Astrální putování – odpoutání

Astrální putování souvisí s uměním zacílit energii myšlenky přesně tam, kam potřebujeme. V dokonalém svalovém a hlavně myšlenkovém uvolnění si představte svoje astrální tělo jako nehmotnou substanci lehkou jako pírko. Oči máte stále zavřené a natočené trochu vzhůru směrem k třetímu oku, do místa těsně nad kořenem nosu uprostřed čela. Nyní už na odpoutání se od těla hmotného myslíte snadno a lehce, někde v pozadí nepokojné, nedůvěřivé mysli. Těsně před odpoutáním se od těla hmotného můžete v hlavě, zhruba někde v oblasti čela, vnímat zvláštní tlumený zvuk a zároveň jakoby pohyb toho zvuku. Je to jako by se vám v hlavě něco přepnulo – ,,přefázovalo“. Můžete pocítit i lehké škubnutí – je docela obtížné popsat tento stav správně zvolenými výrazy.

Astrální putování - odpoutání

V každém případě, až ten okamžik přijde, poznáte to. Není to nic děsivého, jen je to zvláštní a velmi nezvyklý pocit. V ten okamžik je důležité zůstat dál v dokonalé koncentraci a nikterak si nevšímat naprosto ničeho, co se vám právě děje. Vše, co se vám nyní děje, pouze dokonale pocitově prožívejte. Neexistuje mít strach nebo prožívat jakékoliv obavy a už vůbec ne paniku: v ten okamžik vše skončí. Soustřeďte se pouze a jen na prožitek vašeho odpoutaného vědomí. Vaše astrální tělo se právě odpoutává, vnímáte dokonalý úžas, vnímáte velice pomalý houpavý pohyb a stoupání vzhůru…

Později, až vám odpoutání půjde samo od sebe, budete nejspíš zažívat odpoutání rychlejší, někdy až prudké… Ale pokaždé vám v pozadí mysli naskočí tato a nebo podobná slova: ,,Bože, to je nádhera, úžasné“! Ale ani těmto pocitům se myšlenkově nepoddávejte, pouze je hluboce bez myšlení prožívejte. Pokud to dokážete, budete si přát, aby to nikdy neskončilo…

Zmocní-li se vás jakékoliv obavy a odpoutání astrálního těla se přeruší, nemá smysl pokračovat 

Stalo se vám někdy, ve chvilce kdy usnete například u televize, lehce zdřímnete a najednou vás probere prudké škubnutí, někdy doprovázené pocitem, že padáte? Doslova se leknete, že padáte z pohovky a přitom se ve skutečnosti vůbec nehýbáte? To máte tak: v okamžiku zdřímnutí se vaše astrální tělo pokusilo odpoutat, ale s ohledem na rušivé vlivy z okolí se prudce vrátilo zpět – to je ten nečekaný záškub. Podobně se to odehraje během vědomého odpoutání astrálního těla, pokud se do vaší mysli dostaví strach nebo panika a astrální tělo se v ten okamžik vrátí zpět do těla hmotného ať už chcete nebo ne. V tom případě to zkuste někdy jindy.

Pokud se vám odpoutání úspěšně podaří, poznáte to. Docela určitě to poznáte. Proto nemá smysl popisovat dále, co se bude dít. Buďte si jisti, že to poznáte, od tohoto okamžiku už nikdy nebudete stejní! Budete toužit ,,zalétat si“ a vracet se ,,TAM“, kde čas neexistuje, každý večer před usnutím. A pokaždé, znova a znova budete tímto zážitkem fascinováni. Pravda ale je, že se vám to docela určitě nebude dařit každý den, tento stav vyžaduje uvolnění, pohodu, koncentraci, žití bez stresu a strachu. Někdy se zase budete tak moc usilovně snažit, že se vám to už jen z toho důvodu nepovede. Odpoutání proběhne lehce, jakoby samo od sebe pouze bez urputného snažení se. Jindy vás zas přemůže únava a úplně v tom nejlepším usnete. Takže se může stát, že se vám to třeba během měsíce nepodaří ani jednou. Nic ale nevzdávejte, to vše je docela normální. O to víc si budete vážit každého okamžiku a dne, kdy se vám astrální putování podaří. Odpoutání vědomí od těla se vám děje nevědomě každou noc během spánku, až si to plně uvědomíte, nebude pro vás problém pracovat s lucidními sny.

