Vitaminový zázvorový sirup a likér s granátovým jablkem

flower-985910_1920Zázvorový sirup užíváme po lžičkách jako vitamínový doplněk, vhodný pro děti i dospělé. Případně jím ochucujeme černý či zelený čaj.

Ingredience: čerstvý zázvorový oddenek, cukr.

Postup: větší zázvorový kořen očistíme kartáčkem pod tekoucí vodou, není nutné zázvor loupat. Oddenek zázvoru nahrubo nastrouháme. Vezmeme příslušně velkou sklenici se šroubovacím uzávěrem a zázvor střídavě prokládáme vrstvu po vrstvě s cukrem. Sklenici naplníme a zavíčkujeme. Odložíme do tepla a necháme dva týdny stát ve tmě. Poté sirup propasírujeme přes husté sítko.

Křenový sirup: stejným způsobem připravíme sirup křenový. Křenový sirup užíváme jako vitamínový doplněk jednu lžičku denně.

Zázvor je aromatická, půvabná tropická bylina

Vyniká krásnými červenožlutými květy, které vydávají příjemnou vůni. Zázvor je považován za afrodiziakum, je kořením zvláštní ostré chuti, s kulinářskou historií již od starověké Číny, Indie, přes Řecko a Řím až do Mexika. V tradičním čínském lékařství je jednou z nejstarších, uctívaných léčivých rostlin.

Vitaminový zázvorový sirup a likér s granátovým jablkem              Vitaminový zázvorový sirup a likér s granátovým jablkem

Zázvorový likér s granátovým jablkem na posílení imunity

Potřebujeme: 0,5 l vodky, slivovice nebo žitné, 130 g včelího medu, 120 g čerstvě nastrouhaného zázvoru, 1 citron, 1 granátové jablko, jednu celou tyčinku skořice.

Do větší skleněné, uzavíratelné nádoby dáme na plátky pokrájený oloupaný citron (bez kůry), strouhaný zázvor, skořici a vnitřek granátového jablka – dužinu i s peckami. Vše zalijeme alkoholem. Nádobu uzavřeme (hodí se velká sklenice od okurek) a odstavíme zhruba na jeden týden do chladu (ne do ledničky).
Po týdnu vše přecedíme přes síto a ještě jednou načisto přes plátýnko. Likér slijeme do lahve.
Tento vitaminový „lék na všechno“, na posílení imunity a na prevenci proti nachlazení (rýma, kašel), užíváme večer – 1/2 panáka.

Pokud neseženete granátové jablko, je možné jej vynechat a postupovat stejně. Na podzim, až bude dostatek čerstvých granátových jablek, si můžete tohoto vynikajícího likéru „pro velký úspěch“ připravit druhou várku.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

Související články: Likér s kardamomem a zázvorem, Granátové jablko – elixír mládí

Vitaminový zázvorový sirup a likér s granátovým jablkem

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?