Energie hadí síly – životní energie

Energie hadí síly - životní energieEnergie hadí síly je na úrovni hmotného těla koncentrována v oblasti první čakry. Představuje evoluční prasílu, životní energii. Jejím symbolem je například spirála. Pokud spí, pokud je neprobuzená, je znázorněna spícím, do klubíčka svinutým hadem červené barvy. Vzpomeňme na Jiříka ze známé pohádky o Zlatovlásce – v okamžiku, kdy ochutná hada, porozumí řeči zvířat a zpěvu ptáků – zde je skryt jinotaj o probuzené hadí síle. Probuzená hadí síla, v okamžiku, kdy dojde k pomyslné smrti a znovuzrození, bývá někdy zobrazována také jako roj včel. Včela, v dřívějších časech považovaná za posla božích zpráv, za slzy slunečního boha Ra, je posvátným symbolem od sebe neoddělitelných prvků: hmoty a energie. Symbol včely je součástí egyptských hieroglyfů označujících tituly faraonů.

Životní energie – hadí síla

V okamžiku probuzení životní energie, například pomocí hluboké meditace, rituálního tance nebo rituálního sexuálního aktu, můžete odkudsi vnímat nadpozemskou hudbu, nepozemské velmi zvláštní zvuky, případně zvuky připomínající bzučení roje včel. Vnitřním zrakem můžete spatřit zlatavou záři prolínající se s jemně purpurovou barvou. Případně uvidíte červený ohnivý trojúhelník ale i další magické, hermetické symboly. Začne-li se hadí síla probouzet, ať už vědomě nebo nevědomě, prostupuje její energie z oblasti pohlavních orgánů vzhůru po páteři celým tělem, skrze všechny ostatní čakry. Dosáhne-li korunní čakry, potom dojde k vzplanutí netušené životní a duševní energie. V nejkrajnějším případě dojde též k ,,osvícení“. Symbolem probuzené hadí síly je také hexagram, Šalamounova pečeť (šestícípá hvězda složená ze dvou trojúhelníků).

Podíváme-li se na hadí sílu zblízka, zjistíme, že jde v podstatě o uctívání ženské energie, akceptování sexuality. Jde o koncentrované soustředění se na pozitivní myšlenky, jde o víru, duševní čistotu, magické procesy. To vše nakonec neomylně vede ke spojení s všeprostupující energií kvantového Vědomí vesmíru. Potlačování ženské energie vede naopak k mnoha duševním ale i tělesným problémům. Na celospolečenské úrovni, kdy světu vládne patriarchát, dochází k problémům celospolečenským. Dochází ke konfliktům na úrovni nesprávné výměny energií, nebo-li disharmonie mezi ženským a mužským světem. Ve středověku toto vyvrcholilo až pálením čarodějnic.

Energie hadí síly - životní energie

Symbolem hadí síly (životní energie) jsou také měsíční bohyně, Měsíc a stříbro

V mnoha legendách a pohádkách je skryt význam procesu probouzení hadí síly. Ať už jde o spící princeznu, královskou korunu, sedm dračích hlav, zakopaný poklad, létající koberec nebo o zakázanou třináctou komnatu. Například bohyně Venuše, zjevující se v mořských vlnách a vystupující z mušle na břeh pozemského světa, představuje jinotaj vypovídající o probuzené hadí síle.

Určitě si dokážete vybavit šamanské rituální tance, ty spočívají v krocích vedených do spirály, tak se v těle aktivuje do spirály stočený spící had. Během meditačních cvičeních, směřujících k aktivaci hadí síly, se špička jazyka opírá o patro, oživující energie je tak vedena vzhůru skrze sedmou korunní čakru nad hlavu. Energie dále prochází málo známou osmou čakrou, která se nachází nad hlavou, v místě, kde u některých jedinců můžeme zaznamenat silné záření aury. V ústech se může objevit jakoby nasládlá, podivně elektrizující chuť. Východní tao-jóga nám předkládá, že se jedná o ,,nektar nesmrtelnosti“. Individuální pocity, které vzestup hadí síly tělem skrze čakry doprovázejí, jsou velmi podobné sexuálnímu vzrušení, ač s tímto nemají v tento okamžik nic společného.

Pět dračích hlav

Energie hadí síly - životní energie

Energie srdeční čakry

Srdeční čakra spojuje vnitřní bytost s okolním světem, je jedním z nejdůležitějších energetických center v těle člověka. Pozvedá ho na vyšší duchovní úroveň, ukazuje cestu k Jednotě. Její síla a tvořivost ožívá, čím více jsou v harmonii první tři čakry. Srdeční čakra je energetický průsečík spojující nebe se zemí. Uzavřeme-li svá srdce, uzavřeme se světu i sami sobě. ZŮSTANEME ZRANITELNÍ. Je to tím, že životní energie nemá možnost proudit dále do vyšších čaker zcela volně. Překonáme-li zranitelnost, jež je součástí poznání, otevřeme své vědomí o něco více a zvýšíme energetické vibrace. Tím se přibližujeme k nejvyšší vesmírné energetické vibraci: skutečné LÁSCE.

Srdeční čakra je tím více otevřená, čím více radosti prožíváme, dokážeme-li lásku dávat ale i přijímat. Tím více zažíváme svobody, včetně svobody ducha. Potom dojde k souznění mezi duchem a tělem. To znamená: souznění mezi myslí, myšlenkami a tělem. Přijímáme sebe s láskou a bez předsudků. Milujeme-li sebe, vyzařujeme pozitivní energii, tím ji k sobě zpětně přitahujeme. Zde je myšlena sebeláska duchovní. Láska je čirá energie.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT           

Další důležitý energetický bod, čakra času, se nachází v těle člověka v oblasti krční páteře. Aktivace čakry času způsobí poněkud jiné vnímání plynutí pozemského času. Aktivuje-li se v těle hadí síla, čistá sexuální energie první kořenové čakry, životní energie začne volně proudit podél páteře směrem vzhůru. Následně pronikne čakrou času, potom dochází k celkové regeneraci těla a zpomalení stárnutí. K tomu je zapotřebí dokonalé myšlenkové koncentrace. V legendách a mýtických příbězích, jak už bylo řečeno, je tento fakt skryt v na první pohled poněkud krutých jinotajích, kdy je například Jiříkovi v pohádce o Zlatovlásce sťata hlava. Přesným zásahem, který zde symbolicky vykonává kat (ego), se může čakra času nenávratně zničit nebo naopak aktivovat. Poprava je zde symbolem zastavení lineárního času. Kdo má potíže s krční páteří, má ve své podstatě potíže na duševní úrovni s časem. Například se trápí minulostí, oživuje bolestivé vzpomínky, trápí se pocity viny nebo křivdy, bojí se budoucnosti, obává se stárnutí. Případně má dojem, že ve svém životě nic nestíhá.

Související článek: Důvody ztuhlé šíje: tvrdošíjnost

Energie hadí síly - životní energie

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.