V podstatě jde ,,pouze“ o to, dostat se do té správné hladiny uvolnění a uvědomění, těsně před usnutím ale přitom neusnout a zůstat v plném vědomí

Po odpoutání můžete zažít ve zlomcích sekundy různé situace, než se vydáte na vlastní ,,cestu“. Například spatříte své tělo, jak si spokojeně leží na pohovce. Těsně před odpoutáním můžete přímo před očima (máte je stále zavřené) zahlédnou svůj vlastní obličej, geometrické obrazce nebo jen barevné vlnění… Nebo se vaše astrální tělo po odpoutání vydá na cestu, pro vás nečekaně tak, že projde zdí nebo zavřeným oknem. Což je úchvatný zážitek – nepopsatelný – buď se leknete nebo se vám bude chtít smát, nebudete chtít uvěřit jak snadné je proplouvat hmotou, jak snadné je proplouvat mezi jednotlivými atomy ,,pevné“ hmoty. A další podobné zážitky a pocity a podivnosti vás během vašich prvních pokusů o astrální putování budou doprovázet.

Ujišťuji vás, že toto je jen nepatrný výčet všeho, co vás může potkat, časem už se nebudete divit naprosto ničemu, ale úžas ten vás bude doprovázet úplně pokaždé.

Astrální putování - odpoutání

Časem si předem zvolíte místa, která budete chtít navštívit. Vámi zvolený program definujte svému podvědomí naprosto přesně, protože pokud nevyjádříte ve svých myšlenkách nebo ještě lépe v představách naprosto jasně co, kde a jak ,,cestou“ chcete zažít, můžete zažívat různé, na první pohled ,,nesmysly“, protože TAM je všechno nemožné možné. Všechno se časem naučíte, protože od chvíle, kdy budete poprvé ,,vědomě“ mimo tělo, docela určitě od záměru zdokonalovat se v umění astrálně putovat už neustoupíte.

Astrální putování je jako ta nejsladší zmrzlina, na kterou se celou zimu těšíte, protože se těšíte nejen na tu nejlepší zmrzlinu na světě, ale těšíte se také na jedinečný ZÁŽITEK. Docela určitě si dokážete uprostřed ledna vizualizovat, jak si se zmrzlinou v ruce sedáte na sluníčko do trávy a vychutnáváte si tu jedinečnou vanilkovou chuť. Úplně stejně se pusťte do vizualizace čehokoliv, co si přejete během astrálního putování zažít a vidět. Nyní už mi nezbývá než popřát vám na cestách paralelními dimenzemi hodně úspěchů.

Toto povídání může vzbuzovat představu čarodějnice létající na koštěti

Lidské tělo je ve spojení s jemnohmotným astrálním tělem, skrze které komunikuje s astrálním světem. Éterické tělo je schopno se odpoutat, opustit materiální rovinu a vydat se na magickou cestu. Po smrti fyzického těla opustí astrální tělo svého ,,pozemského dvojníka“ a nějaký čas existuje dál v nadpozemské rovině. O něco později se v podobě čistého vědomí navrací k božské přirozenosti. Jak jinak, než opět ve formě energie. Právě díky astrálnímu putování (mentální projekci), které má co do činění pouze s mentálními schopnostmi, vznikla pověra o čarodějnicích létajících na koštěti.

Eshop – INSPIRACE PRO VĚDOMOU MYSL

Čarodějnická ,,létající mast“ umožnila astrální létání. Obsahovala omamné, silně jedovaté látky s halucinogenními účinky (blín, durman, rulík zlomocný, náprstník, vrbová kůra…). Také z muchomůrky červené lze připravit tajemný lektvar, psychotropní opojný nápoj. Astrální projekci ovšem dokáže správná čarodějka podstoupit bez použití omamných prostředků, pouze silou vůle a silné koncentrace na předem stanovený záměr! Když už jsme u těch ,,čarodějnic“, můžeme se podívat do středověku na ďábelské poznávací znamení: mateřské znamínko nebo piha na tváři čarodějnice se nazývala ,,signum diabolicum“. Neprávem označovala nešťastné babky kořenářky, porodní báby, zaříkávačky zla, vědmy a léčitelky za ďábelská stvoření…

Astrální putování - odpoutání

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.