Energie lásky – meditace pod břízou

nature-69509_1280Bříza je symbolem plodnosti, je to strom s přirozenou schopností regenerace. Vyzařuje lásku, má velmi pozitivní energii, je příslibem nového života a životní síly. Zdá se, jakoby si rostla lehce a bezstarostně, bříza je velmi společenská. Symbolizuje nové začátky a duchovní znovuzrození.

Je jedním z nejváženějších posvátných stromů, považuje se za kosmický strom světla a moudrosti, neboť otevírá křídla brány k nebesům.

Pod břízou můžete meditovat v každém ročním období

Energie břízky zažene, melancholie, smutky a bolest, a záhy přinese duševní pohodu, klidnou mysl, vyrovnanost a obnovu fyzických sil. Svěřte bříze své hluboké touhy, upřímná přání a nejkrásnější představy. Ona má ráda přítomnost zvídavých bytostí, pokud posedíte pod její korunou ochotně vás vyslechne. Odpoví na otázky, melancholii změní v dobrou náladu a zažehná všechny chmury. Je stromem zasvěceným především ženám a dětem. Kolébka pro novorozeně by měla být z březového dřeva, zajistí dítěti ochranu. Pokud se cítíte unaveni, fyzickou energii obnovíte přespáním pod břízou.

Čarodějnické koště z březových větviček

Koště slouží k vymetání negativních energií z rituálních míst. Z větviček břízy si také můžete splést malé košťátko a symbolicky jej ponechat u prahu dveří, ochrání vás to před zlem. Březové větvičky použijeme při rituálech, kdy vzýváme lásku, přátelství, ochranu před vším zlem, inspiraci a tvořivost. Posilujeme zdraví, zaměříme se na plodnost a ženské záležitosti. Počkejte až bude Měsíc v novoluní, potom nasbírejte kousky březové kůry. Proveďte rituál, zapalte červené svíce, myslete jen na lásku a vaše přání napište na březovou kůru, kterou pošlete po proudu řeky nebo potoka.

heart-480136_1280Pohanský rituál lásky

Za brzkého svítání v záři vycházejícího slunce, v březovém hájku, kdo se pokloní vycházející Venuši a pozdraví prvomájové ráno, může si z celého srdce přát poklad největší – najít novou lásku. Svátek Beltaine je vhodným obdobím pro lásku, námluvy a zásnuby. (Rituál během podzimního Samhainu vám zas dodá spoustu energie pro nadcházející zimní období.)

Vykonejte rituál, ke kterému budete potřebovat březovou větvičku ozdobenou červenou a bílou stuhou, zapalte tři červené svíce. Vzývejte planetu/bohyni Venuši a předneste vlastní zaříkadlo, nebo proneste přání týkající se krásného romantického citu, po kterém toužíte.

Nejdůležitější část rituálu nastává za svítání, tehdy odneste větvičku k potoku nebo k řece. Otočte se na břehu zády k vodě, pozdravte přicházející Jitřenku, potom přes levé rameno odhoďte ozdobenou větvičku břízky do proudu řeky či potoka. Od této chvíle se již nesmíte za březovou větvičkou otáčet, což znamená udržet pozornost, žít bez obav, strachu a negativních myšlenek. Potom už jen oddaně a bez pochybností věřte, že vás potká ta pravá romantická láska.

briza

Rituál stavění májky je prastará tradice

Před oknem každého děvčete, které má nápadníka, se tradičně rituálně staví májka z březového kmínku, ozdobená věnci a barevnými pentlemi. Májka představuje nekonečný tok energie mezi zemí a nebem, spojení energie zemské s energií kosmickou. Je symbolem Slunce a země, vody a ohně, bohyně a boha, spojuje protiklady. Spojení mužského a ženského elementu vyvrcholí spojením s Duchem. Největší májka se staví uprostřed návsi, dle tradice mezi dvěma ohni. Zdobí se červenými a bílými květy a pentlemi. Červená znamená sílu a bílá naději.

Eshop – INSPIRACE PRO VĚDOMOU MYSL

aspen-629371_1280

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.