Talisman – uzlování na rozbouřené emoce

rope-494423_1280Nenáročná je práce s magickými uzly (talismany), které rituálně upevňují vztahy a propojené lidské osudy, chrání na cestách, chrání před nebezpečím a před energií s negativním záměrem. Příklad velmi jednoduchého kouzla nám ukáže rituál s provázkem. Vezměte dostatečně dlouhý provázek z přírodního materiálu. Soustřeďte se výhradně na vaše přání. V okamžiku, kdy ve vás představa uskutečnění záměru vyvolá silné emoce – uvažte na provázku uzel, provázek napněte a utáhněte uzel. Dál se koncentrujte a v barvách si vizualizujete věrnou podobu toho, čeho chcete dosáhnout, važte uzly, napínejte provázek a uzly utahujte. Vše emotivně prociťujte, radujte se z vašich tvořivých představ. Nakonec zauzlovaný provázek noste stále u sebe, nebo jej dobře uschovejte na místě, kde se jej nikdo jiný nemůže dotýkat.

Můžete použít různě barevné provázky, barvu zvolíte podle účelu přání. Uzly ve své podstatě, jejich ochranná magická síla, především zajišťují bezpečí. Pokud byste potřebovali kouzlo zrušit – ovšem jen zcela výjimečně – musíte všechny uzly (opět rituálně) rozvázat. Při rozvazování se mentálně soustředíte jen na okolnosti, které vás ke zrušení kouzla vedou. Každé „kouzlo“ vždy dopředu dobře zvážíme, aby nemuselo k podobné situaci docházet, ne vždy se podaří energii kouzla deaktivovat – rozvázat.

Jak naložit s nezvladatelnou emocí vzteku, strachu, žárlivosti, pláče nebo úzkosti?

Ve vypjaté situaci vezměte kousek provázku a v záchvatu negativních emocí energicky svazujte uzly. Uvolněte ze sebe všechnu negativní energii, můžete se dokonce vykřičet nebo hlasitě vyplakat. Až skončíte, vezměte zauzlovaný provázek a okamžitě jej spalte (energie ohně pozře uvolněnou negativní energii) a popel spláchněte do kanálu. Nebo provázek zakopejte do země (země absorbuje negativní energii), nejlépe na místě co nejvíce vzdáleném vašemu domovu. Ocitnete-li se v situaci, kdy vámi budou cloumat podobné emoce a nebudete mít po ruce žádný provázek, provádějte zauzlování provázku jenom ,,jako“, dobře vám k tomu poslouží mimika rukou a prstů. Až budete s tímto uvolňovacím ,,divadlem“ u konce, opláchněte negativní energii z rukou pod tekoucí studenou vodou. Opláchněte si také obličej, aby vám ve tváři neulpěla nehezká, nepřitažlivá maska – energie nepřirozených rozčilených grimas.

Námořnický uzel

Talisman - uzlování na rozbouřené emoce

Vztek, zloba, hněv, frustrace, potlačovaná agresivita, to vše je podporováno energií, která se snadno přenáší na lidi kolem nás. Vztek okrádá nás i naše blízké o životní energii, nepozorovaně zraňuje, obzvlášť je-li používán za účelem manipulace. Za „programem k častému vztekání“ se skrývají hlubší psychické problémy, nebo záměrně potlačené vzpomínky uložené v podvědomí.

stone-519752_1280Pracujete-li s pozitivní představou řešení konkrétní situace pořiďte si provázek, stuhu nebo hedvábný šátek v barvě odpovídající problému. Nebo se zaměřte na situaci, kterou neumíte správně ,,rozuzlit“. V tiché meditaci, kdy pozitivně, mentálně váš problém ,,vyřešíte“, svazujte na zvoleném předmětu uzly. Potom můžete hedvábný šátek nosit u sebe až do vyřešení všech potíží, noste jej například omotaný na zápěstí pravé ruky. Zauzlované starosti a potíže můžete přivázat na kamen a vhodit do hluboké vody.

Provázky v bílé a modré barvě, zauzlované a nošené na zápěstí, harmonizují auru. Zauzlovanou stuhu můžete ve volné přírodě, nejlépe někde na vršku, uvázat na větev stromu – příznivý vítr odnese vaše přání přesně tam, kam jste jej vlastní uvolněnou energií nasměrovali. Při vázání uzlů použijeme složitější, ve verších propracované zaříkání. Rituál ukončíme jednoduchým zaříkáním nebo magickým gestem. Tím nejjednodušším zaříkáním je věta:

,,Tak se staň“ ,,Budiž učiněno“ nebo ,,Amen“

Vázání uzlů je prastará magická činnost, několik tisíc let stará. Uzlové písmo používali indiáni ve Střední a Jižní Americe. Také počítání se začalo vyjadřovat vázáním uzlů na šňůrkách. Čarodějky a mágové vážou uzly za účelem koncentrace, na znamení a posílení své moci a pro zvýšení účinků magických kouzel.

Kapitán nejednoho námořního korábu opatřil před plavbou pro svou posádku ochranný amulet v podobě magicky zauzlovaného provazu. Pokaždé, když hrozilo nebezpečné počasí, rozvázalo se několik uzlů pro ochranu. Nastalo-li bezvětří rozvázal se uzel, který přivolal příznivý vítr. (Talisman s motivem námořnického uzlu můžete použít jako ochranu na cestách.) Kousek rybářské sítě se také dá využít k „čarování“ s pozitivní energií. Jednoduše si zapamatujeme, že uzel je symbolem koncentrace a ochrany. Magické uzly a ornamentální symboly znají nezávisle na sobě mnohé dávné civilizace – evropské, orientální, indiánské. Například gordická svatyně boha Dia, ve městě Gordion (gordický uzel) poukazuje na dávné „kulty uzlů a magii uzlů“ starověkého světa.

Talisman - uzlování na rozbouřené emoce

Náramek z uzlíků vyrobený v pravé magické atmosféře má kouzelnou moc

Vázání indiánských náramků přátelství, to byl v nedávné době u nás velice populární rituál.  Chcete-li ukončit milostný vztah, bezbolestně a v poklidu, meditujte v pozitivním duchu a važte uzly na oranžovém provázku. Provázek musí být tak dlouhý, aby jej bylo možno uvázat kolem stromu, tímto aktem se v klidu citově odloučíte od dané osoby. Pochopitelně pracujeme v rituálním, meditativním rozpoložení, to znamená, že se fyzicky ani mentálně nevěnujeme ničemu jinému a utvoříme si příjemné rituální prostředí. Zapálíme svíčky v příslušné barvě, necháme v kadidelnici doutnat bylinky nebo zapálíme vonnou tyčinku. Uzly vážeme tak dlouho, dokud nám intuice nevyšle signál k ukončení práce.

Eshop – INSPIRACE PRO VĚDOMOU MYSL

Uzlíkovat můžete také ve chvílích, kdy si živě představujete splnění vašeho přání. Každý uzlík potvrďte navlečením barevného korálku. Poté noste provázek u sebe, můžete jej například zaplést do vlasů.

Z dřívějších časů pochází lidový obyčej, kdy nevěsta dostane v den svatby klubko „zamotaného provázku“, rozpletení provázku má utužit manželství a chránit partnery před „zapletením se“ – před nevěrou.

Související články: MAGICKÁ SÍLA VLASŮ A ÚČESŮKELTSKÉ UZLY, LAPAČ SNŮ, RUKA FATIMY

Talisman - uzlování na rozbouřené emoce

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.