Kouzelné, radostné a veselé vlčí máky posilují životní energii

Květy vlčího máku jsou nepřehlédnutelné, louky zdobené rozkvetlým mákem působí radostně a vesele. Začátkem léta je vidět na loukách a polích, kde se ve větru vlní jako čarovné hedvábné květy vydávající tajemnou a zvláštní ohnivou energii. Intenzivní červeň makových květů posiluje životní energii, zbavuje lenosti, smutku a apatie.

Červené makové květy připomínají červeně zbarvené zapadající Slunce

Jsou jednoduché, a přitom velmi krásné. Působí prostě a obyčejně, velmi ryze a čistě, a zároveň sebevědomě a slavnostně, snad je to tím, že květy máku jsou pomíjivé, nemají dlouhého trvání. Lidově se vlčímu máku říká ohníček, červánky, máček, panenka, pleskánek, kohoutek, pukavec.

Červené makové květy jsou symbolem odpočinku, osvěžujícího spánku, prorockých snů, hojnosti a nadbytku, a také pomíjivosti a nostalgie. Okvětní lístky používáme, potřebujeme-li zkrotit vlastní ego, usměrnit nezdravé sebevědomí, zamyslet se nad nadutostí a pýchou. Zralé makovičky použijeme jako talisman hojnosti.

Základní korespondence pro vlčí mák

Vlčí mák je zasvěcen bohyni Demétér a Hekaté, patronem máku je bůh spánku Sommus, planeta Saturn.

Mák setý je měsíční rostlinou, mýtické tajemství se skrývá v jeho názvu „slzy Měsíce“ nebo „slzy bohyně Demétér“. Sumerové nazývali mák rostlinou štěstí, květinou rajské blaženosti. Makové květy jsou vhodnými rezonátory pro rituály nebo meditace, pomáhají prohlubovat veškeré lidské city, vnímat souznění s přírodou a vesmírem. Mák je rostlinou snů a tužeb, koresponduje se znamením Ryb, s kořenovou čakrou, s červenými rubíny a rudými granáty.

Související článek: Vědomí člověka a živá mysl přírody

Zdroj fotografií: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?