Rezonance dnů v týdnu pro rituály

Jak správně zvolit ten který den pro rituál? Pracujeme buď spontánně, podle aktuální potřeby, nebo si rituál předem důkladně naplánujeme, podle toho jakou energii potřebujeme ovlivnit. Partnerské vztahy se týkají snad každého z nás, proto zde uvedu kombinace právě na toto téma. Nejvhodnější je pátek, den Venuše, ale podle potřeby konkrétních problémů můžeme zvolit i jiné dny. Jste-li zamilovaní a váš vztah je v začátcích, proveďte rituál v neděli, která je vhodná pro nové začátky. O pozitivní energii žádejte Slunce. Pokud lásku hledáte a toužíte po plnohodnotném vztahu, zvolte pátek. Stejně tak chystáte-li svatbu, oslovte Venuši, patronku lásky. Vázne-li ve vašem stávajícím vztahu komunikace, zvolte středu. Chystáte-li se s partnerem ke společnému bydlení, zvolte středu, den Merkura. Toužíte-li založit rodinu, zvolte pondělí, den Měsíce. Řešíte-li běžné záležitosti manželství, nebo starosti s dětmi, zvolte čtvrtek, den Jupitera. Je-li ve vašem vztahu jakékoliv násilí, pokud takový vztah zatím nechcete ukončit, zvolte úterý. Rozvádíte-li se a přejete si, aby vše proběhlo hladce a ve smíru, zvolte úterý, den Marsu. Ke každému rituálu vyberte vhodné rezonátory.

Načasování magického rituálu je důležité pro plánování dlouhodobých projektů

Ne každý rituál je vhodný provádět v libovolném čase, ne vždy můžeme vzývat astrální síly kdykoliv nás napadne. Základní časová orientace: den, noc, doba vládnoucí planety, roční období, lunární fáze, období pohanských svátků, východ Slunce, poledne, stmívání, východ první hvězdy, půlnoc. Některé složitější rituály provádíme v návaznosti na druhy větru. Kdo se vyzná v astrologii může rituál načasovat tak, aby byl učiněn ve vhodné konstelaci hvězd pro danou osobu či událost. Ve vysoké magii, kdy jest sledováno astrologické postavení planet, se může dost dobře stát, že mág čeká na správné načasování určitého magického rituálu několik měsíců i let, ne vždy jsou konstelace planet vhodné pro ten který rituál. Nám prozatím postačí orientovat se v základních pravidlech.

Dopustíme-li se chyb v načasování v rámci jednoduchých rituálů, nebo v kombinaci pomůcek a rezonátorů, tak se celkem nic nestane, pouze nedocílíme maximálního proudění té správné energie. Důležitější je uvědomovat si, že každým rituálem manifestujete vlastní budoucnost, která se dříve nebo později projeví v realitě, v hmotném světě – zhmotněním myšlenek a představ. Buďte si tohoto faktu vědomi na všech úrovních, jinak se může dost dobře stát, že vás splnění některých přání nemile překvapí. Nebudete-li si jisti vlastním konáním, v tiché meditaci se napojte na podvědomí, snažte se vnímat nápovědu intuice. Za tímto účelem se můžete naučit pracovat s kyvadlem, které se časem stane vaším důvěrným rádcem. Vhodný čas k rituálu kombinujeme dále podle zaměření na cíl také s bytostmi a příslušnými energiemi, na které se budeme chtít napojit, s barvami náležejícími ke konkrétnímu záměru a stejně tak bylinkami, vůněmi a dalšími pomůckami – rezonátory.

Nyní můžete zjistit, jaká energie barev vás ovlivnila v den vašeho narození:

  • Pondělí je zasvěceno barvě fialové.
  • Úterý vám dává do vínku modrou.
  • Středa vás optimisticky naladí v zelené.
  • Čtvrtek je ve znamení sluneční žluté.
  • Pátek vás charakterizuje oranžovou.
  • Sobota vás nabíjí odvážnou červenou.
  • Neděle je ve znamení bílé, vše sjednocující barvy.

