Magický kámen lapis lazuli (lazurit, vodní safír)

Lazurit je ochranný kámen v barvě nebeské a královské modři se zlatavými odlesky vrostlic pyritu a bílými skvrnkami kalcitu. Tento skelně lesklý polodrahokam v sobě skrývá tajemství hvězdné noční oblohy. Je kamenem božské ochrany, nebeské harmonie, hluboké meditace, moudrosti, intuice, synchronizace, věrného přátelství a lásky. Vnáší světlo do lidského nitra, zlaté žilky pyritu symbolizují moudrost, které je dosaženo procesem sebepoznání. Lazurit mírní melancholii a duševní bolest, odstraňuje citové blokády, posiluje fyzickou zdatnost, mírní neklid a hněv. Je považován za kámen ryzí ženskosti, ženám dodává půvab, přitahuje lásku, dodává energii či sílu bohyně.

Harmonizuje vyšší čakry (krční, třetí oko, temenní), posiluje hlas a pozitivně ovlivňuje zdatnost v komunikaci. Chrání před duševním vyčerpáním a depresí, mírní poruchy spánku, posiluje imunitní systém, pomáhá snižovat nadváhu. Podporuje vnitřní zrak, duševní schopnosti a umělecké talenty. Jako „noční kámen“ pomáhá vnímat snové symboly a naslouchat snům, navozuje lucidní snění. Jako zesilovač myšlenek podporuje tvořivé záměry, intuici a vnímání vnitřního hlasu, pocit jistoty a bezpečí, naladění na vyšší roviny vědomí. Usnadňuje sebeprosazení, vyjadřování pocitů a naslouchání druhým.

Lazurit držený v dlaních pročišťuje auru a podvědomé blokády, mírní nervozitu, tiší strach a úzkost, harmonizuje duševní, emoční a citovou rovinu, napomáhá sebeuvědomění a udržení vnitřní rovnováhy. Lapis lazuli je snadno programovatelný myšlenkami a záměrem. Tento ochranný kámen je vhodný kombinovat s růženínem, ametystem a avanturínem.

Lapis lazuli, zvaný také „vodní safír“, je silovým kamenem, od dávných dob hojně používaný mnoha kulturami. Velmi oblíbeným býval ve starém Egyptě, kde představoval kámen světla a pravdy, býval symbolem královského rodu, moci a bohatství. Jeho modrá barva bývala považována za barvu bohů, pomocí lazuritu bylo možné během meditace přijímat poselství nebes. Od dávných dob je šperkařským kamenem, vyrábějí se z něj prsteny, náhrdelníky, náramky, drobné ozdobné předměty, sošky, pečetě, amulety. Malíři znají drcený prášek lapis lazuli ve směsi s olejem a voskem v podobě malířské barvy – ultramarín. Z lazuritu se ve starém Egyptě vyrábělo barvivo na látky, královské šperky, například v podobě brouka skarabea, zdobily se jím také královské trůny a posmrtné masky faraonů.

Barva – světle modrá až tmavomodrá barva se zlatými žilkami nebo skvrnami.
Korespondence – bohyně a mocná kouzelnice Isis, je symbolem magického umění, představuje zosobnění celé přírody.
Čakry – krční čakra, čelní čakra (třetí oko), temenní čakra.
Talisman – splnění přání, telepatie, duchovní bdělost, mentální čistota, věrnost, upevnění přátelských vztahů, dosažení záměru.
Amulet – ochranný kámen, vnáší porozumění do konfliktů, napomáhá navázat kontakt s duchovními průvodci

Očista azuritu se provádí pod proudem vody, ve sklenici s vodou společně s křišťálem. Očista se provádí po každém rituálním použití. Lapis lazuli je možné aktivovat za jasné noci venku za svitu hvězd, nejlépe za úplňku.

Související články: Energie krystalů, drahých kamenů ve spojení s magickými šperky, Tajemství krásného opálu, říká se, že je tvořen deštěm, Tajemství korálků a náramků, ženská krása a zdraví

Inspirace – elektronické a tištěné KNIHY Psychologie chaosu

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?