Magická Síla Větru, energie změny a transformace

První asociace, která souvisí s větrem, je kompas – větrná růžice. Kompas, dávný navigační nástroj, ukazuje nejen směr jakékoliv cesty, ale ukazuje také CESTU DOMŮ. Kompas je symbolem NADĚJE a VNITŘNÍ spásy, je symbolem ochrany před chaosem a zmatením. Pro námořníky býval symbolem neohroženosti, dokonalé znalosti energie živlů, symbolem svobody a současně odvahy žít podle jasných pravidel v drsném prostředí.

Magická Síla Větru, energie změny a transformace

Vítr růže neboli růžice kompasu odkazuje k růži, ke kráse a excelenci, k vnitřní navigaci v souladu s nezničitelnou silou přírody. V růži je dualita krásy květů a pichlavého trní. Kompas charakterizuje svazek paprsků (energie) vycházejících ze středu větrné růžice, paprsky se vyznačují ostrými úhly, představují mocné prapůvodní síly, síly větru a oceánu, ale také tísnivý pocit z rozlehlých (neprozkoumaných a neznámých) prostorů, včetně neznámých Prostorů lidského Vědomí. Hurikán nad mořem, ač je sám pomíjivý, poukazuje k věčnosti, která se promítá ve všech živlech, ukazuje taky k lidskému egu a k lidským emocím, k psychice, k síle slov a k moudrosti skryté v duši a Duchu, ukazuje ke spiritualitě.

Další asociace, která souvisí se silným, dlouho trvajícím větrem, je změna směru cesty či bránění se změnám

Vítr symbolizuje různé směry cesty, ať už cesta souvisí s jakýmkoliv místem na světě, symbolizuje změnu a také postoj ke změně. Bránit se změnám může být obtížné jako jít proti větru. Vítr dokonce symbolizuje „cestu“ mezi nebem a zemí. Jedná se o sílu pohybu a výměnu energie mezi Tady Dole a Tam Nahoře. Prudkost větru odkazuje k naléhavosti přijmout změnu, zvolit směr cesty a vzdát se strachu z nového prostředí či nového, odvážného postoje. V symbolice související s transformací není ani tak důležitý směr proudění větru, možná ani frekvence větru, jde spíše o jakýsi ukazatel „zásobníku nezměrné energie“. Spíše jde také o pohyb vzhůru a pohyb dolů. Pohyb vzhůru: zvěčňuje. Pohyb dolů: personifikuje. Jde o výměnu energie na úrovni podvědomí a vědomí, což může způsobit velký průvan uvnitř i vně, průvan v myšlenkách, a tím také ve vztazích na všech úrovních. Vítr se dokáže nepozorovaně „nahromadit v jednom bodě a poté obrátit svět naruby“, (též vnitřní svět). Přesto i směr větru, s ohledem na světové strany, ovlivňuje psychiku, někdy je těžké klást odpor „silnému průvanu v životě“. Vítr sám o sobě představuje silnou energii změny, klid mysli je vystřídán chaosem myšlenek, směr proudění myšlenek je před změnou chaotický a neuspořádaný, dokud si neuvědomíme, zda vane „vítr příznivý či nepříznivý“. Dokud se nezeptáme: „Jaký vítr tyto změny přináší? Nebo: „Jaké změny tento vítr přináší?“

Dlouho trvající silný vítr nás přímo vzývá ke změně postoje k Přírodě a k Zemi.

Magická Síla Větru, energie změny a transformace

Čtyři druhy větru – každý vítr má v sobě jinou magickou energii

Jinak se projevuje vítr severní, jižní, východní, západní. Působení větrů při rituálech nebo jiné magické činnosti věnované promyšlenému záměru urychluje proudění potřebné energie. Energii větru využijeme, potřebujeme-li dobře promyšlený záměr urychlit, dodat mu sílu – energii stoupající vzhůru. Pamatujme však, že ať už máme jakoukoliv touhu nebo jakýkoliv záměr, je žádoucí uvědomit si, co je pro nás skutečně nejlepší. Energii větru pomocí vizualizace využíváme také pro přenos informací, pro posílení telepatického přenosu. Budete-li mít v průběhu soustředění se na záměr, především v přírodě, pocit, že najednou vane vítr jakoby ze všech stran, točí se kolem vás – je to velmi silné znamení, energie je spoutaná a připravená ke spolupráci.

Vítr je bytost velmi mocná a zároveň neviditelná, pokud si uvědomíme, že to, co vidíme, není vítr ale vzdouvající se plachty korábu, poletující listí nebo ohýbající se větve stromů. Vzduch je neviditelný, vítr však sám není vzduchem. Vítr je energií, která uvádí vzduch do pohybu. Stejně tak uvádí do pohybu neviditelnou energii slov, myšlenek a souvisejících emocí.

Magická Síla Větru, energie změny a transformace

Podle druhu problému se řídíme větrem vanoucím z různých světových stran, chceme-li dovést energii soustředěnou na záměr k dokonalosti:

Severní vítr je pohyblivou složkou změny

Napomáhá vyvarování se negativních vlivů, zbavení se deprese, zlozvyků, negativních emocí, strachu, žárlivosti, vzteku. Pokud se potřebujete zbavit podobných aspektů, proveďte potřebné meditační cvičení nebo rituál. Před začátkem rituálu se soustřeďte na severní vítr a žádejte o pomoc. Chladivý či dokonce mrazivý severní bouřlivák si s energií všech neřestí již poradí. Severní vítr sice přináší ledové krůpěje, ale temnota bezměsíčné noci přinese pozitivní výsledek. Severní vítr má některé nuance zemského živlu. Obracejte se k severnímu větru, potřebujete-li udělat věcné rozhodnutí, uvažujte střízlivě, bez zbytečných emocí. K energii severního větru přistupujeme uvážlivě a jen v nutných případech. Je nesmírně silný a pro tělo i mysl může být dokonce nebezpečný. Napadlo vás někdy, proč je severní vítr ledový a krutý? Sever je místo, kam Slunce na své každodenní pouti nikdy nedoputuje.