RITUÁLNÍ PONDĚLÍ – korespondence

Den vhodný pro veškeré umělecké činosti. Malujete-li, věnujete se tvůrčímu psaní nebo píšete básně, vytváříte keramiku, malujete na hedvábí, skládáte hudbu nebo tvoříte cokoliv jiného, zvolte rituál pro uskutečnění vašich představ nebo k přivolání inspirace právě v tento den. Pondělí je vhodné k věštění, rozvíjení představivosti a intuice, podporování dobré psychiky, kladných emocí a zbavení se deprese. Ženy se tento den věnují rituálům, které jim dodají na přitažlivosti a smyslnosti, za použití omlazujících a zkrášlujících bylinných procedur, koupelí a masáží. Pondělí je zasvěceno Měsíci a andělu Gabrielovi. Měsíční vůně: citrusové plody a jasmín. Potřebujeme-li inspiraci vzýváme boha Apollóna, je králem Múz, poetického a výtvarného nadání a ochráncem moudrosti.

Tvoření je také záležitostí plánování mateřství. Toužíte-li založit rodinu, a nedaří se vám to, proveďte sedmidenní rituál, kdy se můžete obrátit pro radu a pomoc na keltskou bohyni Eponu, zasvěcenou mateřství. Keltové věřili v její moc otevírat brány do zásvětí, odkud přinášela jablka poznání. Kouzla týkající se mateřství je nejlepší provádět přímo pod otevřeným hvězdným nebem.

Plodnost, mateřství: Požádejte o pomoc anděla Gabriela, egyptskou bohyni plodnosti Bastet, nebo bohyni Hekaté. Egyptský bůh plodnosti je Amon, řeckou bohyní ochrany, plodnosti a přírody je Artemis. Meditujte s tar. kartou Císařovna. Použijte devět oranžových svící k odstranění překážek, mořské korály použijte pro upravení měsíčních cyklů, kámen geoda pomáhá při porodu.

RITUÁLNÍ ÚTERÝ – korespondence

Den vhodný pro řešení zapeklitých mezilidských vztahů, nepříjemných sporů, soudních záležitostí. Vše řešte a vysvětlujte v klidu a se sebedůvěrou, stůjte si za svými názory, pokud na ně spoléháte, ale nikomu je nevnucujte. Pamatujte však, že vaše jednání musí být pozitivně neutrální a nesnažte se nikoho ovlivňovat vlastní vůlí, aby se případné ,,machinace“ neobrátily proti vám.

Provádíme rituály pro posílení rozhodnosti, odvahy, získání energie, průbojnosti, ovšem tak, aby nebylo nikomu druhému jakkoliv ublíženo. Tento den rozvíjíme nápaditost, spontánnost, krotíme nezdravé vášně. Rituál provádíme při východu Slunce. Úterý je zasvěceno Marsu a andělu Urielovi. Vůně Marsu: eukalypt, borovice.

Hádky, spory, překonání nepřátel: Požádejte bohyni vítězství Nike, nebo vám může být nápomocen řecký bůh činu a války Ares, bohyně moudrosti a války Athéna. Vyrobený rituální předmět zakopejte do země. Meditujte s tar. kartou Věž.

Překonání překážek, vytrvalost, předvídavost: Vzývejte boha Jupitera, je poslem dobrých zpráv. Řecká bohyně moudrosti se jmenuje Metis. Meditujte s tar. kartou Mág nebo Poustevník. Potřebujete-li trpělivost a rovnováhu požádejte římskou bohyni moudrosti Minervu. Meditujte s tar. karta Velekněžka nebo Vůz. Sportujete-li a potřebujete odvahu a sílu vzývejte božského Merkura. Meditujte s tar. kartou Síla, Slunce, Kolo štěstí.

RITUÁLNÍ STŘEDA – korespondence

Tento den je nejvhodnější k aktivitám věnovaným bydlení. Chystáte-li se koupit byt nebo stavět dům, vyberte si právě tento den k tvoření představ o novém domově. Budete-li stavět dům, můžete vyrobit kouzelnou láhev, do které vložíte předměty symbolizující všechny čtyři živly, a láhev zazdíte do základů domu. Ochrání to váš nový domov před přírodními živly, respektive před jejich živelnou, ničivou energií. Při výrobě kouzelné láhve proveďte rituál a nabijte ji pozitivní energií. Podobnou láhev můžete postavit na okno ve vašem již stávajícím domově.

