Čarodějné byliny a květiny

Heřmánek pravý je uctívaná sluneční bylina. Příjemně voní, pokud se ocitneme v přírodě v jeho blízkosti ovane nás velice jemná, mírně sladká vůně. Vůně heřmánku odstraňuje stres a napětí. Květy jsou symbolem pokory a pomoci. Heřmánkový éterický olej uklidní cholerické povahy, zmírní stres a navodí vnitřní pocit vyrovnanosti. Heřmánek přidáváme do bylinných vykuřovacích směsí.

K ochraně především dětí a jejich matek použijeme sušený heřmánek římský, například jako výplň různých amuletů, nebo k výzdobě oltáře do rituálních kytic. Kouzelné rituály: peníze, bohatství, duševní rovnováha, klidný spánek, ochrana.

LEVANDULE

Levandule: středomořím vonící léčivka s modrofialovým květenstvím a stříbřitě šedavými listy jistě si získá každého, kdo má rád příjemné, letní, intenzivně kořenité vůně. Levanduli známe také v bílé, růžové a purpurové barvě. Sušená v plátěném sáčku jemně provoní prádlo v šatníku, přidaná do koupele uvolní napětí po náročném dni a zklidní emoce. Svazečky levandule sušíme na viditelném místě, neboť vytvoří velmi hezkou přírodní dekoraci a provoní byt. Levandulová vůně působí jako uklidňující prostředek, zmírňuje úzkost, pocity neklidu a příznivě působí na nespavost, přináší radost. Levandule je zasvěcená planetě Merkur. Vykuřování levandulí se v dávných dobách užívá při porodech a vítání novorozeňat do života. Také při slavnostech letního slunovratu se větvička levandule hází do ohně jako úlitba bohům. Kouzelné rituály: láska, štěstí, ochrana, očista, dlouhověkost, klidný spánek.

ROZMARÝNA

Rozmarýna: je bylina zasvěcena Slunci, je symbolem lásky, věrnosti a dlouhověkosti. Této intenzivně vonící bylině, rostoucí nejčastěji při mořském pobřeží, se říká mořská rosa. V dávných dobách je větvička rozmarýny zapalována v kadidelnici, kde se nechává doutnat. Ve středomoří je nevěsta zdobena věnečkem z rozmarýny pro štěstí a věrnou lásku. Snítky této pronikavě vonící bylinky, zavěšené nade dveřmi nebo v okně zahánějí od domu zlé duchy. Rozmarýnu vkládáme do šatníku proti molům. Větvička rozmarýny se pokládá na hroby zemřelých. Při vykuřování lze rozmarýnem nahradit vzácné kadidlo, kouřem z této bylinky vítáme do života novorozeně. Rozmarýnu mají v oblibě také víly a skřítkové.

Modré květy rozmarýny připomínají barvu očí mládence, který žádal bohyni Venuši o lásku, potom, co jí několik dní tajně pozoroval ze skalnatého mořského útesu, jak se nahá koupe v moři. Venuše se rozzlobila a mládence proměnila v keř rozmarýny, od té doby rozmarýna lemuje modrou barvou svých květů skalnatá pobřeží jižních moří. Vůně rozmarýny je vyznáním lásky troufalého pasáčka ovcí. Venuše se po každé koupeli v moři promění v rosu, kapičkami rosy pokryje keř rozmarýny, tak se pokaždé tajně spojí s očarovaným mládencem.

Ochrana při nemoci: u lůžka nemocného necháme v kadidelnici doutnat směs sušené rozmarýny a sušených bobulí jalovce. Kouř dezinfikuje a pročistí vzduch v místnosti. Původní severoameričtí indiáni vdechovali kouř rozmarýny, aby ve změněném stavu vědomí vstoupila jejich duše do astrálního světa, kde rozmlouvali s duchy svých předků. Pálili celé větvičky, aromatický kouř doutnající rozmarýny je spojoval s astrálním světem. Za tímto účelem nechte snítky rozmarýny doutnat na dřevěném uhlí. Kouzelné rituály: očista, ochrana, duševní posílení, inspirace, věrnost, přátelství, erotika, vzpomínky.

ŠALVĚJ LÉKAŘSKÁ

Šalvěj lékařská: je pikantním kořením ale také vděčnou léčivkou. Vědecký název pro šalvěj je ,,Salvia“, přeloženo z latiny znamená ,,léčit“. Lidově se šalvěji říká babské ucho. Původem pochází ze středomoří, v dávné antické historii je dokonce považována za všelék, symbol plodnosti a zdraví. Královna Kleopatra používá šalvěj jako afrodiziakum. Kytice šalvěje na okně odpuzuje hmyz. Intenzivně vonící keříček si můžete pořídit na balkón či terasu nemáte-li zahradu. Čarodějné vlastnosti šalvěje využijte pořízením si plátěného váčku, do kterého vložte větvičku šalvěje, tyčinku skořice a květy šafránu. Proveďte zasvěcovací rituál dle vlastní fantazie a kouzelný váček noste stále při sobě, ochráníte tak své zdraví. Kouzelné rituály: vitalita, moudrost, plodnost, bohatství. Kouř dýmající šalvěje vstřebá negativní energie.

