Červený úplněk – přírodní úkaz

moon-619124_1280K úplnému zatmění Měsíce dojde 28. září 2015. V některých lidech tento čistě přírodní úkaz zbytečně vzbuzuje strach, povězme si tedy s předstihem, o co vlastně jde z pohledu esoterického, magického, i z pohledu čistě logického, racionálního. Jedná se o nádherný a silně motivující přírodní úkaz, nikoliv o událost, která by v nás měla vzbuzovat strach, obavy a už vůbec ne negativní emoce! Na tuto událost, která je umocněná tím, že se odehraje (v našich krajích) přesně na den svátku svatého Václava, se můžeme těšit, a to bez jakéhokoliv pocitu strachu. (Svatý Václav je patronem naší země.) Tento den bude sice prostoupen silnou ,,vesmírnou energií“, ale tato, ani žádná jiná ,,vesmírná událost“, nemá sama o sobě na svědomí bezprostřední vliv na  ,,negativní“ události na Zemi, ani v našich osobních životech. Může pouze (ale nemusí) prohloubit dopady jevů, které vrcholným událostem předcházejí.

owl-706814_1280-300x225Ať už se cokoliv děje, i kdyby se ,,náhodou“ mělo cokoliv odehrát v tento den, má svou příčinu, a to v událostech předcházejících (například vlivem kolektivního vědomí). Pouze vnitřní moudrost, intuice a dokonalé uzemnění nám ukazují správnou cestu, kdy se máme spolehnout na své vnitřní cítění, a nikoliv na jakékoliv nám (docela často) předkládané ,,divoké předpovědi“. Předpovědi, kdoví odkud a kdoví proč, šířící se do našich snadno ovladatelných myslí. Předpovědi a zavádějící informace, související na mnoha úrovních s podmiňující a dominantní energií strachu – velmi často uměle vytvářenou.

Každá událost má svoje ,,předehry“, souvstažnosti a mnohdy námi přehlížené důvody, třeba i dlouhodobé

Cokoliv se děje – nic není náhoda. To už přece dávno víme. (A potvrzují to i vědci, především fyzici studující např. takzvané ,,kvantové události“). Strach z červeného úplňku je neopodstatněný. I když se můžeme dočíst, co se kdy a kde směrem zpět do historie v souvislosti s červeným úplňkem odehrálo. Dejme tomu, že tato silná energie může (ale nemusí) posílit energie událostí stávajících, které ale mají své kořeny jinde, rozhodně nejsou důsledkem ,,hvězdných událostí“. Dejme tomu, že se stane nepříjemná událost, ať už v celosvětovém měřítku, nebo v našich osobních životech – potom řekneme, že za to může červený úplněk?! Pokud si uvědomíme, že jakékoliv nové události předchází události, myšlenky, stavy mysli, strachy a emoce v čase směrem zpět do minulosti, uvědomíme si zároveň, že hvězdné konstelace nejsou osamocenou příčinou životních událostí!

moon-981388_1280Hvězdné konstelace a podobné jevy nás naopak upozorňují na skutečnosti, které si neuvědomujeme. Případně si je dlouhodobě uvědomovat nechceme. Například (kvalitní) astrologický rozbor nám nikdy neříká ,,co se stane“, ale říká nám, co můžeme udělat pro to, aby se ,,to“ nestalo. To, že jsou některé události nevyhnutelné, není vinou různých předpovědí, magických úplňků ani vinou postavení hvězd v daném čase. Vždy musíme jít zpět do minulosti, a uvědomovat si příčiny jak vnější, tak vnitřní osobní. Jakákoliv ,,předpověď“ může být v kvantovém poli vědomí kdykoliv pozměněna. Takže tato blížící se událost, zatmění Měsíce, není sama o sobě nijak dramatická. Pokud nám bude kdokoliv vnucovat jakékoliv energie strachu, nenecháme se nikterak ovlivnit! S uvědoměním, že nenechat se nenápadně ovlivnit na podvědomé úrovni je docela umění.

Strach je energie, která k nám sama o sobě přivolává to, čeho se nejvíc obáváme, tak to prostě je, ať už tomu věříme nebo ne

Do červeného úplňku zbývá několik dní, není proto vhodné napojovat svou mysl na jakékoliv energie strachu. Tento blížící se přírodní úkaz je nádhernou záležitostí (viz odkaz na související článek). Tento den si můžeme udělat čas sami na sebe a v tichosti meditovat, můžeme vysílat energie lásky a porozumění do svého okolí i celému světu. Název ,,Krvavý Měsíc“ je zavádějící, snad vychází z podvědomé touhy člověka po ,,dobrodružství“, z nevědomé touhy po ,,negativních zážitcích“, podobně jako v sobě můžeme mít například podvědomou touhu dívat se na (stresující) hororové filmy a podobně.

Proč červený Měsíc?

