Ohnivé znamení: Střelec

Sluneční znamení Střelce z pohledu možného duchovního rozvoje. Pohyblivé, temperamentní znamení Střelce energicky proplouvá životem pod vedením duchovní planety Jupiter. Jupiter poskytuje svým svěřencům možnost stoupat po tajemném schodišti za ideálem vyšších duchovních hodnot. Velkorysost, shovívavost, štědrost, touha po novém dobrodružství, společenské aktivity, družnost, originalita, optimismus, potřeba svobody a volnosti – takové je toto ohnivé znamení. A Oheň, jak známo, aby dobře hořel, potřebuje hodně vzdušnosti, stejně tak potřebuje toto ohnivé znamení vzdušnost ve vztazích a svobodu. Střelci, popoháněni záplavou nespoutané energie, mívají před sebou neustále nějaký cíl, rutina, svázanost a připoutanost k čemukoliv je po čase nudí. Rozhodují se sebejistě a spontánně, vzhledem k vnitřní ohnivé energii bývají některé jejich názory a rozhodnutí zbytečně nesmiřitelné a definitivní.

Ohnivé znamení: Střelec

Střelec – sluneční znamení zvěrokruhu

Střelec je neobyčejně kamarádské stvoření, ale vzhledem ke svým neústupným a radikálním názorům mívá sklon přetvářet své blízké k obrazu svému.

Střelec obyčejně rád sportuje nebo cestuje. S nadšením poznává nová, zajímavá místa, neodradí jej ani daleké cesty. Snadno a rád se seznamuje, mívá spoustu přátel. Jako vystřelený šíp přelétá toto pohyblivé znamení z místa na místo. Ochutnat všechny slasti života jej přitahuje jako střelecký terč: ani nemusí vynaložit přehnaného úsilí, aby dosáhl svého cíle. Během své cesty životem však často přehlíží důležité detaily. Avšak bezprostředně projevuje radost z povedené práce, obyčejně se nezapomene ani nenápadně pochválit nebo se pochlubit. Někdy může být originalita a svobodomyslnost Střelce nespoutaná, a podléhání ,,slastem života“ nepřiměřené, vzhledem k tomu, že potřebuje spoustu svobody a volného životního prostoru. Střelci rádi filozofují, přestože bývají spíše tolerantní, rádi poučují a skálopevně si stojí za svou ,,pravdou“. Pokud své okolí kritizují, jednají zpříma, většinou jednají z vlastního, ušlechtilého přesvědčení. Často si ale neberou servítky, a jejich slova a „ostrý jazyk“ občas zasáhnou cíl (bolestivě) jako (neuváženě) vystřelený šíp. Bohužel někdy rychleji mluví, než přemýšlí.

Jako každé jiné znamení, tak i znamení Střelce se pohybuje od mírnosti k extrému v oblastech, které jsou dány slunečním pozadím v osobní astrologické mandale. U Střelce můžeme tuto dualitu vyjádřit následovně (obrazně řečeno): buď je zaměřen více na hmotu – „postaví dům, zasadí strom, zplodí potomka“. Nebo je zaměřen více na bohémský život a povrchnost – „víno, zábava, zpěv“. Obyčejně není trpělivost předností tohoto ohnivého znamení, spíše zručnost a rychlost jim dovoluje tvořit a být originální. Energie ohnivého živlu jej popohání stále vpřed, pokud však s touto přírodní silou neumí náležitě zacházet, snadno přecení své možnosti. Nevýhoda tohoto slunečního ohnivého znamení je, že neumí přiznat porážku, myslí si, že je neomylný, nedokáže se soustředit na své slabiny.

Tak, jak Střelec nesnáší slabiny a chyby sám u sebe (aniž by je komukoliv dobrovolně přiznal), tak nesnáší slabiny u druhých. Potom, dopustí-li se chyby a je si jí vědom, snadno sklouzne k tomu, že před potížemi a nedorozuměními schovává hlavu do písku a soustředí se na to, jak z nepříjemné situace jednoduše ,,vybruslit“.

Střelec: pohyblivé znamení, živel oheň, vládnoucí planeta Jupiter. Polodrahokam: opál. Duchovně založený Střelec mívá smysl pro spravedlnost, rozvažuje, co je pro život cenné a co nikoliv, ať už se to týká jakékoliv životní oblasti. V tomto případě velice dobře snáší stresové situace, neupíná se k minulosti a s radostí a elánem sobě vlastním směřuje své vize ke spokojené budoucnosti. V tomto případě vidí Střelec dál do vysněné budoucnosti, dál, než kam by mohly doletět ony pověstné ,,vystřelené šípy“. Střelci, naklonění spíše ke hmotě a materialismu, přemýšlí o hloubce a smyslu života, o životě a smrti, o duchovních stránkách bytí, pouze pokud se jim zrovna nedaří dobře, pokud prožívají životní krizi. Životní karamboly se nevyhýbají nikomu, ani optimistickým Střelcům ne, obzvlášť pokud jsou arogantní a život vedou neformální a nevázaný. Obzvlášť v případě, pokud je pro ně střídmost v požitcích a prožitcích, pokora, skromnost nebo věrnost vzdáleným pojmem.

Možný duchovní rozvoj pro znamení Střelce

Duchovním poznáním na životní cestě Střelce může být: připustit, že nikdo není dokonalý, ani on sám. Připustit, že každý má nějaké nedostatky, přemýšlet o tom, že každá bytost prochází duchovní cestou, právě za cenu nejrůznějších chyb, z kterých se má náležitě poučit. Soustředit se na jemnější jednání, nevystřelovat kolem sebe šípy své vlastní pravdy, a bez netrpělivosti zapomenout na povrchnost, a snažit se více vidět v lidech kolem sebe to dobré. Snažit se hledat v životě více duchovních, na první pohled neviditelných souvislostí. To znamená: zjemnit své srdce, povolit ve své tvrdosti, pozitivně a optimisticky motivovat sebe i své okolí více se vzdušnou lehkostí a uvolněným životním nadhledem. Umírnit se ve své sebedůležitosti a sjednotit všechny protiklady ve svém ohnivém nitru.  S láskou přijímat své blízké takové, jací jsou, nevidět pouze odvrácenou stranu mince, nalézat poklady ve vlastním srdci, a v srdci všech spolupoutníků na nejednoduché cestě životem. Tak jako je den a noc, tak jako je černá a bílá, tak jsou v každém vtěleném poutníkovi pozitivní i záporné energie. S láskou, oddaností a porozuměním dosáhne znamení Střelce vnitřní celistvosti a uspokojení vlastní hloubavé duše. Potom s lehkostí sobě vlastní dosáhne, se svou přirozenou vznešeností, všech vznešených a neobyčejných cílů.

Eshop – INSPIRACE PRO VĚDOMOU MYSL

Dokáže-li Střelec ohněm svého srdce zahřát svou otevřenou náruč, a nabídnout vlastní vnitřní a hřejivé teplo všude kolem sebe, tak jako oheň zářivého slunce daruje svou energii, světlo a lásku nepodmíněně všem poutníkům, neobyčejně prosvětlí odvážné vize nejen vlastní budoucnosti. Potom se v do široka otevřeném srdci odkryje to pravé duchovní poselství, prosvětlí se kruhy života, mandaly poznání, skryté v nedostupné hloubce podvědomí.

Ohnivé znamení: Střelec

Diskuze

error: Obsah je chráněn autorským zákonem.