Květinový věnec – podzimní talisman pro štěstí a pohodu

Květinové věnce nebo věnce z podobných přírodních materiálů, vázané pro různé slavnostní příležitosti jsou symbolem magického kruhu. Rozhodně nečekejte na příležitost a věneček z přírodního materiálu si uvažte pro radost kdykoli a v každém ročním období. Na podzim a v zimě vám dobře poslouží sušené květiny a přírodní plody. Se sušenými květinami, plody a kořením pracujte především nevlastníte-li zahradu a vytvářejte tak osobní obrázky uspořádané do kruhu. Podpoříte tak vlastní fantazii a umění vizualizace. Ovšem výrobky ze sušených květin si ponechte vždy pouze jednu sezónu. Nikdy je neskladujte déle, ,,život“ z nich usušením již vyprchal. Až splní svůj účel, odevzdejte je zpět do přírody.

Podzimní talisman pro štěstí a pohodu

Během rituální práce si vizualizujete váš domov jako klidné místo plné lásky, porozumění a harmonie. Vědomou vizualizací naplňujete prostor vašeho domova zářivým světlem po celou dobu soustředění. Zapalte svíce, nechte doutnat vonnou tyčinku. Spočiňte v přítomném okamžiku a soustřeďte se na LASKAvost vycházející z vašeho srdce. Nechte promlouvat jen inspiraci z hlubin duše, nalaďte se na klidné, radostné emoce. Pokud vám to moc nejde, vzpomeňte si na tajemství starých, emotivně klidných, duši hladících pohádek, vzpomeňte si, jak vás jejich energie vždy zklidní a vtáhnou do příběhu.

Ze sušených květin vyrobte tři stejně velké věnečky

Případně smotejte tři stejně velké, spíše menší věnečky z vrbových proutků a nazdobte je květy a plody nasbíranými v přírodě. Pracujte s vázacím drátkem a tavnou pistolí.

Hotové věnce svažte jeden po druhém k sobě, vždy tenkou bílou nebo stříbrnou stuhou. Na horním věnci vytvořte pevné oko z vázacího drátku, bude sloužit k zavěšení.

Uvažte tři stuhy, (nebo barevné přírodní provázky), také na opačný konec (dospod na třetí věnec) stuhy ponechte volně, ozdobně rozprostřené. Takto je váš symbol naděje připravený pro zavěšení na vhodném místě ve vašem obytném prostoru, případně na zahradě pod stříškou.

Nakonec na vyrobený předmět třikrát dýchněte a proneste zaříkání:

Kruh síly a naděje

Emoce lásky stříbrem měsíce svazuji
Slunce v kruhu květin sílu uchová
Radost ochrana a naděje přetrvá
Měsíc stuhou pečetí dar síly
Země vzduch splň mou vůli
Voda oheň splňte můj sen
Dům můj a lásku v něm
 Vůle má staň se

Tím, že jste po celou dobu upřímně a bez předsudků mysleli jen na vše harmonické, vnesli jste do vašeho talismanu pozitivní energii. Trojnásobný kruh naděje pověste na viditelné místo, nejlépe na dveře, ochrání váš domov. Potom třikrát po sobě opět proneste zaříkadlo a zazvoňte magickým zvonkem.

Související článek: Tiché podzimní rozjímání

PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?