Indiánský amulet – lapač snů

Šamanské váčky, medicínská kola, lapače snů, mandaly z písku, čelenky s peřím, havraní pírko. Totemy, bubny, chrastítka, rituální předměty, posvátné dýmky a kouzelné artefakty s energií vzduchu, ohně, vody a země, to vše představuje od pradávna pro indiány magické symboly všudypřítomné prazákladní energie. Kdyby už nikdo jiný na světě nevěřil v přírodní síly, duchovní energii a magické rituály, tak indiáni zůstanou navždy těmi, kdo svou víru neopustí ani v soudný den. Pro indiánské medicimany je vše v jejich světě živé a prostoupené duchovní energií. V kruhu života jsou pro indiány posvátné čtyři světové směry: východ, jih, západ, sever. Pokud budu mluvit o morfických polích (universální kosmická paměť, kvantové vědomí), tak indiáni tuto sílu jednoduše nazývají kruhy života, kruhy, které obklopují každou bytost i věc. Kruhy pulsujících energií, které existují v nás i mimo nás.

Čím bychom se stali bez tajemných, energetických kruhů, spirálních pavučin života? Čím bychom se stali, kdyby nás všeobjímající Duch občas v pavučině života alespoň trochu nezamotal?

Indiánský amulet - lapač snů

Lapač snů, medicínské kolo nebo kolo života je populární indiánský amulet

Základem tohoto silového amuletu – mandaly snů – je kruh, který zdobíme dále podle účelu, kterému bude sloužit. Pamatujeme na základní rozdělení kruhu podle indiánské filozofie: východ je symbolem vesmírného Ducha. Jih představuje přírodu a živly, jimiž je příroda od prvotního okamžiku utvářena. Západ je prostředníkem pro tělo (hmotu), a sever je prostředníkem pro mysl (vědomí). Jedině skrze tyto přírodní energie nacházíme vzájemnou provázanost a harmonii se vším, co jest od počátku věků dílem Vesmírné Mysli. Indiáni dosahují soužití v harmonii dodržováním přírodních a kmenových zákonů, nikdy nejdou proti přírodním rytmům ani proti vesmíru. Vědí, kdo jsou, kde jsou a čeho jsou nedílnou součástí. Dokáží se napojit na tajemný svět barevných, inspirujících snů, na astrální říše přírodních duchů, ale také na inteligentní vědomí rostlin a zvířat.

Výroba indiánského lapače snů

Indiánský amulet - lapač snůBěhem práce se soustředíme pouze na pozitivní mysl! Vše, na co pomyslíme, zůstane zapsáno v talismanu, amuletu nebo dárku v podobě energetické paměti (podle indiánů v jednom z nekonečně mnoha kruhů života). Obvod kruhu lapače snů symbolizuje pomyslnou hranici, kde začíná vnější svět. Dále mějte na paměti, že střed kruhu představuje vás, vaše vnitřní já. Symbolicky umístíme do středu magického kruhu, vyplněného síťkou s uzlíky, korálek, oblázek nebo mušli. Korálek je sám o sobě mandalou, představuje také Zemi, více korálků dále od středu může představovat planetární soustavu.

Síťka s uzlíky je jakýmsi filtrem, funguje tak, že skrze uzlíky se negativní energie nedostane do středu kruhu – do osobního energetického pole. Zvažte, jaké barvy použijete, každá barva má jiný význam, vlastní energetickou vibraci. Zelená barva uklidňuje, žlutá je barva světla a radosti, bílá podporuje duchovní vnímání, modrá přináší klid a pohádkové snění, červená doplňuje chybějící životní energii a podporuje chuť do života.

Základ vnějšího kruhu můžeme vytvořit například z vrbového prutu. Dále použijeme přírodní provázek, různá pírka, korálky, drobné mušle, ulity, oříšky, proužky hnědé nebo barvené kůže, různé přírodniny. Dle vlastní fantazie vplétáme pomocí provázku do základního kruhu pavučinu. Pavučina, která by ideálně měla být symetrická, se stane lapačem negativních energií, ať už snů, nedobrých okolních sil, zlých myšlenek. Pomocí dalších symbolů bude pavučina zpětně uvolňovat pozitivní síly. Pokud si vyrobíte konkrétně lapač snů, pověste jej nad postel. Energie neklidných, případně zlých snů se uvolní, časem se vaše sny stanou čitelnější a vaše osobní energie vyrovnanější. První sluneční paprsky po rozednění negativní energie spálí a lapač snů očistí, proto by měl být tento amulet umístěn tak, aby se jej během dne dotýkaly sluneční paprsky.

Indiánský amulet - lapač snůIndiánský amulet - lapač snůIndiánský amulet - lapač snů

Můžete vyrobit indiánský kruh jako talisman pro štěstí

Samozřejmě pouze za použití energie pozitivních myšlenek, představ a emocí. Talisman pověsíte nad dveře, do okna, na terasu nebo nad vchod do zahradního altánu. Indiánský kruh v okně zlepší proudění sluneční energie do vašeho příbytku a zabrání zpětnému úniku. Indiánský kruh zavěšený pod lustrem, respektive přesně uprostřed stropu v místnosti, se postará o správné proudění energií prostorem, škodlivé energie dokáže rovnoměrně rozptýlit. Použité barevné peří, které je symbolem duchovního propojení s universem, zachytává jemnohmotné energie, které indiánská mandala dále zpracovává. Například děsivé sny a noční můry filtruje a uzemňuje. Indiáni věří, že pírka zachytí zlé sny (noční můry). Pozitivní sny, včetně snů, které nás mají něčemu naučit, a na první dojem nemusí působit pozitivně, sklouznou po pírku do vědomí snícího.

Jinak bude vypadat ochranný kruh, pokud do jeho vnitřního prostoru místo pavučiny vpletete symbol kříže

dreamcatcher-1082228_640Rovnoramenný kříž nám opět připomíná čtyři slunovratové směry, čtyři živly a čtvero ročních období. Tuto indiánskou mandalu, vylepšenou symbolem kříže, si opět podle vlastní fantazie dozdobíte příslušným přírodním materiálem, který bude korespondovat s vaším záměrem. Indiánský kruh můžete používat také během meditace. V tom případě pamatujte, že východní výseč kruhu vás spojí s energií inspirace, podpoří vaše sny a přání. Jižní výseč vám napomůže uvědomit si, o co vám vlastně v životě jde a v tomto bodě se upevnit. Západní část kruhu představuje výsledek vašeho snažení, náležitou odměnu. Severní část kruhu představuje rozjímání a odpočinek, bod odrazu k dalším snům, záměrům a cílům.

Podle výše zmíněných indicií ozdobíte indiánskou mandalu správnými rezonátory tak, aby symbolizovala vaše sny a přání. Případně se zaměřte na přání pro někoho blízkého, kdo od vás obdrží indiánský amulet jako dárek. Vše, cokoliv vyrobíme, ať už pro sebe nebo jako dárek pro přátele, nese energii tvůrce. Na to nezapomínejte. Vždy se soustřeďte pouze na pozitivní myšlenky a směrujte je k předem zvolenému cíli.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

Pokud budete věřit v sílu a magickou moc lapače snů, pavučina uprostřed nechá projít dobré energie a ty negativní se zachytí v pavučině. Záleží také na vědomém záměru, lapač snů můžeme použít také k přivolání snů, v kterých potřebujeme nalézt odpovědi na naléhavé otázky. Případně poslouží jako pomůcka k přivolání lucidních snů, vědomě řízených snových stavů.

Doplňující článek: Talisman: uzlování na rozbouřené emoce

Indiánský amulet - lapač snů

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.