Očistná energie letní bouřky

Letní bouřka představuje řádění všech živlů. Všichni to dobře známe – přichází osvěžující a očistný déšť, náhle se však obloha potemní a vzápětí ji protne blesk. Následuje příval hrozivých mračen a řádění živlů. Hřmící bouře je příležitostí k očistnému rituálu. V energii blesků panuje nezměrná síla. Blesk je pro přírodní národy představitelem moci, díky své nepředvídatelné povaze je považován za hněv bohů. Nebylo snadné porozumět jeho děsivé síle, přesto byl tento přírodní jev uctíván, neboť dokázal rozsvítit temnou oblohu. Řekové stvořili boha bouřky Dia, byl vládcem blesku a hromu, stal se nejvyšším bohem na Olympu. Germánským bohem činu, bouřek, hromu, počasí a plodnosti je ochránce lidí Thor. V jazyce Mayů je bohem všech bouřek Huracán.

Bouře sama o sobě je působivou magickou směsí, strhujícím okamžikem nesmírné síly rozmanitých energií – magnetická síla vody, elektrizující síla blesků, vášnivá a strhující síla ohně, nevyzpytatelná síla větru, tušení modrého nebe a božského Slunce nad tíhou nízko nad zemí se převalujících bouřkových oblak. Magický rituál provedený za bouře bude nesmírně mocný, musí však být učiněn jednoduše a rychle. Pokud jste hodně senzitivní, možná jste někdy těsně před příchodem bouře zaznamenali zvláštní zvuky, nebo jevy jakoby nepocházející z pozemské reality. Ty se mohou projevit hlavně na silně energetických místech, na rozcestích, v okolí hradních rozvalin, v blízkosti kamenných monolitů, v okolí hřbitovů. Můžeme slyšet tajemné lidské hlasy v pozadí dunícího větru, vidět siluety temných přízraků, tajemná světla ve starodávných zříceninách, pohybující se stíny dávných zapomenutých událostí…

Dokonce můžeme před silnou bouřkou předjímat události budoucí. V těchto neobyčejných okamžicích nebeského ohnivého tance vnímáme informace zakódované v paměti času, které se vlivem atmosférických poruch mohou stát na okamžik hmatatelnými. Ale za prudké bouře, kdy je v atmosféře energetické napětí nepředstavitelně silné, raději zůstáváme doma. Počkáme až prudká bouře ustane, až se nelítostné nebe přestane chvět svým vlastním uspokojením. Teprve potom nám pobyt venku přinese pocitové a léčivé osvěžení. Brouzdání mokrou trávou po bouřce nám dodá energii, po bouři působí energie vody jako pohádková ,,voda živá“.

Energii blesků vystavujeme amulety a talismany, případně rituální předměty

Ponecháme je venku na místě chráněném před deštěm a necháme je nabít energií bouře. Takto impregnované předměty budou pulsovat magickou silou, dobře však rozvážíme, jak ji účelně využít. V jediném okamžiku vytvoří síla blesku okamžité propojení různých hladin energie, a tím i informací v energetických polích se nacházejících. Blesk je symbolem zvratu a nečekané události. Blesk je symbolem odhalené pravdy. Nebeské ohnivé šípy ve tmě nás vždy fascinují, představují jiskru jakési posvátné naděje prolínající se současně s posvátnou hrůzou.

Déšť je symbolem očisty a plodnosti

Potom, co bouře ustane, vyjděte na déšť, tančete mezi kapkami deště zcela bez oděvu a představujte si, jak od vás vše nechtěné odplouvá. Případně, nemáte-li pro předchozí návod možnost realizace, než bouře ustane, pomalujte barvami kámen přinesený z přírody. Malujte bez rozmyslu a velmi spontánně. Uvolněte ze svého nitra negativní emoce, tím se vnitřně očistíte. Potom odneste kámen, který absorboval negativní energii, ven na déšť, kapky deště již se postarají o osud vámi uvolněné (mentální) energie.

Zastavení deště se může zdát na první pohled nereálné. Ale správný mág nebo čarodějka by měla na toulkách přírodou nosit u sebe trochu soli a dva stejně dlouhé, nejlépe dubové klacíky. Překvapí-li je totiž nečekaný déšť, například při sběru bylin, utvoří na zemi z klacíku rovnoramenný kříž a posypou jej solí. Představují si při tom jasný sluneční svit a cele se koncentrují na krásné slunečné počasí.

Nadýchaná oblaka: máte dojem, že obláčky na modré obloze jsou lehké jako vánek? Potom jste ale na omylu, pohlceni iluzí vzdušné lehkosti, načechraní beránci totiž váží až několik tun. Ta největší oblaka mohou vážit dokonce až deset tisíc tun.

Eshop – INSPIRACE PRO VĚDOMOU MYSL

Jak se chránit před bouřkou, překvapí-li nás nečekaně?

  • Za prvé: rozhodně nestojíme pod osamělým stromem, ale ani na pokraji lesa.
  • Za druhé: neschováváme se v malé jeskyni ve skále.
  • Za třetí: rozhodně neotálíme na otevřeném prostranství, jako je rozlehlá louka nebo pole, ze všech stran otevřený kopec.
  • Za čtvrté: v žádném případě se nekoupeme v rybníku ani jezeře, ani neplujeme na loďce a podobně, pro jistotu se nezdržujeme ani v blízkosti potoka.

Co dělat, pokud nás bouřka nečekaně překvapí na podobně nebezpečném místě?

V žádném případě si ve zmatku neleháme na zem! Není-li jiného zbytí, zaujmeme pozici v podřepu, nohy necháme u sebe a ruce přitiskneme pevně k tělu. A rozhodně nás ani ve snu nenapadne, během bouřky telefonovat.

Kde se bere kulový blesk?

Podstatu kulového blesku zatím, pokud je mi známo, ještě nikdo nedokázal sto procentně vysvětlit. Kulový blesk stále zůstává poněkud záhadným jevem. Podstata tohoto jevu zdá se být elektrická, uvažuje se dokonce i o podstatě chemické. Prazvláštní je ale například skutečnost, že podle očitých svědků dokáže kulový blesk prostoupit skleněnou plochou.

 Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?