Labradorit s perleťovým leskem – krystal vnitřního vhledu a „vesmírných poutníků“

Labradorit je kamenem šamanů, mystiků, vesmírných poutníků, psychického a vnitřního spirituálního světla, inspirace, propojení s kosmickými energiemi. Je kamenem proměn, vytrvalosti a duchovní transformace. Pomocí mentální představivosti a silou myšlenky můžeme iniciovat vyšší oscilaci zvoleného kamene, který do našeho života vnese více léčivého a tvořivého světla, odvážných myšlenek, rovnováhu mezi intuicí a racionalitou.

Labradorit s perleťovým leskem – krystal vnitřního vhledu a "vesmírných poutníků"

Labradorit pomáhá zbavit se nejistoty, slabosti v rozhodování, strachu z nečekaných nebo nezbytných změn. Umožňuje najít ztracené vzpomínky uložené hluboko v paměti, nahlédnout do minulých životů, odhalovat nevědomé mentální vzorce, objevovat dosud neobjevené. Pomáhá optimálně zvládat emoce a strachy uložené v podvědomí. Ovlivňuje schopnost komunikace a sebevyjádření, zbavení se vlivu cizích názorů a přesvědčení, uklidňuje chaotickou mysl. Labradorit je dobrým pomocníkem pro uskutečnění záměru, včetně jeho načasování, příznivě ovlivní intuitivní a myšlenkový proces, který do realizace záměru vědomě vkládáme.

Labradorit působí jako prostředník vnitřního vhledu, má stimulující účinky, stabilizuje auru, zaceluje trhliny v auře a brání úniku životní energie

Uvádí do souladu fyzické tělo a těla jemnohmotná. Labradorit bereme často do dlaní, má vliv na vedlejší čakry rukou. Přestože labradorit umožňuje proudění energie z vyšších čaker do nižších, jako přírodní katalyzátor urychluje a stabilizuje tento proces, po nadměrném používání je vhodné uzemnění. Všechny buňky fyzického těla vibrují na určité frekvenci, pokud jsme unavení nebo psychicky rozkolísaní labradorit příznivě ovlivní energetické vyzařování všech čaker, potom jsme vitálnější a životní energie proudí tělem bez překážek.

Vícebarevný opalizující labradorit (spektrolit, používaný ve šperkovnictví) v neobvyklých kombinacích barev a s perleťovým leskem je považován za „mystický kámen“. Poskytuje bezpečné putování jinými stavy vědomí, jinými vesmírnými dimenzemi. Je symbolem vnitřní síly a tajemných mysterií. Traduje se, že energie spektrolitu je propojena s „věčným pramenem života“. Labradorit z Madagaskaru zvaný „kámen motýlích křídel“ koresponduje pro svou hlubokou královskou modř a všechny odstíny mořské hladiny s energií moře, se živlem vody a s energií Měsíce.

Labradorit je individuální kámen, který se moc nesnese s ostatními drahými kameny. Dobře harmonizuje se svými odrůdami: spektrolit, bytownit. Poutavá hra barev tohoto živce se nazývá labradorescence (spočívá v lámání světla ve vrstvách kamene), tato vlastnost vynahradí to, že labradority netvoří krystaly, nalézají se v přírodě jako vrstvené kousky skály. Eskymácké legendy praví, že v labradoritu jsou skryté všechny tajemné barvy polární záře. Pro svůj zajímavý vzhled našel labradorit své místo také v architektuře jako obkladový kámen. S labradoritem je možné pracovat také podle pravidel Feng Šuej, leštěný valounek, kámen upravený do geometrického tvaru pyramidy nebo větší kámen s mnohobarevným měňavým leskem v řezné ploše umístěný v bytě, bude působit jako ochranný kámen. Pro svůj inspirativní vzhled a harmonizující vliv na uklidnění mysli a na soustředění se bude dobře vyjímat na pracovním stole.

Labradorit s perleťovým leskem – krystal vnitřního vhledu a "vesmírných poutníků"              Labradorit s perleťovým leskem – krystal vnitřního vhledu a "vesmírných poutníků"

Očista labradoritu – pod proudem vlažné vody. Aktivace krátce (zhruba hodinu) na slunci

Barva – průhledný, duhové tóny barev, barva šampaňského, zlatá, zelená, růžová, oranžová, modrozelená, paví modř, šedá. Vzácný labradorit „oregon suntone“ s přítomností mědi se nazývá „sluneční kámen“.

Korespondence –Měsíc (někdy je labradorit nazýván duhovým měsíčním kamenem). Energie všech živlů, Slunce a všech planet sluneční soustavy. Archanděl Michael a Gabriel.

Čakry a mantry pro meditace s labradoritem – korunní čakra (AUM), čakra čelní (ÓM), krční čakra (HAM), srdeční čakra (JAM), čakra solar plexu (RAM), sakrální čakra (VAM), kořenová čakra (LAM).

Talisman – přináší vize budoucnosti, podporuje představivost, pozornost, duševní bystrost a spontánnost. Labradorit aktivovaný jako talisman je kamenem radosti, do života vnáší světlo.

Amulet – chrání před vnější negativitou, před intrikami druhých. Chrání před vlastní lehkomyslností a impulsivním chováním, které nás obírá o životní energii. Pomáhá zbavit se návykových závislostí včetně návykových látek.

Práce s krystaly je především intuitivní

Bohatství krystalů a jejich pomoc je všestranná, návody, jak ji využívat, znějí ideálně, ale samozřejmě je také nutné být aktivní a v souladu se svým záměrem jednat a nepochybovat. Jakékoli přírodní pomoci nebo pomoci „shůry“ je dobré jít naproti, minimálně tak, jak je v danou chvíli v našich silách.

Nejde o levné návody. Vždycky půjde o naší vnitřní sílu, o sílu správně vybraného rezonátoru (v tomto případě polodrahokamu) aktivovaného myšlenkou záměru a o sílu vnitřní jistoty „Já Vím“. Pokud dojde k naplnění záměru, pocítíme Úžas, Respekt a Vděčnost.

Také při výběru nového kamene se můžeme spolehnout na intuici. Někdy si nás určitý kámen sám přitáhne. Základní přirozená energie a síla obsažená v kameni, kterou vnímáme dotekem, zrakem a srdcem je nám dávána zcela nezištně. V případě, že se na tuto energii neumíme napojit, ponecháme propojení na síle kamene, základní nastavení kamene se napojí na naši energii a bude na nás působit způsobem, jak je nastavená jeho energie a základní vlastnosti. Osudové setkání s kamenem, který si nás vybere, nám bude vibračně vyhovovat na více úrovních.

Zobrazit nabídku elektronických a tištěných knih – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

(Kamínky si neobjednávám, musím je vidět a napojit se na jejich energii. Někdy se stane, že mám v plánu vybrat si konkrétní kámen a z obchodu odcházím s jiným. Jako to bylo s rodochrozitem. Vybírala jsem hematit a něco mě táhlo k jiné vitríně, rodochrozit mě přitáhl svou energií a v okamžiku, kdy jsem se na něj zadívala, bylo rozhodnuto.)

Pokud budeme krystaly vnímat jako krásné přírodní formy světla „tvarovaného“ do hmoty, naše spirituální energie se s každým kamínkem podle potřeby zharmonizuje.

Související článek: Magnetit, magnetický smysl a podpora mimosmyslového vnímání

Labradorit s perleťovým leskem – krystal vnitřního vhledu a "vesmírných poutníků"

Zdroj fotografií: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.