Ve středu se věnujeme kouzlům týkajících se hlavně komunikace, posilujeme bystrost, zručnost, ostražitost. Můžeme se pokusit zbavit se nerozhodnosti, nedůvěřivosti a nezodpovědnosti. Středa je vhodná pro důležité rozhovory, upřímné, účelné a odpovědné dialogy, máme-li potřebu si s někým cokoliv v klidu a diplomaticky vyříkat. Středa je jako stvořená pro návštěvu knihovny, muzea, zajímavé výstavy, hledání informací na internetu a jiné vzdělávací a poznávací aktivity. Zkuste se například přihlásit do nějakého zajímavého kurzu. Ve středu plánujte výlety nebo dovolenou. Pište dopisy. Dejte si do pořádku dokumenty a úřední záležitosti. Středa je zasvěcena planetě Merkur a andělu Michaelovi. Vůně Merkura: levandule, muškátový květ.

Vzdělání, studium, moudrost: Před závěrečnými zkouškami meditujte s tar. kartou Kolo štěstí nebo Hvězda. Vyrobte barevnou obálku, nakreslete na ni pentagram, sepište vše, v čem potřebujete být úspěšní, a soupis vložte do obálky. Přidejte vybrané ingredience a obálku zapečeťte voskem. Ponechejte ji na oltáři po celé zkouškové období. Intelekt dodá anděl Akriel, tvořivost probudí anděl Samandriel, řecká bohyně vzdělání je Mystis. Inspiraci přinese světluška či motýl. Archanděl informací se jmenuje Inofiel. Meditujte s tar kartou Mág nebo Velekněz.

RITUÁLNÍ ČTVRTEK – korespondence

Ve čtvrtek řešíme jakékoliv rodinné záležitosti nebo problémy a starosti s dětmi. Čtvrtek je vhodný den také pro řešení otázek týkajících ve všech tajných přání a nesplněných tužeb. Posilujte sebevědomí, odvahu a optimismus. Máte-li finanční problémy nebo potřebujete investovat peníze do nějakého projektu, tento den je vhodný pro otázky a odpovědi z hlubin podvědomí. K odstranění nechtěného můžete použít předmět, který bude symbolicky vyjadřovat váš problém, po odříkání kouzelné formule a ukončení rituálu jej zakopejte do země. Tento den je také vhodný pro dobročinnost. Čtvrtek je zasvěcen planetě Jupiter a andělu Zadkielovi. Vůně Jupitera: santálové dřevo, šafrán.

Ochrana dětí: Můžete požádat anděla Matriela. Nebo římskou královnu bohů Juno, ochránkyni rodiny, manželství, žen a dětí. Vzývat můžete také římskou bohyni čarodějnic, světla a života Dianu. Ideální je napojit se při rituálu za svítání na energii Slunce. Meditujte s tar. kartou Síla nebo Hvězda.

RITUÁLNÍ PÁTEK – korespondence

Tento den otevírá dveře k novému vztahu, řešíme cokoliv, co se týká lásky a partnerství. Opět si ale dejte velký pozor na přímé ovlivňování druhých osob. Láska se nedá vynutit žádným, dokonce ani dobře míněným kouzlem. Účinným rezonátorem je srdcové eso, soška Amorka, soška nebo obrázek bohyně Afrodity, tři rudé růže. Použijte rudou svíci, na které rituální dýkou vyryjete jméno milované osoby.

Tento den pokládáme otázky týkající se přátelství, spolupráce, kolegiality, zdvořilosti, flirtování. Máte-li co dělat s netaktností, lhostejností, leností nebo váhavostí, pokuste se o těchto povahových rysech meditovat. Nejen pro ženy je také pátek vhodný pro péči o tělo, zdokonalování krásy a přitažlivosti. Pátek je zasvěcen Venuši a andělu Anaelovi. Vůně pro Venuši: růže, vanilka.

Láska, přátelství, věrnost, sex: Pomůže vám anděl Anael, bohyně Afrodita nebo řecký bůh lásky Eros. Chystáte-li svatbu požádejte o ochranu anděla Raphaela. Meditujte s tar. kartou Zamilovaní nebo Slunce. Pro rodinné štěstí meditujte s tar. kartou Císařovna nebo Svět.

