14.2.2015

Domácí ovocný čaj

chinese-1008900_1920Ovocný čaj, jehož základem jsou sušené jablečné křížaly nebo jen sušené jablečné slupky, je chuťově jemný a se zárukou, že nebude obsahovat žádné ,,přídavné“, tělu neprospěšné látky.

Ingredience: sušené jablečné křížaly (malé kousky), hruškové křížaly, sušené borůvky – toto ovoce tvoří základ čaje. V menším množství přidáme dle chuti další ingredience: sušené bezinky (menší množství), sušené ovoce: jahody, meruňky, višně… Sušený vnitřek (vydlabaného) kokosového ořechu. Sušené okvětní lístky měsíčku lékařského, sušená meduňka nebo máta, sušené květy sedmikrásek. Skořice, zázvor, citronová kůra.

fruits-805428_1280Postup: brzy na jaře si promyslíme chuťové variace domácího ovocného čaje a postupně, podle toho, jak které ovoce nebo bylinky dozrávají, je sušíme. Za tímto účelem sušíme veškeré ovoce na menší kousky. Sušené ingredience vrstvíme do větší sklenice se šroubovacím uzávěrem, vždy promícháme a postupně přidáváme další ovoce (a ochutnáváme čaj). Jako poslední ovoce z vaší zahrádky přidáte sušené hrušky. Pro oživení chuti ovocného čaje můžete přidat malé kousky skořice nebo strouhanou, sušenou kůru z ,,bio“ citrónu. A kdo má rád zázvorový čaj, přidá ještě kousky sušeného zázvoru.

Diskuzeerror: Obsah je chráněn autorským zákonem.