Energetické vyzařování domova a oltář hojnosti

Pokud chceme, aby vzniklo něco nového, musíme to staré a zatěžující uvolnit, vysvobodit, vyprázdnit, uklidit uvnitř i vně. Tak ovlivníme vnitřní vyzařování domova. To, co má vliv na proměnu domova, mění i nás. Funguje to také naopak, změníme-li sebe a zaměříme-li se na (emocionální) soulad s místem pro život, změníme energii domova. Pozornost a uvědomění vzájemné výměny energie mezi námi a místem bydliště zvyšuje energetické proudění. Je těžké najít správný příměr, ale pokud si uvědomíme, že náš byt, dům, chalupa nebo zahrada je „vnímající entitou“, nebudeme daleko od pravdy. Snadněji přijatelné bude uvědomění, že každé místo má vlastní morfické pole. Energie morfického pole můžeme změnit generálním úklidem nejen domova, ale i svého nitra.

Naše emoce a emoční výbuchy se zapisují v prostoru. Informační morfická pole vznikají opakováním, vytvářením zvyklostí

Volba místa pro život, která není náhodná, je spojena s vnitřními, ne vždy rozpoznatelnými pohnutkami. Ne vždy si uvědomujeme skryté podněty pro touhu žít na určitém místě. Místo, které zvolíme pro život, je s námi energeticky spjaté. Naše místo pro život vnímá, zda jej máme rádi, vnímá, jak o něm mluvíme, jak se o něj staráme. Dokonce vnímá, v dlouhodobé časové posloupnosti, naše proměnlivé rozpoložení emočního rázu. Prostor nám vrací zpět to, co se v prostoru pravidelně odehrává. Energie domu si nemusíme uvědomovat, protože jsou naším vyjádřením, pokud nejsme s esencí domova v intimním spojení. Přesto nás esence prostoru podprahově ovlivňují, působí dráždivě na naše smysly. Pokud si na něco zvykneme, a pokud někam neustále spěcháme, přestaneme vnímat detaily, drobné změny, rušivé energie. Dle vesmírných zákonů platí, že nikdo a nic, ani naše místo k bydlení, nefunguje jako nevratně naprogramovaný stroj. Pokud budeme místo námi zvolené k životu pouze využívat, a nebudeme nic na oplátku dávat, nezvýšíme ani nezprůhledníme tok jemnohmotné energie, která může být ve své zpětné vazbě dokonce léčivá.

Vše výše řečené ovlivňuje nejen psychiku, osobní spokojenost přitahuje bohatost na všech úrovních, spokojenost je podporována, pokud styl našeho bydlení uspokojuje všechny smysly. Za touhu po hojnosti se nemusíme stydět, hojnost je všude v přírodě, a my jsme její nedílnou součástí. Uvědoměním je možné dát základ bohatosti díky tomu, že bohatost a hojnost se nejdříve stane stavem naší mysli. Stav mysli přitáhne skutečnou hojnost do života. V rámci uvědomování si energií domova je důležité, zda každodenní jídlo a stolování považujeme za nejdůležitější prvky rodinného života. Jídlo a stolování souvisí s tělesnými a smyslovými pocity spokojenosti. Stůl, pokud použijeme čtvercový, vnese do prostoru symbol země. S láskou prostřený stůl směřuje energii ke stabilitě a bohatství, u stolu nevyživujeme pouze sebe, ale také společného ducha domova. Stejně dlouhé strany čtverce jsou symbolem vyváženosti. Pokud je to možné, stůl postavíme přesně tak, aby každá strana čtverce směřovala k jedné ze čtyř světových stran. Zvolíme-li kulatý stůl, pořídíme si čtvercové prostírání, důležité je dbát na krásně prostřený stůl a příjemné stolování.