RITUÁLNÍ SOBOTA – korespondence

V Sobotu se zamýšlíme nad životem, bilancujeme, případně zažehnáváme nezdary. Zamýšlíme se v oblasti diplomacie, spravedlnosti, odpovědnosti, sebekontroly, nad skromností či upřímností. Nad otázkou, jak co nejlépe využít náš čas. Hodnotíte-li na vašem životě cokoliv, vyvarujte se sebelítosti nebo sebe obviňování, hodnoťte se věcně, ničeho nelitujte. Bohatě postačí pokud případné chyby necháte vyjít na světlo a upřímně si je uvědomíte. Vykonejte rituál zaměřený na zvýšení autority a respektu. Popřípadě zhodnoťte všechny vaše obavy a strachy, přílišnou opatrnost, netrpělivost nebo pesimismus, posuďte, zda vám tyto aspekty nebrání v dosažení vašich cílů. Zbavujte se všech zlozvyků, všeho nechtěného, nepotřebného a překonaného, zbavte se všeho starého. Ukliďte si doma i ve svém nitru.

Alespoň jednou za čas si udělejte v sobotu večer čas a meditujte, zavzpomínejte a pohovořte s vašimi blízkými, kteří již sice překročili oblouk duhy na druhý břeh, ale mohou být s vámi ve vzpomínkách. Dokonce je můžete žádat o radu. Vládcem soboty je anděl Samael a planeta času Saturn. Vůně pro Saturna: cypřiš, pačuli.

Zapomnění, útěcha, naděje, očista: S nechtěnými vzpomínkami si poradí anděl Mupiel, nebo vzývejte římskou bohyni srdce Vestu. Meditujte s tar. kartou Věž, Soud, Mírnost

Ochrana před negativními energiemi: Vzývejte řeckou bohyni labyrintu Ariadnu, bohyni ochrany Artemis. Meditujte s tar. kartou Císař, Vůz, Síla. Pro odstranění pomluv meditujte s tar. kartou Spravedlnost.

RITUÁLNÍ NEDĚLE – korespondence

Poslední den v týdnu se věnujeme otázkám hledání zaměstnání, podnikání, finančnímu zajištění, prosperitě. Také zdárnému studiu a jiným dlouhodobým záležitostem. V tento den je vhodné vytvářet si plány a představy o dokonalém zdraví, štěstí, klidu, harmonii, spokojenosti, a podporovat silnou vůli a rozvahu. Plánujte nové začátky a smělé projekty. V neděli proveďte rituály, které od vás odvrátí vše nechtěné, nemoci, smůlu, agresivitu, strach z budoucnosti. Posilujte odvahu, odhodlání, víru, optimismus a vytrvalost. V tiché meditaci si pokládejte jednoduché otázky a snažte se na ně upřímně odpovědět, sami před sebou nic nezatajujte ani nezkreslujte.

Co se týče financí, tak nejideálnější je kouzlit v neděli, za úplňku nebo novoluní. Měsíc v této době přitahuje bohatství. Vyrobte kouzelnou truhlu, ponechte ji na oltáři přesně sedm týdnů, sedm dní, sedm hodin a sedm minut, a každý den si připomeňte své vize. Vládcem neděle je Slunce a anděl Rafael. Sluneční vůně: kadidlo, heřmánek.

Zobrazit všechny eKnihy

Zdraví: Vzývejte keltskou bohyni uzdravení Brigid, řeckou bohyni srdce Hestii. Meditujte s tar. kartou Síla, Mírnost. Potřebujete-li doplnit duševní sílu meditujte s tar. kartou Měsíc, Velekněžka, Viselec.

Finance, blahobyt: Vzývejte římskou bohyni prosperity Dianu, boha obchodu a komunikace Merkura. Egyptská bohyně blahobytu se jmenuje Renenet. Meditujte s tar. kartaou Hvězda, Slunce.

Životní síla, úspěch, vyrovnanost, sebevědomí: Pomůže vám římská bohyně osudu Fates, bohyně moudrosti Minerva. Meditujte s tar. kartou Velekněžka, Slunce, Hvězda, Kolo štěstí. Pro přivolání štěstí vzývejte anděla Barakiela. Nebo egyptskou bohyni Bastet, zapalte při tom svíčku ve tvaru černé kočky, tato bohyně je vyobrazována jako kočka, je jí přidělována ochrana, plodnost, hudba.

PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?