Washington a posvátná geometrie

pentagon-80394_1280-1024x667Washington: město posvátné pěticípé hvězdy

Pentagram je prastarý symbol posvátné geometrie, ve svém čase se stal také symbolem zednářské lóže. Další esoterickou symboliku najdeme zakomponovanou v architektuře Washingtonských budov  a ve struktuře uspořádání ulic města. Bílý dům je centrem této ,,tajné“ symboliky: ulice města se od Bílého domu rozbíhají na všechny strany, nejlépe pohledem z výšky můžeme vidět, jak jednotlivé ulice protínají významné památky města a ve výsledném zobrazení vytváří symbol pentagramu. Symbolika pěticípé hvězdy je pestrá, krom toho, že je symbolem člověka, vyjadřuje také napojení všeho živého na základní esoterické elementy: přírodní živly (vzduch, oheň, voda, země, a pátý element Duch).

white-house-74042_1280Historický vznik města Washington a jeho geometrické uspořádání není náhodné

Pokud se podíváme na tento obrázek nákresu Bílého domu, neunikne nám, že se velmi podobá základnímu nákresu posvátného chrámu krále Šalamouna. Posvátná geometrie Jeruzaléma se zcela jistě ne náhodou objevila v Novém světě. Navázala promyšlená architektura města Washington, spojující posvátnou geometrii se Zemí, na stavitelské znalosti při dávné výstavbě prastarých posvátných chrámů, jako je Šalamounův chrám, Velká Pyramida, kamenné Stonehenge, řecké chrámy, středověké katedrály, a mnohé další sakrální stavby?

V mnoha starověkých stavbách najdeme v geometrii zakódovanou velikost a tvar Země, a washington-739195_1280další posvátnou vesmírnou symboliku. Princip posvátné geometrie, v podobě například přesně vypočítané mřížkové geometrické struktury, je nenápadně realizován v mnoha světových metropolích. Včetně magických symbolů: rovnoramenný trojúhelník pentagram, hexagram.

Dokonce můžeme najít v geometrickém rozvržení města Washington skrytou pyramidu. Všichni známe dolarovou bankovku, kde je zakomponován významný symbol Spojených států: Oko pyramidy.

Všimněte si na vedlejším obrázku, na vrcholu tohoto Washingtonského monumentu, významného symbolického zakončení ,,energetickou pyramidou“.

(Geometrie tohoto novodobého amerického velkoměsta je složitá, nelze ji rozebrat v možnostech tohoto příspěvku. Doporučuji k přečtení níže uvedenou, zajímavou knihu každému, kdo se zajímá o posvátnou geometrii. Kniha je pro náročnějšího čtenáře, obsahuje mnoho „nezáživných čísel a ještě více nezáživné geometrie“. A nejen mezi řádky skryté zajímavé informace. V knize je mnoho dalších informací z celého světa.)

Washington a souhvězdí Panny

Podobně jako základní kámen položený během výstavby buildings-719993_1280Karlova mostu v Praze, stejně tak základní kámen města Washington byl položen podle přesně propočítaného astrologického času. Okamžik vzniku Washingtonu se vztahuje k astrologickému znamení Panny. Připomeňme si, že znamení Panny má souvislost s egyptskou bohyní Isis. Málo je známá skutečnost, že každoročně, za příznivého počasí, vždy 10. srpna se na nočním západním obzoru nad městem, směrem z Kapitolu do Bílého domu, objeví tři hvězdy, které jsou součástí právě znamení Panny. Jde o hvězdy Regulus, Arcturus, Spica.

Právě tyto tři hvězdy vytvářejí na noční obloze nad Washingtonem pravoúhlý trojúhelník, z vnějšího pohledu jakoby rámující souhvězdí Panny.

Populární symbol KVĚT ŽIVOTA je prastarý, na nějaký čas pozapomenutý symbol, který vychází z takzvané Metatronovi krychle, která byla objevena v plánu Washingtonu, a podle vědce Ricka Campbella vysvětluje na první pohled málo zjevné, přesto záhadné rozvržení ulic Washingtonu.

Zobrazit všechny eKnihy

V zajímavé knize, podrobně se věnující posvátné geometrii „Posvátné číslo a původ civilizace, autor: Richard Heath“, je uvedeno: ,,Město Washington ztělesňuje starověké představy, které se z krajinných vzorů tvořených dávnými pohanskými chrámy přetransformovaly do moderní podoby. Bílý dům představuje tajný střed této konstrukce.“

S tím souvisí také otázka, proč mají mocnosti světa tendence vytesat „chrám moci“ také do skály? Odpovědět si může každý sám. (Osmnáct metrů vysoké portréty prezidentů jsou vytesané do skály poblíž města Keystone v Jižní Dakotě. Těmto monumentům vzdorovali původní indiánské kmeny, nakonec museli ustoupit, sochy vznikly na místech, kde indiáni uctívali své předky.) 

Washington a posvátná geometrie

Související článek: Města a stavby ve tvaru hvězdy

pentagon-80394_1280

washington-monument-816642_1280

Zednářský Chrám Washington (všimněte si zednářského symbolu před chrámem)

Washington a posvátná geometrie

jefferson-memorial-754702_1280

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.