Léčivá meditace pod dubem

Dub je posvátným stromem, dokonce je považován za krále stromů a lesa. Je zasvěcen božskému Slunci a planetě Jupiter. Nezřídka se dožívá mnoha sta let a dorůstá do ohromujících rozměrů. Korunu starého rozložitého dubu považujeme za bránu do paralelních, duchovních světů. Na starých dubech rád pobývá nejeden přírodní duch. Podle keltské mytologie žijí na dubech bytosti, které se nazývají dryády, nebo také duběnky. Jedná se o víly, přinášející zasvěcenému především inspiraci a pomoc při praktikování přírodní magie, lidem přinášejí inspiraci jak co nejlépe souznít s přírodou. Z dubové větvičky si čarodějky a mágové (druidové) vyrábějí kouzelné hůlky a hole.

Léčivá meditace pod dubem

Dub je symbolem dlouhověkosti, životní síly a zdraví

Sám se dožívá velmi vysokého stáří. Časté posezení pod dubem posiluje imunitu, dodává fyzickou a psychickou sílu. Obzvlášť silnou životní energií disponují duby rostoucí o samotě, ve volné přírodě. Energie tohoto stromu nabíjí a posiluje vše v okolí, kde nerušeně roste. Pracujeme na posílení životní energie a duchovním uvědomění. Energii dubu dále náleží očista, ochrana, odvaha, statečnost, uzdravení, rekonvalescence organismu, dlouhověkost, odpovědnost, věrnost.

Obraz1485Během meditace pod dubem, jste-li hodně vnímaví a senzitivní, můžete za pomoci vánku číst ze šustění dubového listí budoucnost, nebo se dokonce nečekaně setkat se svým vnitřním Já.

V šustění dubových listů se dají zaslechnout magická slova, pokud je budete chápat především jako poselství seslaná přímo od bohů či přírodních duchů. Tato poselství vás vpraví do nevšedních tajů starodávné magie, jasnovidnosti, pozitivního myšlení, ochrání vás před případným uhranutím a proti všem zlým kletbám.

Možná ve vás probudí vizionářské sklony, podpoří vaše podprahové vnímání a sílu intuice. Kdo ví, třeba v sobě konečně znovu objevíte opomenutý šestý smysl a získáte napojení na svou duši, která je s přírodou v neustálém kontaktu.

Dub je uctívaným, kultovním stromem Keltů

Podle starých legend je právě dub prvním stromem v přírodě. Druidové vysazují posvátné dubové háje, kam přinášejí obětiny a dary, konají se zde slavnosti, zapalují ohně. Ale také staří Řekové nadevše uctívají duby, zasvěcují je nejmocnějšímu ze slunečních bohů Diovi. Oblíben je také u Slovanů. Dub je zasvěcen Jupiteru, nebeskému bohu a vládci vesmíru. Dub je síla a moudrost. Posvátné dubové háje zakládal na našem území kmen Bójů, tak vznikaly energeticky posilující přírodní a kultovní místa, ale jen do doby, než byly dubové háje vypáleny a uctívání posvátných stromů zakázáno (ve 12. století).

Posvátné dubové háje se nacházely především v těchto oblastech: Český ráj, Klokočské skály, Drábovna, Trosky, Hruboskalsko a na dalších místech. O posvátných hájích, nejen dubových, se traduje, že se jedná o „brány do jinam“, do jiných dimenzí.

Zobrazit všechny eKnihy

Slovo druid (kněží keltského lidu, vzdělaní učenci) můžeme odvodit od slova dub – druis. Druidové nazývali dubové háje „dubové svatyně“, udržovali posvátnost a energetickou „čistotu“ těchto tajemných míst, zde se dokázali napojit na jemnohmotné, přírodní bytosti, zde kultivovali tajemnou sílu své mysli, opouštěli své tělo, a vybrané jedince (od dětského věku) zasvěcovali do tajných učení.

Léčivá meditace pod dubem

acorns-379951_1280Žaludy přinášejí plodnost a hojnost

Plodnost se týká také myšlenek a tvořivé inspirace, zdobíme jimi oltář, a pár jich můžeme také nosit u sebe. Plody dubů se dříve sušily a mlely, připravovala se z nich náhražka kávy. Přespání pod dubem přináší prorocké sny. Z kořene dubu, ale také lísky a habru, se zhotovují magické figurky a rituální sošky. Vykuřování sušeným dubovým listím zajistí ochranu a očištění rituálního místa.

Choďte často na procházky, poslouchejte šustění dubových listů, meditujte o přírodních silách, o živlech větru, ohni, vodě a zemi.

wood-statue-906910_1280Trénujte vizualizaci. Představte si například kouzelné místečko, kde se můžete kdykoliv odpočívat od všech starostí. Vizualizujte si, jak odpočíváte v malém útulném hnízdě, vytvořeném z větví a listí v koruně mohutného stromu.

Pozorujte svítání, přírodu, bytosti stvořené z mlhy a pavučin světla, poslouchejte zvuky přírody, přemýšlejte o svém bytí. Vnímáte vnitřní, silnou touhu sdílet energie, jaké nám zde zanechali duchové našich předků? Toužíte přečíst poselství skryté v hypnotickém zpívání větru?

Recepty: Žaludová mouka a káva, léčivá dubová kůra

Léčivá meditace pod dubem

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?