Rituální oltář – magie Světla

deco-257152_1280Oltář je základem veškerého rituálního dění. Oltář je symbolem Země, pevným opěrným bodem. Může jím být obyčejný stolek, který však bude sloužit pouze k magickým účelům. Záleží pouze na vás, zda to bude malý dřevěný stolek nebo velký psací stůl se zásuvkami, starý kalamář či malovaná, starodávná truhla. Použít můžete prakticky cokoliv, co vám nezabere moc místa. Oltář postavte na východní stranu rituální místnosti. Oltář a všechny pomůcky zaříkáním posvěťte, tím je uvedete do kontaktu s Duchem.

Ideální, pro adepta magie, je pořídit si samostatnou rituální místnost

worship-1227335_1920Máte-li to štěstí, zařiďte ji podle vlastního vkusu, pouze však pro rituály, meditace, chvíle učení nebo studia a zásadně ne na nic jiného. Rituální místnost je vhodné vymalovat bílou barvou v kombinací se světle fialovou. Pokud by vám tato kombinace barev nevyhovovala, zvolte barvy podle vlastního uvážení, bude to jen vaše místnost a je důležité cítit se zde dobře a pohodlně. Na podlaze nakreslete trvalý obvod rituálního kruhu, doprostřed můžete nakreslit pentagram. Místnost vybavíte vhodným nábytkem, především si pořídíte rituální oltář a knihovnu. Knihovna je celkem důležitá, věřte, že pokud si magii a sní související obory zamilujete, stanete se záhy vlastníkem mnoha esoterických knih.

Rituální místnost bývala dříve nazývána ,,okultum“

V mágově rituální místnosti bychom oltář, ve tvaru podobném dvojité krychli, se čtvercovou horní plochou, našly patrně v jejím středu. Oltář přehozený černou látkou představuje prahmotu – prvotní vesmírnou substanci. Oltář přehozený bílou látkou představuje skrytou pravdu, symbol čistého, ryzího Ducha. Případně se oltář barevně zdobí podle potřeby vzhledem k vzývaným elementům.

Co dělat, pokud nemáte dostatek soukromí? Potom vytvořte oltář vždy provizorně například z malého stolku, v tomto případě uchovávejte ostatní pomůcky na chráněném místě. Malý oltář si můžete vyrobit také v klidném koutku na zahradě, nejlépe pod košatým stromem, použít lze kameny nebo starý pařez. Každopádně by k oltáři neměl mít přístup nikdo nepovolaný, neměl by se dotýkat pomůcek, které jsou nabity vaší energií. Velmi důležité je zvolit bezpečné místo, pokud budete pracovat se svíčkami. Máte-li malé děti, vhodnější bude pořídit si pro jistotu jen symbolické elektrické svíce. Při čarování v přírodě stejně dobře poslouží pařez, placatý kámen nebo malá kamenná mohyla.

game-529585_1280Malý symbolický oltář si můžete pořídit, aniž byste se rozhodli používat jej k čarování. Oltář můžete považovat jen za jakousi osobní svatyni, připomínající vám magické přírodní zákony, podle kterých jste se rozhodli řídit v osobním životě. Čarodějky pracují s magickou silou a právě oltář je místem, kde se soustřeďuje všechna pozitivní energie potřebná pro magické rituály. Oltář čarodějka zdobí dle vlastní fantazie, použije oblíbené amulety, talismany, vonné tyčinky, polodrahokamy, sošky totemových zvířat z pálené hlíny, dřeva nebo křišťálu, čerstvé květiny. Energii oltáře neruší ničím, co přímo nesouvisí s rituály a nemá nic společného s magií. Ostatní už je na svobodné vůli každého jedince, jak bude oltář vypadat. Ve vysoké rituální magii mají rituální pomůcky v prostoru oltáře určené přesně vymezené místo.

Rituální oltář na noční obloze v podobě souhvězdí

Jistě není bez zajímavosti, že Oltář najdeme také na noční obloze jižní polokoule v podobě souhvězdí, výkladů o jeho původu je několik. Jeden z příběhů nám říká, že jde o oltář z věhlasného chrámu samotného krále Šalamouna. Dokonce se můžeme dozvědět, že Mléčná dráha je tvořena nikdy neustávajícím kouřem z věčného obětního ohně.

Pohanský oltář – sošky symbolizují kult Matky Země

pagan-altar-1034856_1920

Diskuze

error: Obsah je chráněn autorským zákonem.