Slunovratové bubnování – 2016

shamanic-1276762_1920Rok se s rokem sešel a opět zde máme jedinečnou příležitost oslavit s radostí očekávaný letní slunovrat. Emailem mi přišel tento vzkaz, výzva, nebo přání sjednotit v určitou hodinu co nejvíce příznivců pohanských tradic ke společné akci, nazvané SLUNOVRATOVÉ BUBNOVÁNÍ. Tento skvělý nápad ráda předávám dál.

Slunovratové bubnování

Proběhne v úterý 21. 6. 2016  v 18  hodin  formou celorepublikového rituálu. Zúčastnit se může každý, kdo chce zažít pocit sounáležitosti s Matkou Zemí, s historickým i současným územím Čech a Moravy a s naším národem.

shamanic-1276759_1920Potřebujete k tomu buben nebo chřestidlo, protože zvukové vibrace zmnohonásobují sílu vaší myšlenky a pomáhají k hlubšímu napojení na celek. Můžete i improvizovat, chřestidlo docela dobře nahradí například půllitrová PET láhev s několika kamínky.

Kde?

Rituálu se  můžete zúčastnit kdekoliv, například na vašem oblíbeném místě, nejlépe v přírodě nebo na místě, které má vztah k historii našeho národa (Říp, Blaník a mnoho dalších) nebo jinde, kde se můžete sejít s přáteli.

Jak?

V 18 hodin se postavte, zklidněte svůj dech i mysl, ruku, kterou budete bubnovat (chřestit)  si přiložte na chvíli na srdce a vnímejte jeho rytmus. Potom uchopte paličku nebo chřestidlo a rytmus svého srdce vložte do rytmu nástroje.

Prvních 5 minut se soustřeďte na Matku Zemi a rytmem svého srdce se s ní snažte spojit a poslat jí svoji lásku a podporu,

dalších 5 minut věnujte myšlence na Čechy a Moravu s prosbou o jejich směřování v souladu s Vyšším řádem,

dalších 5 minut patří vám, můžete do nich vložit prosbu, například o nalezení správné životní cesty,…

Po těchto 15 minutách podle svých pocitů buď bubnujte dále nebo si v tichu můžete zpracovat své prožitky.

Sam Modrý Medvěd a Moucha – Ladislav a Milena Kročákovi

http://www.mato.cz/

Dejte prosíme vědět o této akci co nejvíce lidem, jenom tak to bude mít ten správný smysl.

percussion-1420076_1920 (1)           africa-1280899_1280

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.