Bohyně Hekaté – půlnoční čarodějka

Měsíční bohyně Hekaté se může zjevit ve třech podobách: jako vrána, havran nebo krkavec. Hekaté pochází z rodu titánů, nesmrtelných bohů řeckého panteonu. Je obdobou keltské bohyně Morigan. Někdy je zobrazována jako trojhlavá bohyně, spravedlivě vládnoucí zemi, nebi a moři. Jindy je nazývána ,,Trojcestná“.

Neviděna putuje temnou noční krajinou unášena na stříbrných paprscích Měsíce, v doprovodu všelijakých astrálních bytostí.

Uctěte o úplňkové noci, nebo v předvečer prvního máje, bohyni Hekaté drobnou obětí

O půlnoci či před svítáním se odeberte na křižovatku tří přírodních cest, kde se nachází vstupní brána do podsvětí. Na tomto magickém místě, (obývaném duchy a démony), ponecháte v proutěném košíčku nebo ošatce jablka, ořechy, vejce a koláče. Nebo med a česnek. Koš ozdobíte červenými květy a červenými pentlemi – červená je barva hadí síly. Pozdravíte královnu podsvětí a bez otáčení se vrátíte domů. Můžete ji požádat o pokoj, klid, odpuštění a požehnání pro zbloudilé duše. Kdo bohyni náležitě uctívá, tomu se odmění požehnáním štěstí a hojnosti. Hekaté uctívají čarodějky a mágové, je jejich učitelkou a patronem. Na křižovatkách tří cest stavěli lidé pro svoji bohyni malé svatyňky, kam přinášeli dary, pravidelně za novoluní nebo podle potřeby.

Všechna zapovězená tajemství znají jen moudré sovy, které jsou zasvěceny bohyni Hekaté

Také vrána nebo krkavec je moudrý a velmi učenlivý pták, král lesa, strážce tajemství, strážce podsvětí a světa mrtvých. Černé havraní peří odráží světlo, které nám může ukázat cestu z temnoty, pokud zabloudíme. Keltové je velmi uctívali. V havrana se přeměňují čarodějky a šamani se do nich vciťují. Lidská bytost proměněná v havrana je symbolem obnažené duše, volné, osvobozené od fyzického těla. Jde o symbol probuzené a uvolněné hadí síly, která po opuštění těla dostává křídla. Čarodějky, takto obdařené nadpřirozenými schopnostmi, se symbolicky proměňují v havrana nebo moudrou sovu.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

Havran a sova jsou symboly podsvětí. Všechna totemová zvířata jsou strážcové paměti, představují archetypy, také nepozemské bytosti se zvláštní silou. Jejich energie si poradí s démony. Podle indiánských moudrostí se každý člověk rodí s totemovým zvířetem, jakýmsi indiánským andělem strážným. V meditaci, ve změněném stavu vědomí, se každý může na své totemové zvíře energeticky napojit.

Související článek: Pohanský svátek čarodějnic -Beltaine

photomontage-1328744_1280

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?