Společné místo k bydlení by mělo být oživeno pozitivně působícími prvky, věcmi, které upoutávají pohled a vzbuzují příjemné pocity. Pokud máte například rádi určitý strom, pořiďte si nějaké drobnosti třeba z lipového dřeva. Pozitivní vyzařování zajistíte doplňkem z křišťálu. Ochranu domova zajistí symboly, které máte rádi, nebo vás něčím zvláštním přitahují. Správně zvoleným symbolem narušíte hranice v prostoru, které do sebe vstřebávají napětí. Hojnost je energeticky obsažena v přírodních materiálech, jako je dřevo, keramika, hedvábí a přírodní látky, svíce ze včelího vosku, proutěné doplňky. Cokoli, co doplní váš dům energií zemské bohatosti, bude zesilovat pocit dostatku. Silnou energií budou disponovat vlastnoručně vyrobené doplňky aktivované myšlenkou a přáním hojnosti, podobně jako rituálně aktivujeme talismany. Stejnou energii dodají našemu domovu přírodní barvy, například barva medu, barva slaměného šustí, barva oblohy a slunce, stříbrná barva měsíce.

Přeměnu domova můžeme propojit se změnami osobních návyků. Důležité je také vyčištění prostoru pro „kreativní“ spánek. Víte například, že stlaní postele je očistný rituál? Natřásání pokrývky a upravení lůžka přispívá k neulpívání „včerejších“ energií. Nespavost bývá často ovlivněna nedostatkem přirozené noční tmy, melatonin – spánkový hormon – se tvoří pouze ve tmě, s ohledem na přirozené tělesné biologické rytmy. Uprostřed noci je hladina spánkového hormonu na vrcholu, podílí se tak na kvalitním spánku. Světlo pouličních lamp, dlouhé ponocování za světla, světlo televizních obrazovek a počítačových monitorů, rozsvícená lampička v dětském pokoji během spánku dítěte, to vše má vliv na nedostatečnost spánkového hormonu. Nedostatečný spánek přetěžuje organismus, podporuje psychické vyčerpání. Hormon melatonin se tvoří v epifýze (šišinka mozková) během spánku obvykle mezi dvaadvacátou hodinou noční a třetí hodinou ranní. Z těchto faktů vyplývá, že televize a počítač rozhodně nepatří do ložnice. Ložnice by vzhledem ke zdravému spánku dokonce neměla být přeplněna květinami. Pro dobrý spánek a barevné sny můžeme v blízkosti lůžka umístit keřík vavřínu (bobkového listu).

Zrcadlo umístěné v bytě dokáže dlouhodobě uchovávat informace, zjistěte, zda jste si vědomi toho, kam se vaše zrcadlo dívá

Rozhodně by nemělo být umístěno v blízkosti lůžka. Máte-li zrcadlo v ložnici tak, že se v něm ve spánku odráží vaše postava, neváhejte a odstraňte ho. Totéž platí o dětském pokoji! Zrcadlo má samo o sobě magické vlastnosti, co vidí, to odráží, zhmotňuje, zdvojnásobuje. Odráží energie, které se nesčítají ale násobí. Včetně nechtěných aspektů života: negativní myšlenky, nespavost, špatné nálady, bolesti tělesné i duševní, strachy a fobie, divoké sny, pocity méněcennosti, žárlivost. Negativní energie se zhmotňují v podobě neviditelných entit či temných duchů, v podobě nečekaných příhod. Jste-li veskrze šťastný člověk, ponechte zrcadlo tam, kde je, bude k vám odrážet pocity štěstí, dobrou náladu, lásku, pohodu a harmonii. Pokud se zrcadlo ,,dívá“ na nepořádek, špínu nebo nepříjemnou událost, odráží vše zpět do prostoru. Odráží-li se v zrcadle harmonie, krása, světlo či projevy lásky, zpět do prostoru se vrací pozitivní energie. Dívá-li se zrcadlo ve vašem bytě současně skrze okno do venkovního prostoru, zjistěte, co zpětně k vám domů odráží. Jedná-li se o obraz harmonie, zeleň, stromy, přírodu…, pak je vše v pořádku. Dívá-li se na velmi rušnou ulici, chaotické prostředí, nádraží, banku, hernu, obchodní centrum, skládku, nemocnici nebo dokonce na hřbitov, zvažte, jaké energie se přenášejí do vašeho osobního prostředí. Přendejte zrcadlo tak, aby nevidělo ven!

