29.1.2017

Mystická Praha – duchovní energie

sun-597018_1280Starobylá Praha je sama o sobě silně energetická, zvláštní a nadčasová. O Praze se říká, že je stověžatá. Věže a věžičky mají z geomantického hlediska blahodárný vliv na své okolí. Každá věž rezonuje energií posbíranou ze svého okolí. Přebytečnou energii vyzařuje zpět do ,,vesmíru“, tím své okolí stabilizuje a vyrovnává. Věže vytvářejí harmonické proudění vesmírných sil. Určitě nejen z toho důvodu je Praha mystická a tajemná. Ne náhodou toto město lidé jako magické vnímají, dokonce i cizinci. Snad je to tím, že se zde setkává jak energetické pole ženské energie tak i mužské energie. V oblasti Vyšehradu můžeme najít zdroj ženské energie a v oblasti, kde stojí chrám sv. Víta můžeme pocítit zdroj mužské energie.

Magická Praha a Karlův most

prague-411961_1280Magickým místem se silně zhmotnělou energií, ačkoliv je dalece vzdálen přírodě, je Karlův most, který jistě každého okouzlí neopakovatelnou architekturou. Od pradávna je opředen mnoha tajemnými legendami. Je symbolickým skvostem Starého města. Jeho stavba byla zahájena v přesně vypočítaném magickém čase, určeném dvorními astrology Karla IV. Víte například, že v den letního slunovratu, v podvečer tohoto magického svátku, vytvoří zapadající Slunce magické spojení staroměstské mostecké věže se Svatovítskou katedrálou? S místem, jenž lze považovat za posvátný chrám s nezaměnitelnou mystickou pamětí?

O datu zahájení stavby Karlova mostu se traduje, že byl dvorními astrology vypočítán přesně na den, hodinu a minutu, kdy se všechny planety nacházely nad obzorem

town-hall-510590_1280-225x300Nepříznivý vliv planety Saturn byl eliminován postavením Slunce, Merkura a Saturnu ve společné konjukci, proto má tento předem stanovený den a čas významný astrologický vliv. Všimněte si, že číselná řada přesného času položení základního kamene je sama o sobě zvláštní tím, že jej tvoří pouze lichá (šťastná) čísla, která se navíc ve stejném sledu (odpředu i pozpátku) dají číst směrem k mystické devítce uprostřed: roku 1357, 9.7. v 5 hodin a 31 minut.

Magická posloupnost: (1-3-5-7-9-7-5-3-1)

Procházka po Karlově mostě každého okouzlí zvláštní atmosférou, podtrženou mnoha krásnými sochami a energií vyzařující z tekoucí Vltavy. Pocit, že se nacházíte v jiném světě, můžete při procházce na Karlově mostě zažít zvláště ve večerních hodinách, kdy je magicky osvětlen světlem pouličních lamp.

(Traduje se, že také Václav IV. byl členem ezoterického bratrstva. Jeho ústřední svatyní byla dnes již neexistující kaple Božího Těla na dnešním Karlově náměstí, v pražské části Nové Město. Atributy bratrstva najdeme i v erbech s ledňáčkem a točenicí (šátkem či závojem). Obruč znázorňovala soudržnost, točenice symbolizovala tajemství (skryté pod látkou před vnějším světem.) Ledňáček odkazoval k „ptačí řeči“, tajnému jazyku mudrců a filozofů.)

prague-162550_1280Velmi zajímavá je socha rytíře Bruncvíka, jemuž leží u nohou lev, který se podle staré pověsti stal znakem Českého království.

Pro duchovně vnímavého jedince je zajímavá tím, že přímo nad sochou může spatřit zvláštní proud světelné energie, v podobě jakéhosi tajuplného a magického tenkého sloupu, jenž připomíná provaz. Jedná se o zářivé, spirálovitě točené energetické vyzařování, které je nazýváno pupeční šňůrou, spojující Prahu s duchovní energií vesmíru.

Pokud jste dostatečně vnímaví ve spiritualistickém duchu, můžete tento silný proud energie pocítit, popřípadě spatřit na vlastní oči. Pokud budete dostatečně vnitřně uvolněni a zadíváte se nad sochu Bruncvíka trochu rozostřeným zrakem. Překážkou však může být téměř nikdy neutuchající turistický ruch, jenž ke Karlovu mostu již neodmyslitelně patří. V legendě o Bruncvíkovi je skryté poselství a poznání, jde o skrytý příběh o mystické cestě, příběh o duchovní proměně člověka hledajícího „božské“ světlo. Kdo ví, v kolika starých domech, v jejich sklepeních se skrývá uzamčená energie času v podobě stínů dávných alchymistických laboratoří? Dodnes stará Praha přitahuje esoteriky ze všech koutů světa.

prague-980732_1920

Magických míst v Praze a jejím okolí je mnoho

Jedním z nejzajímavějších je blízké okolí letohrádku Hvězda a letohrádek sám. Postaven byl na základech magického učení o posvátné geometrii, kousek od Prahy v královské oboře. Letohrádek ve své archytektuře skrývá nejeden magický symbol. Například půdorys letohrádku tvoří dva protínající se trojúhelníky – ty vytvářejí známou šesticípou hvězdu – hexagram. Magicky působí také ozvěna, ozývající se přímo uvnitř této úžasně architektonicky a v souladu s geomantií ztvárněné budovy.

prague-220125_1280Určitě vás nepřekvapí, že královská koruna, symbol posvěcené moci, slouží v podstatě jako energetický přijímač a vysílač. Slouží jako nástroj k otevírání korunní čakry. Přináší nadčasové vize. Síla každé královské koruny je ve zlatě, stříbře a v promyšlených symbolech. A samozřejmě v pečlivě vybraných drahých kamenech včetně jejich barev, to vše vytváří silnou spirituální energii. Koruna je kruhová, zde je skryt symbol kruhu a nekonečnosti. Drahé kameny čistí auru, léčí, nabíjejí auru nositele silnými vibracemi. Král Karel IV. byl mystikem své doby. A Praha neztratila své tajuplné mystické kouzlo do dnešních dob.

České korunovační klenoty mají kromě nesmírné historické hodnoty též skrytou hodnotu spirituální, mystickou a duchovní.

Symbol – královská koruna       button (2)

Pokud si vezmeme jako příklad českou královskou korunu, můžeme si pořídit léčivé drahé kameny, které společně budou vyzařovat silnou léčivou energii. Rubín (ochranná moc, hrdinské činy), safír (čistota ducha i těla), smaragd (jasnozřivost, duševní síla), perla (odhodlání a vůle).

KOUZLO STAROVĚKÉHO SVĚTA – facebook

prague-1445363_1920

Spirála, týkající se projektu „Souznění – devítkové úplňky 2018“, začíná v Praze u orloje

Související: Mystické podvečery – devítkové úplňky 2018

prague-night-689897_1920

prague-1119791_1280

prague-913261_1920

Diskuzeerror: Obsah je chráněn autorským zákonem.