Měsíční kámen selenit a světelná ochranná energie

Selenit, měsíční kámen vzniklý krystalizací z mořské vody, je mocným kamenem transformace. Usnadňuje propojení jemnohmotné sféry ducha s hmotou, pomáhá čistit auru, podporuje duchovní vnímavost. Světelné vibrace selenitu, jejichž plynutí vnímáme jako velmi příjemné, probouzí mimosmyslové vnímání a paranormální schopnosti, pomáhá soustředit se na bytí v přítomném okamžiku. Tekuté světlo selenitu uklidňuje, rozvíjí laskavost a mírní silné emocionální projevy. Láskyplným citům dodává jiskřivé vibrace, pomáhá odpoutat se od citové závislosti.

Foto: Rebeka Sprinncová, srdce ze selenitu a svícen na čajovou svíčku

Měsíční kámen selenit a světelná ochranná energie

Selenit je vhodný pro vytváření světelné ochranné energie kolem fyzického těla před vnějšími vlivy. Sám o sobě aktivuje propojení s vyšším světelným, jemnohmotným tělem. Pomáhá nám vnímat jemné hranice mezi tvořivým světlem a hmotou. Větší kámen, například v podobě srdce, je vhodné umístit v bytě na místě, kde je potřeba ohlídat nebo rozpustit energetické bloky hustších pozemských vibrací. Větší leštěný valounek selenitu je možné použít také jako masážní kámen. Pro povzbuzení šestého smyslu, například schopnosti telepatie, pomáhá položení selenitu během meditace mezi obočí, na místo třetího oka. Měsíční kámen napomáhá probudit mantické schopnosti a přijímat vize, prožívat hluboké vnitřní transformační energie, probouzí vzpomínky na minulé životy. Pro aktivaci záměrem, například přáním odpoutat se od nepotřebných vnitřních vzorců, je vhodný selenit pouštní růže.

Selenit je vláknitou formou sádrovce. Vnitřní textury selenitu, které vytvářejí jemné vzory, se nazývají čeřiny. Krásně jsou vidět proti světlu, především u většího kousku kamene. Bývá také označován za andělský kámen, propojuje mysl s „andělským vědomím“.

Selenit koresponduje s Měsícem a bohyní Selené, (řecky selenities znamená měsíční). Účinky selenitu působí nejlépe v období dorůstajícího Měsíce a za úplňku. Podobně jako má voda paměť, tak i selenit nese ve své atomické struktuře „vzpomínky“ na události související s vývojem Země.

Očista – selenit je sedimentární hornina vzniklá odpařováním mořských vod nebo slaných jezer, je hodně křehký, obsahuje halit – sůl kamennou. Voda není k očistě selenitu vhodná, očistu provádíme vykuřováním, měsíčním světlem při úplňku.

Barva – průsvitný, sněhobílá, oranžový, jemné tóny oranžovo růžové, modrá, béžově hnědá, zelená.

Korespondence – Měsíc, bohyně Selené, voda, vše spojené s vodou, moře.
Čakry – šestá čakra, korunní čakra, vyšší osmá čakra.
Talisman – rozvíjení mentálních, duševních, spirituálních schopností.
Amulet – silné ochranné vlastnosti.

Béžově bílý selenit ve tvaru okvětních lístků zvaný pouštní růže

Měsíční kámen selenit a světelná ochranná energie

Fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.