Léčivá energie krystalů, polodrahokamů

Neviditelná přírodní síla vepsala pro nás do kamene tvořivá poselství. Čisté vesmírné vědomí vtisklo své poselství do struktury krystalů, čitelná pro každého, kdo se dokáže napojit na jejich léčivou auru. Vhled do struktury a vlastností polodrahokamů nám napoví, za jakým účelem ten který kámen používat. Nejeden drahý kámen má moc nastolit energetickou rovnováhu těla, mysli i duše člověka. Krásné kameny putují světem společně s člověkem, jenž je od nepaměti s pokorou obdivuje, věkem věků, horami i údolími, podzemím i jeskyněmi, mořem i řekami, a ve své paměti nesou léčivou sílu živlových energií. Zvláště pak křišťál je jako nepřečtený ale přesto vesmírnou moudrostí popsaný list se vzkazem, možná pohádkou, léčivým receptem nebo snad zakódovanou šifrou o samotné podstatě vesmíru nebo o odvěkém propojení člověka s přírodou.

Léčivá energie krystalů, polodrahokamů

Vibrační energie křišťálu

Křišťál: vesmírná energie magického křišťálu vás obdaří čistou myslí a jasnozřivostí. Křišťál přinese inspiraci v umění a moudrost. Dodá spoustu vitální energie, pomůže odstranit deprese, nespavost a strach. Křišťál posílí a zklidní za každých okolností, budete-li důvěřovat jeho schopnostem. Budoucnost můžete spatřit vnitřním zrakem, přikládáním malé křišťálové pyramidy mezi obočí na tak zvané třetí oko, při hluboké meditaci. Představujte si, jak skrze tuto pyramidu z vás vyzařuje světelná, zářivá energie, uvolněně takto meditujte každý den před spaním. Představujte si, jak se každý den více a více prohlubuje vaše mimosmyslové vnímání. Vytrváte-li dostatečně dlouhý čas, podaří se vám probudit třetí oko a s ním telepatické schopnosti. Posílíte intuici a prozíravost, naučíte se věci vidět ,,jinak“. Zjistíte, že svět není pouze trojrozměrný. Třetí oko považujte přinejmenším alespoň za jakýsi střed onoho magického šestého smyslu.

skull-314563_1280Řešíte-li partnerské problémy, umístěte křišťálovou pyramidu do míst, kde trávíte nejvíc času, a nechte do okolí působit její silné vibrace. Talismany z křišťálu ochrání domov od negativních energií, přinesou optimismus do vaší mysli. Buddhisté přisuzují křišťálu velkou úctu pro jeho čistou duchovní energii, věří, že byl stvořen kosmickým světlem. Je symbolem čistého světla z vesmírných rovin, je mu přisuzováno, že jej stvořila ohnivá kosmická záře. Není potom divu, že mystické, legendární křišťálové lebky jsou zahaleny nejedním spirituálním tajemstvím.

V magii je křišťál zasvěcen měsíční energii. Křišťál nabíjíme přes noc ve sklenici s vodou. Křištál přikládáme na čakru třetího oka nebo na korunní čakru.

Polodrahokamy mají vlastní duši, skrytou ve vědomí přírody

gems-1400677_1920

Během meditace nebo léčivé vizualizace, kdy se soustředíte na předem dané téma, vezměte ten který polodrahokam do rukou a snažte se napojit na energii, kterou vyzařuje

Aventurín je sluneční kámen, uvolní stresové blokády, podpoří energie radosti, pocity štěstí, obklopí vás světlem lásky a přátelství. Podpoří životní energii a osobní růst, pomůže překonávat překážky. Během meditace přikládáme tento polodrahokam na srdeční čakru.

agate-665302_1280     pierre-1190156_1920

Zelenkavý achát zaujme na první pohled, vyskytuje se v duhových odstínech. Uklidňuje rozčilené emoce, navozuje pocit bezpečí. Naučí vás v klidu a v myšlenkové pohodě přijímat realitu. Máte-li ,,kamenné srdce“, zahořklé zlobou nebo vzpomínkou na nešťastnou lásku, určitě si pořiďte šperk s achátem, vnese do vašeho srdce novou naději, světlo a teplo. Achát je kamenem tvořivé inspirace, posiluje vůli (volní sílu). Kořenová čakra.

Léčivá energie krystalů, polodrahokamů

Láskou zářící růženín přinese radost do života, spokojenost, klid, pocit lehkosti a hravost. Dejte růženín v podobě talismanu dětem, vibruje jemnou pozitivní energií, má jemné ochranitelské vibrace. Podpoří dětskou tvořivost a fantazii. Srdeční čakra.

      apatite-669491_1920       Léčivá energie krystalů, polodrahokamů

Fialově zabarvený ametyst pročistí duši, navodí vnitřní rovnováhu, podpoří trpělivost. Ametyst je kamenem meditace. Podržte jej v dlaních a před spaním s ním meditujte, navodí klidný spánek, příjemné sny a možná dokonce věštecké vize. Použijte ametyst pokud se potřebujete zbavit nějakého zlozvyku. Čakra třetího oka, korunní čakra.