MAJORÁNKA

Majoránka: je voňavé koření původem z orientu a Středomoří. Ve starém Řecku je nevěsta ozdobena snítky majoránky zahradní. Majoránka je ženská bylinka, ženy a dívky ji nosí jako amulet, tím se chrání před nemocemi. Svobodná dívka pěstuje za okny majoránku, symbol dobra, radosti a útěchy. Později, jako nevěsta, vplétá snítky majoránky do svatebního věnečku. Kouzelné rituály: láska, očista, štěstí, ochrana obydlí, rituálních předmětů, talismanů a amuletů.

KOPŘIVA

Kopřiva: nebo-li žahavka, je rostlinka s nevalnou pověstí, přesto ji má v oblibě krásný motýl babočka. Právě kopřiva je ideální ochranou rostlinou. Kdo ji nosí neustále při sobě je chráněn před jakýmkoliv zlým kouzlem či negativní energií. Vhozením kopřivy do ohně, například do krbu při bouřce, a přednesením ochranného zaříkadla, ochráníme svůj domov před nepříznivými vlivy přírodních živlů. Kouzelné rituály: ochrana všeho druhu.

ŘEBŘÍČEK OBECNÝ

Řebříček obecný:  tato bylina roste na loukách a okrajích cest, je nazývána kočičím ocáskem. Ve staré Číně se pomocí řebříčkové natě věští budoucnost. Američtí indiáni užívají řebříček jako účinné afrodiziakum. Řebříček je kouzelnou rostlinou lásky, používá se především k zaříkání lásky a vykuřování. Můžeme jej nechat doutnat na rozpáleném dřevěném uhlí. Řebříček přidaný do svatební kytice zajišťuje lásku na mnoho let. Znáte-li v přírodě místo, kde přirozeně roste na rozlehlejším místě velké množství řebříčku obecného, pak vězte, že se jedná o silně energetické místo, prostoupené pozitivní zemskou energií. Zde můžete provádět rituály zaměřené na koncentraci, nebo jen tak relaxovat a čerpat přírodní energii. Kouzelné rituály: nadsmyslové vnímání, věštění budoucnosti, jasnovidectví, vhledy do nadsvětí, ochrana, mezilidské vztahy, láska, zbavení se nočních můr, vymýtání zla.

ZÁZVOR LÉKAŘSKÝ

Zázvor lékařský: je aromatická, půvabná tropická bylina s krásnými červenožlutými květy, které vydávají příjemnou vůni. Zázvor je považován za afrodiziakum, je kořením zvláštní ostré chuti, s kulinářskou historií již od starověké Číny, Indie, přes Řecko a Řím až do Mexika. V tradičním čínském lékařství je jednou z nejstarších, uctívaných léčivých rostlin. Zázvor je zasvěcen planetě Mars. Kouzelné rituály: síla, úspěch, peníze, zaříkání týkající se lásky a partnerských vztahů. Kořen zázvoru výborně ochutí černý a zelený čaj, zahřívá a mírní příznaky nachlazení.

OREGANO

Oregano: čili dobromysl obecná je rostlinka s velmi intenzivní vůní, má drobné růžové až purpurově zbarvené kvítky, esence z oregana se hojně používá v parfumerii. Snítky oregana se už v dávných dobách nosí v malém plátěném váčku pro štěstí.

Oregano se pěstuje za okny jako talisman radosti a útěchy, pro svou jemnost je považováno především za magickou ženskou rostlinu. Je rostlinou všech čarodějek. Kouzelné rituály: čtení myšlenek, jasnovidectví, věštění, astrální projekce, sny (hlavně vůně).

ORLÍČEK

Orlíček – pět okvětních lístků tvoří kornout připomínající kalich, ve spodní části se okvětní lístky prodlužují v „ostnaté ostruhy“ podobné zobáku nebo drápům orla – proto orlíček. Pět okvětních lístků ve tvaru kalichu činí z orlíčku, jehož květ skromně a oddaně „předklání hlavu“, mystickou rostlinu, symbolizuje dokonalou lásku, lásku Jediného, osvobození od času a vnitřní svobodu.

PIVOŇKA

Bohaté květy pivoňky (růže bez trnů či růže dionýské), její astrální esence, energie její barvy a vůně zmírňuje zármutek, pomáhá uvolnit se a rozpustit hněv, přestat obviňovat sebe a druhé, vede k přijetí a odpuštění. Probouzí vůli k životu, utěšuje a konejší, léčí pocity viny, mírní deprese. Pivoňka je symbolem urozenosti a vytříbenosti. Ze semen pivoňky, sbíraných pouze v noci, se vyrábí amulety v podobě náhrdelníků a náramků, (mírní účinky vyhrožování, závisti a podobných, nepřejícných energií).

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

            Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?