Ochranný a posilující rituál

fireplace-638822_1280Nezapomínejme na důležitou zásadu: během jakéhokoliv rituálu vždy od sebe odlišujeme záměr, při kterém se potřebujeme něčeho (negativního) zbavit od záměru, kdy k sobě něco (pozitivního) přitahujeme. Zásadně je nemícháme dohromady. Vždy začínáme odstraněním negativního, teprve potom můžeme přistoupit k přivolání pozitivního. Dokud si v sobě ponecháme deprimující názor například na peníze, můžeme se snažit sebevíc je k sobě přitáhnout, přesto naše snaha vyjde naprázdno. Podvědomí nelze oblbovat nebo neustále mást protiřečením si. Budeme-li ve svém nitru udržovat přesvědčení, že jsme smolaři, tak k sobě štěstí nepřivoláme, pouze budeme nadále naše energetické pole zahušťovat nežádoucími energiemi, iluzemi a nezdary.

Ochranný rituál proveďte v neděli, tento den je vhodný pro všechny nové začátky

Ať už máme jakákoliv trápení, smutek nebo nám schází odvaha, je načase všechno napravit a trápení se zbavit. Pomůže nám ochranný rituál před nepříjemnou negativní energií. Uvědomte si, že jde o magii slova, o silnou koncentraci energie pozitivních myšlenek, představ a emocí, posílených o praktickou činnost. Rituál slouží výhradně k tomu, abychom energii našeho přání, záměru, slov a myšlenek co nejvíc na energetické úrovni podpořili. Fantazii se meze nekladou.

Nebo jej proveďte v době, kdy Měsíc ubývá – neboť budeme odstraňovat negativní energii. Pusťte si příjemnou relaxační hudbu. Zapalte vonnou tyčinku. Vytvořte kruh, do jeho středu si připravte všechno, co budete k rituálu potřebovat. V kruhu zapalte jednu bílou a druhou černou svíčku, černá a bílá vyrovnávají protiklady. Pohodlně se usaďte, meditujte a uvolněte ze sebe vše nechtěné. Zhluboka a pomalu se nadechujte nosem, na okamžik zadržte dech a pomalu vydechujte ústy. Velmi pomalu a procítěně vydechujte ze svého hrudníku vše, co vás tíží. Toto učiňte sedmkrát. Potom chvilku meditujte s tarotovou kartou Síla. Máte-li dostatek zkušeností, můžete před začátkem rituálu vzývat na pomoc energii Měsíce. Potom vezměte připravený bílý plátěný váček, myslete na všechno, co potřebujete ze života odstranit.

felt-533770_1280Postupně vkládejte do sáčku následující ingredience: černé havraní pírko, květ bílé růže, devět bílých a devět černých korálků, devět kousků vrbových větviček, devět hřebíčků a devět bobkových listů. Přidejte šišku borovice, větvičku šalvěje a makovičku s mákem. Vezměte bílý papír a na jednu stranu namalujte černým fixem pavučinu. Na druhou stranu napište seznam všeho, čeho se vzdáváte. Papírek složte a vložte do váčku, svažte jej bílou a černou stuhou. Proneste třikrát za sebou kouzelné zaříkadlo, zhasněte svíce. Neprodleně odneste sáček ven a zakopejte jej do země, co nejdál od vašeho domova. Právě jste symbolicky pohřbili vše, čeho se vzdáváte. Odejděte a již se neotáčejte.

Symbol ,,neotáčení se“ často najdeme v mnoha pohádkách a legendách. Jde především o myšlenkovou koncentraci. Znamená to být ostražití, žít přítomným okamžikem, abychom neztratili pozornost, vnitřní představivost a nezdolnou osobní víru.

Další den zapalte stejné svíce, věnujte chvíli času meditaci s tarotovou kartou Síla

Věnujte meditacím tolik dní, dokud svíce postupně nedohoří. Dál provádějte uvolňovací dechová cvičení a vizualizujte si, jak se vše ve vašem životě obrací k lepšímu. Od této chvíle již nemyslete na nic negativního! Všeho nechtěného už jste se přeci na mentální úrovni zbavili a zakopali do země. Pořiďte si kámen tygří oko a noste jej při sobě. Dodá vám sebevědomí a odvahu k seberealizaci, nechá vás nahlédnout do vlastního nitra a pomůže vám odhalit vaše skutečné Já. Je-li to možné, opatřete si slunečnici nebo alespoň bílé lilie a nechte je, ať se na vás každý den usmívají. Tento rituál je vhodný pokud potřebujete ze života odstranit hádky, neshody, žárlivost, spory, dluhy, pomluvy nebo prokletí.

korean-folk-village-643931_1280Pokud potřebujeme k sobě cokoliv přivolat (lásku, štěstí, zdraví, inspiraci, prosperitu, finance), rituál provedeme podobně, jen se soustředíme na vše pozitivní, co od života očekáváme. Rituál provedeme v období přibývajícího Měsíce.