K tomuto jevu dochází při úplném zatmění Měsíce. Země se bude nacházet přesně mezi Sluncem a Měsícem. Povrch Měsíce bude osvětlován nepřímím slunečním světlem (jde o světlo polarizované). Sluneční paprsky se v zemské atmosféře takzvaně ,,lámou“, proto dochází k načervenalému zabarvení Měsíce. Takže nejde o nic záhadného, jde o nádherný přírodní úkaz. V podstatě jde čistě o světelný úkaz. Podobně sluneční světlo vytváří na obloze červánky, podobně je utvářena duha – sluneční paprsky se lámou ve vzdušné vlhkosti, na kapkách deště, a vytváří barevnou duhu.

Super úplněk můžeme začít pozorovat, pokud si přivstaneme, v ranních hodinách. (Super úplněk je pouze prostorová iluze, Měsíc je Zemi blíže než jindy, a proto zdá se být podstatně větší.) Můžeme se v této jedinečné chvíli plně soustředit na lunární transformační energii. Začneme  pohledem na jihozápadní obzor (přibližně v souhvězdí Ryb), a soustředíme se do svého nejhlubšího nitra. Byla by škoda tuto silně energeticky podmaněnou, jedinečnou noc prospat, a nechat si tuto krásnou událost, která se bude opakovat až v roce 2033, ujít. Celý průběh fáze úplného zatmění Měsíce spočineme v přítomném okamžiku a ukotvíme se ve svém srdci – klidně i po celou dobu úplného, vrcholného průběhu zatmění, které bude trvat jednu hodinu a třináct minut. Ale můžeme ,,meditovat“ i po celý čas energeticky zajímavého, uceleného pohledu na průběh zatmění Měsíce, který bude trvat několik hodin. Jde o jedinečnou příležitost pro duchovní uvědomění a očištění. Jde o jedinečnou příležitost k magickému rituálu.

Kdo vlastní hvězdářský dalekohled, může se současně zaměřit na nádherné souhvězdí Orion (nad jihovýchodem), a na planety Venuše, Mars a Jupiter, které budou v té době vycházet nad obzorem. Vše s červeným úplňkem související má vlastní, hlubokou mystickou symboliku. Svůj zrak soustředíme na obraz zatmění Měsíce, a své srdce a mysl ukotvíme v LÁSCE, to znamená, že alespoň po tuto dobu se vzdáme celého svého ega.

V tichosti budeme pozorovat, jak planeta Země ,,pohltí“ svým stínem: Sluncem osvícenou zářící Lunu. Červený nádech Luny má svou symboliku mimo jiné také v silné, principiálně ženské energii, kterou svět už dlouho postrádá, (ale to je téma na jiný článek, můžeme se nad tím však v meditaci zamyslet).

V dokonalém soustředění si můžeme uvědomovat jedinečnost tohoto okamžiku – nebeské spojení Slunce, Země a Měsíce.

Žehnáme Slunci, jehož světlo vidíme v polarizované formě. Žehnáme Měsíci, bez jehož energie by život na Zemi nebyl možný. A žehnáme Matce Zemi, která nám dává k životu vše, co potřebujeme.

stonehenge-741485_1280Připomeňme si ještě, že od pradávných dob je energie Měsíce považována za oplodňující sílu pro vše živé na Zemi. Měsíc vládne vodám (podvědomí), je ryze ženskou energií (Luna – lůno). Je symbolem početí a mateřství. Je symbolem páření i ve světě zvířat. Lunu, a všechny její proměnlivé fáze, si odnepaměti spojujeme s časem a osudem. Uvědomme si ale, že žádný osud nemusí být nutně nezvratný, toto je velmi důležité mít na paměti. Učení o Měsíci a jeho cyklech, o jeho energii působící na vše na Zemi, a o archetypálních měsíčních bohyních je velmi staré. První jednoduché kalendáře (zářezy do kostí a slonoviny) vznikly už v době mladšího paleolitu, tedy v době zhruba před 33 tisíci lety. V mytologii, magii, ale i v celé lidské historii je souvztažnost Měsíce, Země a Slunce velmi bohatá. A společně s hvězdnými konstelacemi a vesmírnou energií je v podstatě pro náš život i vše určující. S přihlédnutím k faktu, že nic není náhoda (myšlenky, emoce a činy ovlivňují naše životy). S přihlédnutím k faktu, že vše se vším souvisí. S uvědoměním si, že osud můžeme proměňovat s ohledem na volní sílu – svobodnou vůli. I když to tak někdy, hlavně v složitých životních situacích, na první pohled nevypadá. Vše se nám objasní, pokud si prostudujeme informace vztahující se ke kvantovému vědomí vesmíru a tak podobně.

Poselství pro štěstí pro každého, kdo obtížně ovládá své strachy nebo obavy z budoucnosti: ,,Budoucnost je utvářena v každém přítomném okamžiku! Energie bezpodmínečné LÁSKY, pozitivní myšlenky, představy a emoce spoluutvářejí všechny události na časové ose našich životů.“

Ukázka ke stažení, e-kniha MAGIE ŽIVOTA

psy

Diskuze

error: Obsah je chráněn autorským zákonem.