Domácí ovocný a bylinkový čaj

chinese-1008900_1920Ovocný čaj s bylinkami, jehož základem jsou sušené jablečné křížaly nebo jen sušené jablečné slupky, je chuťově jemný a se zárukou, že nebude obsahovat žádné nežádoucí ,,přídavné“, lidskému tělu neprospěšné chemické látky.

Ingredience: sušené jablečné křížaly (malé kousky), hruškové křížaly, sušené borůvky – toto ovoce tvoří základ čaje. V různém množství přidáme dle chuti další ingredience: sušené bezinky (menší množství), sušené ovoce: jahody, meruňky, višně. Sušený vnitřek (vydlabaného) kokosového ořechu. Sušené okvětní lístky měsíčku lékařského, sušená meduňka nebo máta, sušené květy sedmikrásek. Z koření použijeme skořici, zázvor, hřebíček. Přidat můžeme sušenou citronovou kůru.

fruits-805428_1280Postup: brzy na jaře si promyslíme chuťové variace domácího ovocného čaje a postupně, podle toho, jak které ovoce nebo bylinky dozrávají, je sušíme. Za tímto účelem sušíme veškeré ovoce na menší kousky. Sušené ingredience vrstvíme do větší sklenice se šroubovacím uzávěrem, vždy promícháme a postupně přidáváme další ovoce a bylinky (a ochutnáváme čaj). Jako poslední ovoce z vaší zahrádky přidáte sušené hrušky. Pro oživení chuti ovocného čaje můžete přidat malé kousky skořice nebo strouhanou, sušenou kůru z ,,bio“ citrónu. A kdo má rád zázvorový čaj, přidá ještě kousky sušeného zázvoru.

Související: Čajový dýchánek pro zdraví

Diskuze

error: Obsah je chráněn autorským zákonem.