Čarovné byliny letního slunovratu

O slunovratové noci se před naším zrakem skály rozestoupí, obzvlášť pokud se nám podaří v temném lese najít zlatavě kvetoucí čarodějné kapradí, tajemnou rostlinu úzce spjatou s čarodějkami. Jen ony znají pohádkové kouzlo, jak se stát díky kapradí neviditelnými. Jak s jeho pomocí otevírat tajné zámky, případně rušit kouzla. Čarovné zlaté výtrusy kapradí používají jako ochranu před zlou pekelnou mocí a temnými silami. Získávají schopnost porozumět řeči zvířat. Ve starých spisech alchymistů můžeme najít poznámku, jak pomocí kapradí proměnit rtuť ve stříbro. V červnu uzrávají na spodní straně listů voskovité výtrusy – zlaté květy, ve tmě někdy zelenkavě světélkující. Babky kořenářky je sbírají, zpracované do hmoty zvané lesní vosk používají je jako lék a afrodisiakum.

Na Svatého Jana, odvážíme-li se do hlubokého lesa o půlnoci, nalezneme v kapradí květy proměněné ve zlato

Spirálovité konce listů kapradí o této noci nasbírané, sušené je nosíme při sobě v kouzelném váčku jako talisman pro štěstí. Dříve se pálením sušeného kapradí přivolával déšť. O svatojánské noci se nám může uprostřed bujného porostu kapradí zjevit budoucnost. Při kouzelných rituálech použijeme listy kapradí jako rezonátor, zaměříme se na ochranu, bohatství, štěstí, věštění.

Co dělat, pokud se o půlnoci obáváme lesních démonů a strašidel? Tady platí jednoduché pravidlo: kdo se bojí, ať do lesa v noci nechodí!

Rituál pro rychlou finanční hotovost

Vlastnoručně vyrobte: Namalujte nebo vyšijte pentagram na zlatou látku. Doprostřed vložte drobné peníze, které běžně používáte, zasypte je semeny a květy kapradí (lze nahradit zlatými flitry). Přidejte sušené mladé výhonky točené do spirály. Nejideálnější je použít kapradí natrhané o svatojánské půlnoci, ale není to nezbytně nutné. To už záleží na vás, jak velkou a jak rychle finanční hotovost potřebujete. Zapalte tři zlaté svíce a proneste zaříkadlo. Z látky udělejte ,,raneček štěstí“, převažte jej zlatou stuhou a uložte na bezpečném místě.

S důvěrou očekávejte přicházející indicie a vhledy, potom budete ve správný čas na správném místě. Naslouchejte intuici, neomylně vám poradí, jak naložit s plány a představami. Podvědomí už vás samo dovede k potřebným financím. Důvěřujte intuici.

VNITŘNÍ MOUDROST – PRIMA ŽIVOT

Lesní vřes – oblíbená bylina starých Slovanů

Vřes je velmi hezká rostlinka, pokud se na ni podíváme opravdu zblízka. Vytváří nízké keříky, v období květu osypané drobnými zvonkovitými kvítky v barvě růžové, karmínové, fialkové, purpurové či bílé. Červený vřes je symbolem vzpomínek, lásky a nespoutané vášně. Bílý vřes nosíme u sebe pro štěstí a ochranu. Větvičky vřesu používáme při ochranných rituálech, při vzývání lásky a štěstí, k přivolání deště. Pro štěstí vpleteme snítku vřesu do svatebního věnečku. Vřes je symbolem cílevědomosti, silné vůle a vytrvalosti. Oblibě se těšil u Slovanů. Je zasvěcen planetě Venuši a bohyni Isis. Ochraňuje ženy a dívky nosí-li kytičku vřesu za pasem nebo ve vlasech. Vřes milují včelky, tmavý med z jeho květů je považován za jeden z nejlepších, má spoustu vitálních látek.

Kořen vřesu: sám o sobě inspiruje k tvoření, vyrábíme z něj talismany pro vytrvalost, lásku či štěstí.

Související: Vřes obecný – opomíjená léčivka

PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Třezalka tečkovaná – zvoneček svatojánský

Sluníčková bylina, zvoneček svatojánský nebo čarověník symbolizuje světlo a tmu v rovnováze. Kdo se chtěl o svatojánské noci ochránit před zlou mocí démonů, nosil snítku třezalky při sobě. Kdo o této noci tančil kolem ohně, nosil věneček z čarověníku na hlavě. Kytička třezalky zavěšená v okně ochrání dům před uhranutím, nemocemi a šílenstvím, její vůně zahání nepřejícné duchy. Za letního slunovratu se větvičkou třezalky vykuřovala obydlí. Třezalka představuje oheň léta, skrývá v sobě ohnivou, červenou barvu. Vyrobíte-li si léčivý třezalkový olej, možná vás překvapí výsledná, krásně červená barva.

Kouzelné rituály: třezalka přináší ochranu, posiluje silnou vůli a spánek. Sušené větvičky, sbírané zásadně jen levou rukou, použijeme k vykuřování při rituálech, kdy se zbavujeme negativních energií a zlých duchů. Případně ji za stejným účelem připevníme na vchodové dveře.

Související: Třezalkový léčivý olej, kloktadlo, čaj, víno

Pelyněk černobýl

Pelyněk si zasloužil přezdívku bylina Svatého Jana, vládne skrytou magickou mocí. Roste na okrajích lesů a cest, na březích řek a potoků. Černobýl je měsíční, duchovní rostlina, používá se jako ochrana při astrálním putování, při rituálech zahánějících zlé síly a démony. Také jako léčivka a koření. Odvarem z pelyňku čistíme magická zrcadla. Nejúčinnější je pelyněk nasbíraný za úplňku. Pokud jej nasbíráte o letním slunovratu a sušený budete nosit v kouzelném váčku při sobě, přinese vám štěstí. Dříve hospodyňky pokládaly za bouře větvičku pelyňku před dveře, chránil obydlí před bleskem. Kouzlo černobýlu je užitečné při cestování, pelyněk se maloval na dveře kočárů a dostavníků, cestující tak byli chráněni před nehodami na cestách. Před věštěním se popíjí víno, ve kterém se ponechá tato kouzelná bylina macerovat od novoluní k novoluní.

Není bez zajímavosti, že špaček po návratu z teplých krajin čistí svou budku pelyňkem a mátou, které si do hnízda nanosí. Aroma těchto bylin odpuzuje cizopasníky, roztoče, kteří se usazují ptákům v peří. Jak vidno, zvířátka kolem nás vůbec nejsou hloupá! Porozumět jejich řeči možná bychom se nestačili divit. Kouzelné rituály: ochrana před démony, negativními energiemi, atmosférickými poruchami, nepřízní počasí, před dalekou cestou, při astrálním putování, věštění budoucnosti, prorocké sny.

Obřadní vykuřování pelyňkem černobýlem

Tenký svazek sušeného pelyňku zapálíme a necháme pomalu doutnat. Nebo najemno drcenou bylinu rozhodíme po žhavém dřevěném uhlí. Dým z pelyňku oživí energetické proudy a rozptýlí negativní energie v místnosti i v našem nitru. Možná také zažene bolesti hlavy způsobené únavou a vyčerpáním.

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?