Prostorové proměny nemusí být složité, někdy stačí pár povzbudivých drobností a více vnitřního uvědomění

Zařaďte do života jemné proměny domova s ohledem na roční období, nebo vzhledem k svátkům pohanského kola roku, jako jsou dny rovnodennosti a slunovraty. Příkladem nám může být význam posvícení. Jedná se o každoročně opakovaný rituál, jehož účelem je obnovení síly záměru, obnovení požehnání kosmických sil. Kosmická energie plynule vtéká tam, kde je udržována osvědčená tradice, a tím i neodmyslitelný rytmus dávání a braní.

Proměnu domova provádíme postupně, soustředěním se na energie vycítíme, co je právě nyní důležité udělat. Naslouchejte svému domovu v tichosti a oddáni kreativně, tak se naladíte na jemnohmotné vyzařování a dosáhnete ucelenosti v harmonii. Nejdříve dokážete vycítit energii bezprostřední, později i tu uloženou v paměti místa. Proveďte úpravu domova tak, aby došlo ke sblížení hmoty a ducha, tak abyste toto propojení každý den smyslově vnímali. Jako první na co se můžeme zaměřit je očistný úklid, teprve poté se soustředíme na jemnější formu očisty, na navyšování a usměrňování proudící energie. Očistný úklid propojený s energií věcí, které vlastníme, je velmi důležitý. Některé z věcí už nepotřebujeme, přesto na nich lpíme. Některé věci poskládané vedle sebe, které k sobě (už) nepatří, nepatří energeticky už ani k nám. Na některých věcech ulpívá nejen prach ale i informace z minulosti. Zvážíme ponechání si věcí, které jsme dostali, případně zdědili (silné energie mají zrcadla a šperky, také talismany, které už dávno posloužily svému účelu). Rozmyslíme si ponechání věcí pořízených v bazarech, někdy je vhodné zvážit ponechání si knih z antikvariátů, oblečení z druhé ruky, věcí někde nalezených (obzvlášť pokud neznáme původního majitele). Věci z plastu velmi snadno přijímají negativní energie, nejsou vhodné k trvalému používání, vždy je lepší zvolit keramiku, porcelán, dřevo, sklo.

Osvěžující silové body v místnostech vytvoříte umístěním zelené rostliny, pokojové květiny oživují prostor léčivými vibracemi. Také zvýrazněné linie světla ve vašem domě vytvoří energetickou síť pozitivních, posilujících vibrací. Ženský způsob formování domova, cit pro krásu bývá individuální, ale pokud se budeme držet vlastního cítění, nikoliv pouze jen nejmódnějších trendů, naplníme domov harmonií. Aspekt krásna je důležitý, žena dokáže krásno ve svém nitru vynést na povrch a osobitým stylem proměnit domov v příjemné místo k životu. Pozitivní sílu domova můžeme posilovat jak spontánně, tak i rituálně (pravidelně), důležité je uvědomělé vnímání. Mentální a rituální práce s energiemi vyžaduje jemnost, správnou volbu slov a jejich časté opakování.

Také každodenní požehnání může způsobit zázraky. Posvátné „slovo“ znamená zvuk, jinými slovy tvořivé vibrace, a na další úrovni očistné resonance. Vyzkoušejte účinek požehnání, každý den žehnejte jídlu, učiňte si z tohoto aktu samozřejmost, kterou vypilujete v povzbuzující rituál, a uvidíte, co se časem stane. Podpoříte tak kvalitu pokrmů, a časem přitáhnete hojnost do domu. Sílu myšlenek a afirmací zesílíte správně zvolenou hudbou, nebo zvuky bubnu či tibetské mísy. Zvuk nese energii slov prostorem, souzvuk slov a hudby vytváří velký potenciál pro uskutečnění přání a záměrů, podporuje obřadní čištění prostoru, posilování vnitřní síly. Navíc hudba přispívá k harmonizaci mozkových hemisfér. Jemnější čištění prostoru lze provést například zvonkem, zvuk zvonu osvěžuje prostor a eliminuje negativní informace, rozpouští nepříjemné, v prostoru uvězněné energie z minulosti. Čištění prostoru podpoříte také světlem svící a energií ohně.

