Základní rituál ohnivého živlu

sweden-123784_1280Pracujeme v rituálním kruhu, nejlépe v přírodě. Zvolte si pomocné rezonátory, které se symbolicky napojí na vaše podvědomí, probudí potřebné energetické vzory. Potřebujete-li odstranit zápory – účinky pomluv nebo prokletí, potom vyjádřete vaši představu slovy sepsanými na bílém papíře. Cokoliv můžete vyjádřit také kresbou, například v podobě výstižných symbolů. Koncentrujte se a pečlivě sepište vše, co potřebujete ze života odstranit. Můžete použít andělské písmo. Proveďte meditaci v jakékoliv libovolné formě, improvizujte, nechte se unést letní romantikou. Nakonec list spalte a popel zakopejte do země nebo spláchněte do kanálu. Negativní energie pozře plamen, tím nad vámi ztratí moc. Koncentrace pomocí upřeného pohledu na plamínek svíčky uvolňuje vnitřní spoutanou energii.

Stejně tak učiňte s jakýmkoliv přáním čeho toužíte ve svém životě dosáhnout. V tomto případě popel pošlete po tekoucí vodě a požádejte živel vody o pomoc. Nechte od této chvíle okolnostem volný průběh. Buďte ostražití a dále konejte vše v pozitivním duchu směrem k vašemu přání. Zabývejte se sledováním kauzálních dějů a synchronizací. Dávejte pozor abyste vaše sny a přání nepřeválcovali strachem, nejistotou a protiřečením si, jen tak se ocitnete ve správnou dobu na správném místě.

Nejúčinnější jsou meditace a rituály v přírodě

girl-1593750_1920

Květy, oblázky, borové šišky a ostatní přírodní rezonátory poskládejte na zemi do tvaru trojúhelníku, kruhu, čtverce, spirály nebo hvězdy – tuto činnost spojte s meditací za slunečního svitu. Meditace v rituálním trojúhelníku působí rychle, intenzivně, posiluje organismus na kratší čas. Meditace v rituálním čtverci nebo kruhu nepůsobí tak intenzivně ale zato trvanlivěji.

Silně energetický rituál v planoucím žáru ohně lze učinit tak, že v přírodě rozděláme čtyři malé ohně, každý přísluší jedné ze čtyř světových stran. Před každým zapálením jednotlivého ohně vzýváme příslušný živel zaříkáním. Samotný rituál potom provedeme uprostřed kruhu, vyznačeném například kameny. Kruh vytvoříme v bezpečné vzdálenosti uprostřed pomyslného čtverce – uprostřed ohňů. V tomto rituálu se nachází mocná síla – plameny spalují všechny negativní energie, které vás obklopují, které uvolníte vlastní koncentrací. Tento rituál provádíme zásadně ve volném prostranství, za příznivých povětrnostních podmínek a ve větší skupině. Vždy je třeba být důslední a opatrní, aby se nám práce s ohněm nevymkla z rukou!

Základní rituál ohnivého živlu

Nemáte-li častější příležitost ke spalování negativních energií takto přímo v přírodě, ponechte si v paměti tuto situaci se všemi detaily. Kdykoliv si můžete podle potřeby tento rituál zpětně vizualizovat, tak provedete mentální očistu v klidu a soukromí domova. Ohně nahradíte čtyřmi svíčkami, samozřejmě přitom opět důsledně dbáte na bezpečnost. Musíte se ovšem dokonale koncentrovat, doslova pocítíte (ve svých představách) žár a sílu ohně, uslyšíte praskání větviček a ucítíte závan kouře…

Zobrazit všechny eKnihy

Věštění z ohně bývalo velmi oblíbené u kočujících cikánů. Věštění se provádí pozorováním symbolů, ukazujících se v plameni nebo na rozžhavených uhlících v momentě, kdy oheň pohasíná. Tichou koncentrací se soustředíme na pozorování zuhelnatělého dřeva, před vnitřním zrakem se objeví různé tvary a symboly. Soustředíme se na vnitřní zrak, utišíme mysl a zapojíme tolik opomíjenou intuici.

river-593021_1280

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.