Léčivá energie krystalů, polodrahokamů    Léčivá energie krystalů, polodrahokamů

Léčivá energie krystalů, polodrahokamů

Červený chalcedon dodá energii lásky v milostných vztazích, poradí si s depresí, smutkem a špatnou náladou, v tom případě jej noste stále u sebe. Kořenová čakra.

Zelený malachit navnadí erotickou energií, použijte jej také při rituálech, kdy se soustředíte na úspěch a finance. Malachit použijte při rituálech zaměřených na mimosmyslové vnímání, napomáhá zharmonizovat levou a pravou mozkovou hemisféru. Srdeční čakra, třetí oko.

jewel-1047926_1920       jewel-1047907_1920

Pomněnkově modrý tyrkys je kamenem pro všeobecné štěstí, při jakémkoliv rituálu podpoří sílu přednesených slov. Ovlivňuje schopnost otevřené komunikace, posiluje sebeuvědomění. Máte-li výtvarné nadání tyrkys podpoří inspiraci a přinese nové nápady. Krční čakra.

Jiskřivě červený granát probouzí vášeň a vlévá krev do žil, je symbolem lásky, ohně a krve, štěstí a bohatství. Traduje se, že tyto drobné kameny jsou kapkami krve dávných bohů. Jsou obdařeny magickou mocí, chrání před očarováním, uhranutím, skrytým nebezpečím, úrazem. Pořiďte si šperky s rudými granáty pokud vás často přepadá pocit beznaděje, potřebujete-li ukázat cestu ze zdánlivě bezvýchodné situace. Srdeční čakra, kořenová čakra.

Léčivá energie krystalů, polodrahokamů

Zlatožlutý kámen tygří oko přinese pohodu, klid, radost a duševní rovnováhu, podpoří v pozitivním myšlení, navodí soustředěnost při meditacích. Napoví jak reagovat, je-li vámi manipulováno a neumíte se dostatečně bránit. Potřebujete odstranit emoční blokády? Noste tygří oko stále u sebe a důvěřujte jeho energii. Další jeho příjemnou vlastností je, že dokáže probudit a povzbudit sexuální energii. Čakra sakrální, kořenová čakra.

Zelenkavé vltavíny probouzí telepatii a jasnozřivost. Přináší štěstí a harmonii, jsou vhodným dárkem pro nevěstu. Vltavíny pomáhají odstraňovat jarní únavu. Považujeme je za měsíční kámen. Známe je také v černozelené, olivové a bílé barvě. Srdeční čakra.

Sluneční kámen citrín navozuje pocit vnitřního hřejivého tepla, přinese vzácné světlo, ochranu, nezávislost, radost a sebedůvěru. Je symbolem neoddělitelné spojitosti podvědomí s vědomím. Je inspirací v uměleckém tvoření. Žlutý citrín podpoří osobní energii, tvořivost, moudrost a pocit duševního klidu. Napomůže vám chápat energii Slunce jako zosobnění magické moci. Během meditace přikládáme citrín na solar plexus.

jewel-1047884_1920

Nefrit je kamenem bohů, je čistý a vzácný. Z nefritového prášku vyráběli čínští mudrci nápoj věčnosti. Tento kámen uctívali také Mayové, představuje vnitřní sílu a odolnost proti negativním vnějším jevům. Rozjímejte s tímto kamenem, toužíte-li nahlédnout do vlastního nitra. Čakra třetího oka.

Léčivá energie krystalů, polodrahokamů

Nefrit – zelená odrůda aktinolitu
Léčí bolavou duši, pomáhá zbavit se vnitřního napětí, neoddávat se beznaději, nepropadat panice, žalu ani smutku. Nefrit také podporuje mysl, léčí psychiku, podporuje vitalitu, napomáhá nedělat zbrklé úsudky, učí toleranci, pomáhá najít východisko a urychluje rozhodování. Je velmi vhodný pro neklidné děti. Šperky vyrobené z nefritu dodávají energii a duševní sílu. Zelený nefrit je oblíbený už ve starověké Číně, zde je uctíván jako kamen života.

Měsíční kámen adular použijte, rozhodnete-li se rozvíjet intuici a objevovat vlastní duši. Adular předpoví blízkou budoucnost. Používejte jej hlavně za úplňku nebo novoluní. Zdánlivě ledový třpyt tohoto kamene dokáže obměkčit lidská srdce. Adular nosívali při sobě poutníci, chránil je na cestách. Srdeční čakra.

Eshop – INSPIRACE PRO VĚDOMOU MYSL

Modrý mystický akvamarín, připomínající vodní hladinu, vnese světlo do duše, zažene smutek a přinese štěstí, možná také bohatství. Akvamarín sloužil námořníkům jako talisman pro štěstí. Vibrace akvamarínu eliminuje projevy deprese, probouzí duchovní vnímání, odvahu a tvořivost. Během meditace přikládáme tento kámen na pátou, krční čakru.

Související: Krystaly – drahé kameny, Křišťálová lebka Mayů

gem-585082_1280

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.