Jabloň, jedle, kaštan – energie stromů

Jabloň: vždycky vás pochopí! Ať máte jakékoliv bolesti nebo starosti, mateřsky vás pohladí a potěší duši nadějí. Je to strom velmi moudrý, vždy dobře poradí a prohloubí inteligenci. Pod jabloní se vám bude nádherně snít a filozofovat, pochytíte jistě mnoho z její velmi romantické duše. Jablka jsou symbolem nesmrtelnosti a jsou také na seznamu elixírů mládí. V rozkrojeném jablku najdeme magickou hvězdu – pentagram – symbol člověka. Symbol pentagramu představuje veškerou elementární energii. Dále je představitelem mikrokosmu – tedy člověka, člověk je též tvořen pěti přírodními elementy. Pěticípá hvězda představuje pět smyslů, je symbolem psychického světa, říká nám, že mysl je nad hmotou.

Stará jabloň je knihovnou moudrosti

Kouzelné rituály: použijeme sušená jablka, takzvané křížaly, nebo jabloňové květy při rituálech týkajících se lásky, štěstí, rodinných vazeb, partnerských a přátelských vztahů. Květy a semínka se přidávají do vosku při výrobě rituálních svíček.

Jedle je královnou keltského lesa

Máte-li pocit, že jste ovládáni, neumíte se bránit manipulaci, jste dobrák od kosti a neumíte říkat ne, potom neváhejte a požádejte jedličku o ochranu. Naučí vás nepodléhat slabostem druhých, nepodřizovat se nepříjemným autoritám. Jedle probouzí sebevědomí a schopnost mít se rádi, vždyť právě jedle je považována za sebevědomou královnu lesa. Pokud si nedůvěřujete, máte sklon se podceňovat, potřebujete probudit smyslnost, klidně jí to všechno povězte. Získáte sebedůvěru v sebe, odvahu a umění bránit se proti nespravedlnosti. Jedle je posvátným stromem zrození a života, podpoří zdraví, vitalitu a sexuální touhu. Už v dobách starého Egypta je považována za nebeský strom, symbolicky spojuje nebe se zemí a podsvětím. Ve starém Řecku je jedle zasvěcena bohyni Artemidě, měsíční bohyni symbolizující posvátnost zrození.

Energie jedle v čase zimního slunovratu

Keltové oslavují královnu lesa v čase zimního slunovratu, v lese ji ozdobí barevnými pentlemi a k jejímu kmeni pokládají dary pro duchy lesa. Štíhlou jedličku zdobíme jako vánoční stromeček, měla by nám přinést do rodiny pohodu, ochranu a štěstí, obzvlášť pokud ji uřízneme o zimním slunovratu. Za zimního slunovratu pálí v noci jedlová polena, spalován jedlového jehličí spolu s pryskyřicí je působivé. Je to akt na ochranu proti bouřím, hromům a bleskům, oslavuje se nesmrtelnost a věčnost.

Kouzelné rituály: štěstí, ochrana, léčení, problémy v sexu, únava, přepracování, harmonie, inspirace, moudrost. Jedlové jehličí použijeme k vykuřování při obřadu vítání novorozeného dítěte do života. Jedlovou větvičku položte k novorozeněti do kolébky, přinese děťátku zdraví, požehnání a ochranu.

Kaštan je moudrý učitel

Možná jste tak trošku lenoch, jste nedůslední, roztržití nebo zapomnětliví, potom požádejte kaštan o rady. Vnese vám do života systém a řád, je to strom překypující energií a rád se s vámi o ni podělí. Naučí trpělivosti a pečlivosti, zmírní strach nebo depresi, pohladí nemocnou duši. Podle potřeby zkrotí nebo podpoří bezprostřednost. Kaštan splní také přání ohledně lásky a peněz.

Zdraví a vitalitu přinesou plody: na podzim nasbírejte tolik kaštanů, kolik je vám let plus jeden navíc a dejte je pod postel. Každý rok je nezapomeňte vyměnit za čerstvé (absorbují negativní energii). Pro štěstí noste jeden kaštan v kapse, též trpíte-li nevyrovnanými citovými emocemi. Nemocnému dejte na několik hodin do postele k nohám kaštany, pomáhají odsát energii nemoci. Použité kaštany zakopejte do země.

Jedlé kaštany jsou výživné pro mozek, posilují nervy, pomáhají od bolestí hlavy.

Sušené kaštany, rozemleté na prášek: poslouží k čištění dutin, prášek ze sušených kaštanů se šňupe jako tabák.

Talisman pro ozdravení domova: zapalte svíce a nechte doutnat vonnou tyčinku. Myslete na vše dobré a pozitivní.

Na aranžovací drátek napichujte malé kaštany, spojte je do kruhu a poté vytvarujte do srdce. Dozdobte větvičkami břečťanu a červenými jeřabinami, svažte červenou stuhou a pověste v blízkosti vchodových dveří.

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?