturou pyramid. Starý zákon, biblická kniha Genesis obsahuje klíče k nezodpovězeným otázkám. Obsahuje nejen informace o DNA ale i tajný kód, jehož rozluštění má být odpovědí na otázku o původu člověka. Obsahuje vyprávění o zrodu světa, o počátcích lidstva.

Nový zákon je přepisem původního Starého zákona, a tím naprosto zásadně ztrácí na významu. Některé pasáže, a tím pádem velice významné informace, které se ovšem obyčejný lid nemá dozvědět nebo jim porozumět, jsou úmyslně odstraněny případně pozměněny. S tím vším souvisí, že máme sedm hlavních čaker, dalších pět čaker (dohromady dvanáct) nás skrze naší auru spojuje s kosmickým vědomím, s vesmírnou Myslí.

Ale to není všechno, kosmologie moderní vědy a hlavně kvantová fyzika možná již brzy přinese rozluštění. Moderní svět se rychle blíží k staronovému poznání: KVANTOVÉHO VĚDOMÍ VESMÍRU.

Tajemství čísla dvanáct

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.