Duševní zdraví s ginkgo biloba

Ginkgo biloba je účinná léčivka, příroda obdařila tuto rostlinu darem, podílet se na léčení depresí, zapomnětlivosti, syndromu studených rukou a nohou. Navíc pomáhá zvyšovat pozornost a celkově prospívá duševní svěžesti. Příroda je k lidem shovívavá, na každém kroku můžeme čerpat energii její bezpodmínečné lásky, léčivé rostliny jsou darem božské prozřetelnosti, stačí si to jen uvědomovat. Ginkgo biloba, listy jinanu dvoulaločného – čínského posvátného stromu, je přírodním elixírem. Podílí se na zdraví krevního řečiště, extrakty z ginkga pomáhají rozšiřovat kapiláry v cévním řečišti, tím se docílí správného průtoku krve tělem. Léčivé účinky s povděkem ocení především naše mozková tkáň. Další prioritou je antioxidační účinek, působící především na neustále se namáhající mozkové buňky, působí též na takzvané volné radikály, tím zabraňuje předčasné únavě mozkových buněk.

Léčivé účinky ginkgo biloba

Hučení v uších: ginkgo se podílí též na zlepšení prokrvení důležitých oblastí vnitřního ucha, a to díky zlepšení periférního oběhového systému (to se týká také kvality zraku).

Diabetes: vzhledem k účinnému prokrvení oční sítnice, a obnovy mikrocirkulace krevního systému, pomáhá ginkgo chránit zrak například diabetiků.

Tělesná a duševní únava

Ginkgo oceníme také díky povzbuzujícímu účinku na tělesnou únavu, působí podobně jako káva, jen s tím rozdílem, že účinek je trvalejší. Po požití kávy nastane celkem rychle opětovný stav útlumu, ginkgo nás naopak udrží ve svěžím stavu podstatně déle.                  

Studené nohy a ruce: ginkgo napomáhá lepšímu prokrvení končetin, což ocení především ženy, které mívají častěji než muži syndrom studených rukou a nohou. Aktivní výtažky z této léčivé rostliny mají nemalý podíl na rozšiřování krevních kapilár. Aktivní kyslík se tak snáze dostane krevním řečištěm až do konečků prstů.

Ginkgo biloba zlepšuje paměť

Osvěžení mozkové činnosti: vlivem zlepšení tělesného prokrvení je kyslík pomocí krevního oběhu kvalitně rozváděn po celém těle, včetně nejdůležitější oblasti a tou je náš mozek (mozková tkáň). Ginkgo podporuje schopnost soustředění a zlepšuje paměť. S tím vším souvisí neocenitelné duševní zdraví, které je základem zdraví tělesného. Tělesné zdraví oceníme během meditací, kdy vlivem osvěžení mozkové činnosti snáze nalezneme vnitřní klid, dokážeme se soustředit na přítomný okamžik, a s klidnou uvolněnou myslí můžeme snáze a lehce okusit stavy rozšířeného vědomí. A naopak: meditace sama o sobě podporuje činnost mozku, uvolňuje a přispívá k léčení a upevňování zdraví. Během meditace si také můžeme uvědomovat příčiny zdravotních potíží. Máme-li například potíže se zrakem, zamýšlíme se nad tím, co ,,nechceme“ vidět, co záměrně přehlížíme. Máme-li potíže se sluchem, meditujeme nad tím, co ,,nechceme“ slyšet.

Je zapotřebí si také uvědomit, že léčiva, ať už bylinky, nebo z nich vyráběné kvalitní produkty, nejsou samospasitelné. Samostatně se máme zamyslet, jaké životní otázky, situace a děje mají bezprostřední vliv na naše tělesné zdraví. Je nutné si uvědomit, že stres se v emočním těle a v podvědomí ukládá postupně, účinek negativních energií, myšlenek a emocí se může projevit třeba až po několika letech, právě v podobě zdravotních potíží.

V dnešní době, kdy je vše pod vlivem rezonanční vesmírné energie, která stále více ovlivňuje naší planetu a nás samotné, stává se následné zpětné projevení různých negací rychlejší.

            Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?