19.4.2017

Dva odkazy pro vášnivé čtenáře

Dnes je zvláštní den, dnes ke mně přicházejí krásná slova.

První odkaz: „Kapitola, která nebyla zveřejněna v první knize ze série Zvonící cedry Ruska“

Malá ukázka: „Anastasia stála na břehu jezera a mlčky se dívala na jeho hladinu, v níž se jako v zrcadle odrážely velké a malé hvězdy. Pak si svlékla šaty a vešla do vody. Nějakou dobu v ní stála po kolena, pak přidřepla a dlaněmi rukou ji hladila. Najednou se ponořila do hvězdného nebe, jež se odráželo ve vodě. Ponořila se opatrně, aby nerozbouřila vodu. Potom se vynořila a pomalu začala plavat dokola. Anastasia postupně zmenšovala průměr kruhů, dokud se neoctla přesně uprostřed jezera. Pak se převrátila na záda, rozhodila ruce a zůstala ležet tváří k nebi. Jak se hvězdy odrážely na hladině jezera, měl jsem pocit, že Anastasia leží uprostřed prostoru zaplněného nebeskými tělesy a je součástí této hvězdné rodiny. Voda v jezeře pulzovala měkkým, sotva viditelným barevným světlem. Hvězdné jezero a celý okolní prostor působil kouzelně a já jsem usnul, aniž bych na něco myslel.“

Najdete zde: Zvonící cedry

Druhý odkaz: Píseň Slunce

Autorem textu je Vojtěch Franče. Ukázku nevložím, ta báseň si to nezaslouží. Je třeba ji přečíst celou, a v klidu vstřebat to nádherné sdělení. Už dlouho mě nic tak neoslovilo.

Najdete zde: Píseň Slunce

A pokud nemáte náladu na čtení, tak vkládám pár krásných fotografií pro potěchu oka a duše. Pohledy, jaké nám může darovat jen Čarodějka příroda.

Diskuze