Jižní vítr může být teplý až horký, vášnivý, spalující, ohnivý

Rituál provádějte kolem pravého poledne za nejjasnějšího světla. Provádíte-li rituál právě v této době, za asistence jižního větru, můžete si být jisti, že se vám podaří směrem k vašemu záměru načerpat nebo vyslat spoustu energie. Výsledky mohou být velmi rychlé, někdy nečekané až převratné, proto pracujte velmi opatrně a uvážlivě. Můžete provádět v podstatě jakýkoliv rituál, především tehdy, pokud očekáváte rychlé výsledky, zaměřte se hlavně na pocity. Jižní vítr má některé aspekty podobné s živlem ohně. Obracíme se na jih, pokud řešíme emoce, nezvladatelné emocionální vypětí, otázky týkající se lásky a vztahů. Jižní vítr někdy vykazuje přílišnou ohnivou energii, neutralizujeme ji, pokud provedeme rituál v blízkosti vodního toku.

Magická Síla Větru, energie změny a transformace

Východní vítr představuje svítání, osvěžení, teplo a nový den

Nové možnosti, životní sílu, rychlé reakce, rozvoj myšlení, intelekt. Východní vítr je v souladu se živlem vzduchu. Rituály provádějte nejlépe za svítání. Věnujte se novým začátkům, projektům, rozhodnutím, předsevzetím, životním změnám. Plánujte potřebné změny, zlepšení životních podmínek, usměrnění chování – zaměření pozornosti na ego a charakter. Soustřeďte se na východní vítr, máte-li otázky týkající se lásky, chcete-li se přesvědčit o hloubce vztahu. Ať jste žena nebo muž, vzývejte východní vítr, potřebujete-li v sobě povzbudit sílu mužského principu.

Západní vítr přináší chlad a vlhkost, proniká skrze tajemné mlhy povalující se nad podzimní krajinou

Je symbolem plodnosti, neboť společně s deštěm přináší osvěžení. Meditační soustředění provádějte nejlépe za soumraku, nebo s první vycházející hvězdou. Západní vítr má podobné nuance se živlem vody. Soustřeďte se na léčení, vitalitu, plodnost. Ať jste žena nebo muž, vzývejte západní vítr, potřebujete-li v sobě povzbudit princip ženské energie. Obracejte se na západní vítr také, potřebujete-li něco ukončit, zhodnotit, zrekapitulovat, něčeho se vzdát – například zlozvyku, nemoci, únavy, strachu, žárlivosti.

Související: Magnetické síly člověka a přírody, zloba a počasí

Magická Síla Větru, energie změny a transformace

Eshop – INSPIRACE PRO ŽIVOT – eKnihy během pár sekund online

Západní vítr má schopnost probouzet temné astrální síly. Proto jej raději nevzýváme v noci, hlavně kolem třetí hodiny ranní. Nemáme-li mnoho zkušeností, vyhneme se také období úplňku. Časem si uvědomíme, že krajina a příroda je velmi spjatá s principem ženské energie, a opačně, ženská energie je velmi citlivá ke krajině a přírodě, toto pochopení nám dovolí rozvázat energetické uzly, které nás oddělují od přírody a moudrosti předků. Civilizace tento mystický fakt svým působením na hmotu potlačila, na krajinu (přírodu a civilizaci) působí méně pružný, méně citlivý a málo intuitivní princip mužské energie. Přitom princip takzvaného stvořitele disponuje především ženským principem energie.

Vítr, vánek, vichřice, tornádo to je výčet různorodé přírodní energie zvané vzduch

Při meditaci si představíme dřevěnou loďku zmítající se ve větru na vlnách jezera nebo na otevřeném moři – loďku naplníme starostmi, vším nežádoucím. Vše nepotřebné uvolníme z vědomí, potom necháme vítr přejít v ohlušující (imaginární) bouři. A nakonec necháme s klidem a čistou myslí abstraktní loďku, naplněnou starostmi, obavami a strachem, závistí, žárlivostí a jinými zraňujícími slabostmi potopit na dno oceánu. Do této vnitřní očistné imaginace zapojte se vší vervou také emoce, tím posílíte vnitřní očistný proces.

Do této vnitřní meditace zapojme se vší silou vyjádření sounáležitosti se Zemí, se všemi lidmi, se zdárným průběhem transformace.

Poznámka: Možná už jste také zaznamenali, že s „větrným počasím“ a s navyšováním energie Země souvisí v posledních době intenzivní a zvláštní „vůně ÉTERU“, které je možné ve vzduchu vnímat zhruba od poloviny února.

Souvisejí články: Uvědomujeme si, jaké energetické síly v nás působí?, Čeká nás horké léto a vzplanutí žáru ohně uvnitř nás i ve vnějším světě

Magická Síla Větru, energie změny a transformace

 

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?