4.2.2015

Magie svíček

candles-693456_1280Bez svíček, které rezonují se živlem ohně, se neobejde téměř žádný magický rituál. Nesmí chybět na žádném oltáři. Svíčky patří neodmyslitelně do magie světla a pozitivního tvoření. Svíce v každé době symbolicky představují přírodní element, prvotní živel – oheň. Svíce představuje světlo Slunce, světlo Ducha, pozitivní kosmickou energii. Světlo je nejčistším vyjádřením života, radosti a lásky. Čarodějnice léčitelky věří, že zlo a energie temnoty nepřekročí zářivé světlo plamene, schopné ničit temné síly, plamen svíce pozře negativní energii. Trpělivým soustředěním se na plamínek svíčky snáze dokážeme koncentrovat svou mysl a napojit se tak na vesmírnou energii.

Plamen světla svíce probudí oči duše, potom se napojíme na světlo spirituální

Hořící svíce je symbolem magického prostoupení ducha a hmoty. Svíce používáme v domácím prostředí, není vždy možné provádět rituály venku v přírodě přímo u otevřeného ohně, ani krb v bytě není samozřejmostí, zato svíce a tím i živel ohně máme kdykoliv po ruce. S pomocí světla svící vzýváme astrální bytosti, přírodní duchy, bohy a bohyně. Již staří Římané si k těmto magickým účelům vyráběli svíce ze svitku lněného plátna, namočeného do včelího vosku. Nejlepší jsou samozřejmě svíce vyrobené z přírodních materiálů. Během rituálu zapalujeme většinou lichý počet svíček.

candlestick-448681_1280Svícen, který nepoužíváme na nic jiného, než k rituálům, používáme se třemi, sedmi nebo devíti rameny. Ve staré Mezopotámii představoval sedmiramenný svícen sedm světel čili sedm hvězd zvěrokruhu, sedm základních ,,plamenných“ center v lidském těle. Svíce nám dobře poslouží, protože většinu rituálů provádíme v noci, kdy je nejméně atmosférických poruch, které mohou narušit přijímání, odesílání nebo proudění energie. Jednou použitou svíci, pokud ji nenecháme dohořet v rámci složitějšího rituálu, většinou již nepoužíváme, aby nemohlo docházet ke střetu různých, protichůdných energií.

Magii svící nespojujeme pouze se živlem ohně, stejně jako vykuřování nespojujeme pouze se živlem vzduchu. Svíce v podobě různých figurek a symbolických tvarů také představují různé využití energie. Plamen svíce vytváří spirálu energie spojenou s energií barev, spirála energie stoupá přímo vzhůru, rozšiřuje se a rezonuje s vesmírnou energií. Tento proces můžeme nazvat tvůrčím a vysoce účinným. Takže už pouhé pozorování plamene svíčky zvolené v té správné barvě, a vyslovování přání, je rituál. Takovýto jednoduchý rituál, za absolutního soustředění a přesně mířené koncentrace, můžeme opakovat každý den, dokud svíce postupně nedohoří. Případně se oddáváme klidné meditaci, kdy uvolněně hledíme na plamen svíce skrze průzračný křišťál.

Kolem svíce můžeme udělat kruh z oblázků, ze soli, nebo jej namalujeme křídou. Pod svíčku můžeme položit obrázek s příslušnou runou, příslušnou tarotovou kartu nebo jiný magický symbol. Planoucí svíce na oltáři napomáhají soustředění. Svíce před použitím někdy mažeme olejem. Nejideálnější jsou vonné olejíčky. Od prostředka nahoru a potom od prostředka dolu, nejlépe krouživými pohyby, mažeme svíce při rituálu, kdy budeme zapuzovat negativní energie. Od vrcholu svíce doprostřed, a obráceně odspodu doprostřed mažeme svíce v případě, že budeme přivolávat pozitivní energie.

Magické světlo svící můžeme využít také pro telepatický přenos zpráv

Proveďte malý rituál se svíčkou, napište na bílý papír vzkaz pro přítele, například aby se vám co nejdříve ozval. Koncentrujte se na tuto osobu – musíte ji doslova vidět před očima. Potom vzkaz spalte. V následujícím čase čekejte na odpověď. Přítel vám buď zavolá, navštíví vás, nebo se s vámi spojí telepaticky – přijdou vám na mysl myšlenky, které nebudou vaše, v podobě potřebné odpovědi. Stejně se lze spojit s jakoukoliv astrální bytostí – odpověď přijde v podobě nenadálých myšlenek, různých vhledů, znamení nebo symbolů.

Související článek: Imbolc – svátek svící 

Do svíčky můžeme záměr obrazně vyrýt rituální dýkou, v podobě jednoduchých symbolů. Označujeme-li při rituálu pomocí svíce konkrétního člověka, na svíci, která ho má candle-397965_1280představovat vyryjeme jeho jméno. Pro větší účinek natřeme takto označenou svíci olejem. Svíčku, která je označena konkrétním přáním, je nutné nechat dohořet. Případně opakujeme stejný rituál několik dní po sobě jdoucích, dokud svíce postupně nedohoří. Existuje spousta možností, jak se svíčkami pracovat, ať už při meditaci pro posílení osobní síly nebo při rituálech s konkrétním zaměřením na cíl.

Barvy svíček volíme pečlivě podle toho, kam budeme směřovat energii. Význam barev spočívá v jejich schopnosti vyvolat odpovídající vibrace a následně prohloubit naše emoce a pocity. Trojbarevná svíce v barvách červené, bílé a modré se může použít při všech rituálech, kdy nám jde především o vytvoření harmonie a silné pozitivní energie, týkající se mezilidských vztahů, převážně těch rodinných. Dvoubarevná svíce v bílé a černé vyrovnává všechny protiklady. Kombinace zelené s modrou přináší energii pro zdraví a posílení organismu. Sedmibarevná svíce v barvách duhy je ideální pro všechna tvořivá a optimistická kouzla.

banner-1081008_1920

Diskuzeerror: Obsah je chráněn autorským zákonem.