Bylinná a medová koupel

Vyzkoušejte univerzální recept bylinného nálevu do koupele. Použití těchto bylin povzbudí, dodá organismu hojivé látky a rozproudí životní energii.

Probere vás také z podzimní letargie.

Použijte rostliny sušené, namíchejte je všechny stejným dílem, bylinky uchovávejte v tmavé, dobře uzavíratelné nádobě – nejlepší je tmavé sklo. Při práci s bylinkami mějte pouze pozitivní myšlenky.

Univerzální koupel

Namíchejte sušenou třezalku tečkovanou, řebříček obecný, květy měsíčku lékařského, heřmánek, květ černého bezu, meduňku a pampeliškové květy i listy – vše stejným dílem. Nálev do koupele: větší hrst této směsi zalijte 1l vody a pomalu přiveďte k bodu varu, nevařte. Poté nechte zhruba 15-20 min. vylouhovat pod pokličkou. Přecezený nálev přidejte do lázně.

Královská medová koupel

Medová koupel královny Kleopatry spočívá v zahřátí dvou litrů plnotučného mléka, v kterém rozpustíte šálek medu a nakonec přidáte silný heřmánkový nálev. Potom už jen vlijte do lázně a koupejte se alespoň půl hodiny, ať to stojí za to! Získáte provoněnou, hebkou, sametovou pokožku. Kleopatřina koupel je sice trochu luxusní, nicméně její nespornou výhodou je, že obsahuje ryze přírodní ingredience.

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?