Stonehenge – magické kameny

london-20304_1280Stonehenge je prastará megalitická, kultovní kruhově uspořádaná kamenná stavba. Je symbolem Velké Británie, nachází se poblíž Salisbury. Stonehenge je symbolem pohanství, keltských tradic a rituálů, uctívání Slunce a země, symbolem starověké astronomické observatoře. Dodnes se u magického kamenného kruhu, obklopeného tajemnou aurou, vypovídající o dávných časech, schází lidé k oslavám pohanských svátků. Výjimkou není ani keltský svátek Beltaine (svátek čarodějnic). Toto místo se vždy promění a jakoby splyne s časem zapomenutého dávnověku, je obklopeno emocemi tradičně oděných návštěvníků v keltských a druidských kostýmech, kteří sem přicházejí oslavit přírodu, jaro, posvátnou sílu Slunce a probouzející se země.

Na posvátném místě Stonehenge se každoročně konají slavnosti letního slunovratu

stonehenge-540459_1280

Časopis Spirit: „Stonehenge – kameny nejsou místní, předpokládá se, že byly dopraveny z tři sta dvacet kilometrů vzdáleného Walesu. Nikdo si dodnes neumí představit, jak vlastně bylo s kameny manipulováno, skrývají se za tím magické síly? Nebo jsou snad kamenné kruhy dílem obrů? Na jednotlivých kamenech se nachází pozůstatky různých rytin a kreseb, symbolů, například v podobě spirál, dýk, seker… Rituálních ornamentů vytesaných do kamene zde najdeme desítky, některé odhalili vědci až za použití laserové techniky, za uplynulá tisíciletí již není možné odhalit je pouhým zrakem.
Podobných kamenných kruhů najdeme napříč celou Evropou více.“

stonehenge-741485_1280

Časopis Spirit: „Inženýrům v Curichu se podařilo zdvihnout do výšky předměty a manipulovat s nimi, aniž se jich dotkli. Zvládli to díky zvukovým vlnám. Vytvořili senzory, které generují zvukové vlny (na úrovni 24 Khz, což je těsně nad hranicí normální slyšitelnosti člověka). S jejich pomocí dokážou uvést do stavu levitace i poměrně těžké věci…“

sunrise-938998_1280

stonehenge-375850_1280

stonehenge-165247_1280

Anglie, Bílý kůň Hill

horse-165792_1280

Keltský kříž

cross-66709_1280

Kamenný kruh: Holašovice u Českých Budějovic.

holasovicky-kruh-018

Diskuze

error: Obsah je chráněn autorským zákonem.