Pobyt v nevyvětrané místnosti odčerpává energii

Z tohoto důvodu je důležité nechat vzduch v domě volně proudit, co nejčastěji větrat. Občas můžeme přirozené vůně domova osvěžit používáním kvalitních vonných esencí. Esence a vonné oleje nastolují harmonii těla i ducha. Navozují vnitřní klid při relaxaci, posilují uvolněnou mysl. Příznivě ovlivňují rozkolísané nálady a uvedou rozbouřené emoce do pohody. Vůně jsou důležitou součástí našeho života, neboť je shledáváme za jeden z projevů mocných přírodních sil. Vůně korespondují se živlem vzduchu. Čich je jeden ze smyslů, který funguje jako první, když se dítě začíná seznamovat se světem kolem sebe. V nose sídlí něco kolem tří milionů čichových buněk, dokáží rozlišit na deset tisíc druhů pachů a vůní. Každá jednotlivá vůně se skládá z mnoha desítek ingrediencí. Například vůně růže obsahuje až pět set jednotlivých složek. Příroda je báječná čarodějka, nejen co se vůní týče. Přírodní aromata probouzejí smyslnost, svěžest a hravost. Vdechování rozličných molekul vůní může harmonizovat celou osobnost, včetně tolik opomíjené duše.

INSPIRACE PRO ŽIVOT – elektronické a tištěné knihy Psychologie chaosu

Okna domu jsou jako naše druhé oči, oknem venkovní energie přichází i odchází. Nehezký nebo rušivý výhled z okna může odčerpávat energii, narušovat psychickou rovinu bytí, podporovat nepříjemné emoční resonance. Řešením je zvonkohra zavěšená v okně nebo na terase. Pokud se podíváte z okna, vnímáte energie okolní krajiny, neskrývá se v okolí vašeho bydliště nějaká pro vás důležitá výzva? Vnímejte hojnost všude kolem vás, především v přírodě, nadchněte se pro potěšení z jejích darů. Hojnost a bohatost, vycházející z přírody, pouze kopíruje její přirozený stav, a přirozený stav lidské duše. Přiblížit se hojnosti ale neznamená zaplnit byt zbytečnými věcmi, zahltit prostor „hlučností“ skrytou v těžkých energiích vzniklých přeplněností, přehnanou barevností. Uvědomte si, co vás provokuje – zmírněte všechny rušivé vlivy. Sledujte, co vás naplňuje, a nebojte se jakýkoli naplňující vliv co nejvíce posílit. Ptejte se také, co vám přináší pocit bezpečí.

Oko zkušeného snadno rozliší energie uvnitř domova, rozpozná, zda byt vyzařuje jemnou krásu a pohodu, nebo nenasytnost či přehnanou pompéznost. Pokud rozličné vnitřní energie vykazují vzájemnou nesnášenlivost, atmosféra v bytě může být až „dusivá“. Pokud procházíte nelehkým obdobím života, vyhněte se sytým a křiklavým barvám, které podtrhují emoční podráždění a mohou prohlubovat nebo způsobovat úzkost.

Zohledněte během zařizování bytu světové strany, východ a západ Slunce. Prvky a symboly hojnosti směřujte k jihu. Konkrétní rady nejsou na místě, protože váš způsob života je individuální, a jen vy sami se můžete napojit na své nitro a na podstatu vašeho domova a odhalit, co konkrétního váš domov zrovna potřebuje. Pouze na vás je, zda zvolíte například barevnou jednoduchost, nebo orientální či slovanské vzory, mystické symboly a podobně. V první řadě si uvědomujte bohatost žití s tím, co už máte, a zapojte do každodenního bytí vděčnost. Tak posílíte vědomí stálosti, hojnosti a prosperity a energie pozitivních myšlenek se k vám bude vracet. Nedovolte, aby se k vám zrcadlila „chudá mysl“. Opatrujte poklady, které už dávno vlastníte – vnitřní, duševní bohatost.

Související články: Energie zimního slunovratu v novém prostoru a čase, Adventní čas a symbolika vánočního věnce

PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?