Částečné zatmění Slunce 25. 10. 2022 v 11:11

Astronomická agentura: „Na polední obloze 25. října 2022 se na nás „usměje“ Slunce při jeho výrazném zatmění. Bude jen částečné, ale provedou jej příznivé pozorovací podmínky. Česko i Slovensko se bude nacházet v oblasti, kde úkaz dosáhne více jak 40 % zákrytu slunečního disku Měsícem. Největší zatmění se odehraje Rusku, i tak bude ale jen částečné (maximální zakrytí 86 % slunečního disku). Úkaz uvidí většina Evropanů (vyjma Portugalska) a velká část obyvatel Dálného východu. Na území Česko-Slovenska bude viditelné okolo poledne, tedy v průběhu dne prakticky nejvýše nad obzorem (více jak 25° vysoko).

Celý úkaz potrvá více jak dvě hodiny a pozorovat jej bude možné pouhýma očima (přes bezpečný filtr – viz níže). Jistě bude probíhat pozorování i na českých a slovenských hvězdárnách, nicméně můžete se na něj podívat i sami z pohodlí vašeho domova.“

Zdroj informace: https://www.astro-novinky.eu/index.php/zatmeni-slunce-25-rijna-2022-nad-ceskem-a-slovenskem/

Největší zatmění Slunce se odehraje nad Ruskem?

Vidíme sice otazník, ale odpověď na skrytou otázku nemáme. Jen mi přišlo vhodné událost zatmění Slunce, která se odehraje od zítřka přesně za měsíc připomenout. Už nyní se můžeme na částečné zatmění Slunce viditelné nad Evropou a částí Dálného východu naladit a nechat volně plynout proud asociací a intuitivních myšlenek. V příštích dnech můžeme více vnímat různé vize a nadsmyslové napojení na Informační Pole Prostoru. Již nyní se můžeme soustředit na energie třetí čakry a sedmé čakry.

Zatmění Slunce – soustředění na třetí čakru

Solární čakra (centrum sebe-hodnoty), která bývá označována za „sídlo osobnosti“, a kterou čistíme a aktivujeme pravidelným přijímáním sluneční energie, navzájem propojuje hmotný svět, emoční cítění, rozum, myšlení a schopnost rozlišování. Tato čakra, která se také nazývá „sluneční pleteň“, „zářivá perla“ nebo „druhá mysl“, nejvíce rezonuje s energií slunečního světla. Je spojena s osobní vnitřní silou, pevnou vůlí. Nachází se pod hrudní kostí za žaludkem. Emoce, jakési chvění nebo svírání různého druhu, pociťujeme právě v oblasti žaludku. Ze smyslů je spojena se zrakem. Živel ohně, který je k této čakře přisouzen, na duchovní rovině aktivuje vnitřní očistu.

Sluneční světlo, které přijímáme právě čakrou solárního plexu, celkově prosvětlí naše energetické pole. Jak poznáme, že je tato čakra málo aktivní? Stane se tak, pokud v sobě dusíme energie hněvu, sobectví, žárlivosti, pocity viny, nezvládnuté nezdravé touhy a vůbec všechny chmury. Světlo je spouštěčem pozitivních vibrací harmonie a lásky, dodává svěžest do myšlení, radost ze života, čistíme citové vazby. Během zatmění Slunce si můžeme uvědomit, jakým způsobem získáváme čisté vědomí vlastních hodnot. Všechny nízké energie mohou být v tento čas skrze třetí čakru přetransformovány v energie vyšší. Nedělením věcí a okolností na černé a bílé, pochopením životních zkušeností. Záhy si uvědomíme, jak vše spolu navzájem souvisí a jak okolní věci a děje souvisí s námi. Naučíme se říkat v klidu a bez výčitek „ne“, vzhledem k záležitostem, které nás stresují, pokud říkáme „ano“, proti svému vnitřnímu přesvědčení. Naučíme se komunikovat, bránit se, vyjadřovat bez pocitů viny vlastní myšlenky. Časem, i když to tak ze začátku nemusí vypadat, se prosvětlí vnímání energií ostatních lidí v našem okolí. Také úroveň komunikace, včetně té citové, se zlepší na všech úrovních.

Vědomé posílení slunečními paprsky na úrovni sedmé čakry

V odpoledních hodinách před západem Slunce za horizont se vědomě napojíme na sílu slunečního svitu. Dejte dlaně k sobě a poskládejte prsty a palce tak, aby vznikla stříška ve tvaru trojúhelníku. Ruce zvedneme nad čelo a představujeme si, jak trojúhelníkem prostupují sluneční paprsky k temenu hlavy a hlouběji směrem k emočnímu centru v mozku.

Korunní čakra propojuje fyzické tělo s vyšší duchovní dimenzí, s takzvaným sedmým smyslem. Je úzce spjata s vesmírnou energií, jednotou, bezčasovostí, jde o sídlo spirituality. Otevírá vědomí, dovoluje přístup k vyšším, nadsmyslovým sférám, tím umožňuje růst osobnosti a souznění s duchovní sférou života. Jejím aktivováním dochází k harmonickému souladu mezi myslí, tělem a duší, potom snadněji probíhá transformace vědomí. Nachází se na vrcholu (temeni) hlavy. Barva: fialová, zlatá, bílá. Tato čakra je také nazývána: „Lotos s tisíci okvětními lístky“. Magický květ lotosu, v Číně uctívaný s osmi okvětními lístky, představuje osm stezek, které hledajícího nakonec dovedou k pravdě. Královská koruna je symbolem aktivované sedmé čakry.

Poznámka: 8. 11. 2022 dojde k úplnému zatmění Měsíce (u nás neviditelné), které ve vazbě na horoskop Ruska představuje „konstelaci neúspěchu a zmaru“.

Částečné zatmění Slunce 25. 10. 2022 v 11:11

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.