Magie Slunce – spirituální světlo

Pohanské národy s velkou úctou a pokorou uctívali Slunce. Slunce je odedávna považováno samo o sobě za nejvyšší božstvo. Sluneční rituály by měly být občas založeny jen na hluboké meditaci, bez žádostí, pouze s projevem vděčnosti a poděkováním za jeho energii, která nás aktivuje – aniž bychom museli žádat. Hlavní sluneční rituály provádíme hlavně během roku, kdy Slunce putuje po obloze od nejnižší polohy: zimní slunovrat, po nejvyšší: letní slunovrat. Během této pouti se Slunce ocitá ve dvou dalších důležitých fázích, které nazýváme jarní a podzimní rovnodennost, kdy délka dne se v tomto magickém čase rovná noci.

Sluneční rituály provádíme nejlépe v neděli, za svítání, v poledne či hodinu před západem Slunce. Rituály prováděné za svítání symbolizuje královská zlatá a červená barva, tedy barva ranních červánků, probouzející se božské světlo. Svítání představuje nevinnost, čistotu, znovuzrození. Ideální je zvolit prosvětlené zahrady, zámecké parky, rozkvetlé louky. Meditujeme o Světle a uvědomujeme si energie Slunce – božské transformační síly.

Zaměříme se na vše související se zdravím, vitalitou, životní sílou. Posilujeme odvahu, optimismus, tvořivost, individuální schopnosti, autoritu, čestnost, velkorysost, nezávislost, paměť, sebeurčení, suverenitu, sebevědomí, organizační schopnosti, partnerské vztahy, přátelství. Dáme prostor osobnímu rozvoji, duševní harmonii a úspěchu.

Uvědomujeme si, že spirituální světlo je světlem naší duše, které nelze jen tak obyčejně spatřit zrakem. Na druhé straně odstraňujeme pýchu, sebestřednost, letargii, samotu, melancholii, izolaci, podivínství, faleš a jakoukoli disharmonii.

Možná postačí, pokud jednoduše přijmeme souvislosti mezi nebem a zemí a bez ostychu vyslovíme andělskou modlitbu. Tito vesmírní poslové nad námi drží ochrannou ruku. Nemusíme nutně slyšet a vnímat šustot jejich ochranných křídel, postačí bez pochyb připustit jejich existenci, zářivé světlo, které je obklopuje a esence lásky, kterou vyzařují. Obrazotvornost ve spojení s dokonalým soustředěním inspiruje a povznáší k poznání vnitřní síly a umožňuje nám proniknout do nejhlubších rovin univerzálního vědomí. Sugestivní symboly, bohové a animální bytosti existují v nás samých, nemusíme je chodit hledat za hranice neviditelného světa, pokud pochopíme, že co je nahoře je také dole.

Ustanovte si cíl, jakého chcete v životě dosáhnout

Osobní cíl může mít různou povahu a náplň. Nemusí jím nutně být zdolání Severního pólu nebo pokoření nejvyšší hory světa. Rozhodně nemusíte odjíždět na dva roky do Indie, stát se poutníkem v mnišském rouchu a podstupovat tvrdou meditaci o samotě v horách. Osvícení vás může potkat nečekaně kdekoliv v krásném přírodním zákoutí u vás doma. Naprosto postačí, bude-li vaším cílem pokora k životu jako takovému. Život je čas od času složitý, někdy bolestný, tento argument, jenž samozřejmě nezlehčuji, záleží také na zorném úhlu pohledu jednotlivce. Bez poznání temnoty nikdy bychom nepochopili světlo a snad si ho ani nedokázali vážit. Bez účinků zla, nepoznali bychom dobro.


Sluneční rezonátory (korespondence)

Prvek: zlato
Symbol: tečka v kruhu, představuje prapůvod Bytí
Archanděl: Michael
Barvy: zlatá, oranžová, žlutá nebo šarlatová
Živel: oheň
Stromy: vavřín, jasan, ořešák, jalovec, olivovník, vinná réva, pomerančovník, citroník.
Byliny: rozmarýna, majoránka, meduňka, levandule, šafrán, andělika, jitrocel, třezalka, jahodník, tymián, devětsil, měsíček lékařský, skořice, hřebíček, zázvor. Při ochranných rituálech nebo zaměřených na finanční zajištění, můžeme použít přesličku. Tato rostlinka zvláštního prehistorického vzhledu dokáže z půdy vstřebat zlato rozpuštěné ve vodě. Dále: zlaté klasy obilí, mandle, myrha, santálové dřevo, jmelí.
Květiny: slunečnice, blatouch, leknín, chrpa, kopretina, hořec a mnoho dalších.
Vykuřovadlo: například heřmánek je sluneční rostlinou, pro svou vůni je nazýván zemským jablkem, jako bylina Slunce je zasvěcen egyptskému slunečnímu bohu Re.
Polodrahokamy: jantar, rubín, heliotrop, topaz, tygří oko, citrín a diamant.


Medově žlutý jantar září sluneční energií

Jantar je ideální proti zlým duchům a negativní energii, ochrání před nemocemi. Dodá energii světla a spojí vás s energetickým polem pradávné paměti stromů. Navodí spokojenost a vitalitu, zharmonizuje mysl, napomůže odstranit pocit úzkosti. Pokud bychom se napojili na informační pole tohoto průzračně zlatého polodrahokamu, respektive do časových fondů v kameni skrytých, viděli bychom příběhy jehličnatých stromů vzdálené až padesát milionů let, podívali bychom se až do období třetihor.

 

Jantar je ztuhlá pryskyřice pravěkých stromů, vibruje energií země a energií ohně čili Slunce. Vyskytuje se v barvě žluté, slonovinově bílé, oranžové, hnědé. Vzácně v barvě zelené a modré. Mnoho jantaru se vytěžilo na pobřeží Baltického moře. Jantar je léčivý, odstraňuje nespavost, úzkost, posiluje paměť. Pro tento účel si opatříme korálky z jantaru. Neopracovaný kousek jantaru nosíme při sobě jako talisman na ochranu proti negativním energiím. Velmi účinné jsou sluneční kameny vsazené do rituálních, osobních šperků v kombinaci se zlatem.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

Magické zlato rezonuje se sluneční energií, princip této éterické síly je mužský

Zlato dodává životní sílu, vnitřní rovnováhu, usměrňuje obranyschopnost organismu. Egyptští faraoni věděli, že zlato má léčivé účinky, navíc dokonale uchovává informace. Vrcholky pyramid bývaly svého času pokryté zlatem, to zvyšovalo jak  energetické vyzařování pyramid, tak přijímání vesmírné energie. Hodnota zlata není v jeho materiální ceně!

Pořiďte si přívěšek ve tvaru deseticípé hvězdy, bude vás ochraňovat, naplňovat nadějí a dodá životní energii. Přívěsek v podobě mystického čísla sedm přinese pozitivní přístup k životu, důvěru a naději. Zlatá lilie se stane symbolem věrnosti, čistoty a lásky. Toužíte-li vědět, znát a pochopit, pořiďte si magický zlatý klíč, odemykající všechny kosmické brány. Přívěsek ve tvaru spirály ochraňuje na každém kroku, podpoří vás v duchovním rozvoji.

PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?