V tomto případě zvolíme různě barevné váčky, venku v přírodě je můžeme pověsit například na samostatně stojící strom. Neviditelné živlové energie, především živel vzduchu, již se postarají o účinnost našeho přání.

Posilující magický rituál

A co v případě, pokud nám chybí energie, životní síla, vyrovnanost a trápí nás únava? Postupujeme stejně, jen ingredience použijeme jiné. Vezměte skleněnou láhev v modré barvě a postupně do ní vkládejte: devět větviček kopru a levandule, devět kousků sušeného zázvoru, hořčičných semínek, malých kousků skořice, devět modrých a oranžových korálků. Na papír napište modrým fixem čeho se zbavujete (únava, stres, deprese, nespavost…). Papírek složte a přidejte do láhve. Potom ji zapečeťte voskem. Láhev zakopejte za svítání do země. Odejděte a již se neotáčejte – tedy neztraťte koncentraci na pozitivní myšlenky.

Potřebujete-li na něco zapomenout, očistit se nebo se zbavit stísněných myšlenek, nechtěných vzpomínek nebo zlých snů, potom meditujte nad tarotovou kartou Kočár, v některých sadách je označena jako Vůz. Postupujte stejně, jen do magické láhve vložte tyto rezonátory, vždy devět kousků: malé mušličky, lesní mech, sušená jablka, jablková semínka, nové koření a pomerančová kůra. Přidejte větvičku břízy, rozmarýnu a levandule. Na kousek bílého papíru namalujte mořského koníka (nalepte obrázek) a na druhou stranu stručně pojmenujte například nechtěné vzpomínky. Papír srolujte do svitku, vložte do láhve, zapečeťte ji a za svítání zakopejte do země.

V běžném životě nic neřešte silou

Nestraňte se nikoho a případné, stále ještě nevyřešené konflikty zvládejte klidnou, upřímnou komunikací. Nemusíte však být přehnaně zásadoví, vždy si nechte dostatek prostoru pro možnost, kdykoliv změnit názor na cokoliv, pokud dojdete k osobnímu poznání pravdy. Ani se nesnažte být za každou cenu vzorem pro ostatní. Pokud jde o vaše blízké, jen tiše zpovzdálí dohlížejte a jen nenápadně je navádějte na správnou cestu, zasáhněte jen v případě nebezpečí. Také oni by měli dosáhnout úspěchu především vlastním přičiněním, vlastní vůlí, osobní zkušenost je k nezaplacení. Do drobných konfliktů se vložte, jen pokud o to budete požádáni. Vyřešíte-li cokoli za někoho jiného, aniž by si dotyčný skutečně uvědomil svou vlastní roli v daném problému, pomůžete mu svým činem pouze dočasně. Problémy a nezdary se vrátí v jiné, mnohdy ještě komplikovanější podobě, dokud dotyčný skutečně nepochopí, co pochopit má.

Pokud vás zasáhne menší či větší bouře neočekávaných událostí, které jste nemuseli zapříčinit nebo nemohli ovlivnit, co potom?

Motyli-Efekt-ObalkaPotom dál dodržujte zásady klidu a řešení všeho s pozitivním nadhledem a s vědomím, že vše je tak, jak má být. Možná jsou to okolnosti, kterými si na své cestě musí projít někdo jiný, vám blízký. Ani tehdy nepropadejte stresu a vnitřním pochybám. Se zpětnou vazbou si uvědomíte, že některé věci jsou tak, jak jsou a není zcela ve vaší moci změnit sled událostí, které se vás přímo nedotýkají. Nikdy nevíte, jaké příčiny vedly k zjeveným následkům, může jít o příčiny karmické, v návaznosti na minulé životy. Nejen pro vaše dobro se nemíchejte do ničeho, do čeho se míchat nemusíte. Toto je jedna z nejdůležitějších životních, duchovních zásad, s naprosto nedocenitelným významem. Činíme tak vždy, pokud samozřejmě nejde o zdraví nebo přímo o život. Buďte tím moudrým, tichým pozorovatelem zpovzdálí, buďte vždy plni pochopení a porozumění, připraveni kdykoliv pomoci tomu, kdo pomoc skutečně potřebuje. Nikdy se na své cestě nenechte zlákat k žádným projevům pudových nízkostí. Vždycky před sebou hledejte světlo, světlo vaší duše.

Nerozhodujte se o ničem zásadním, ani o zdánlivých maličkostech, pokud jste jakkoliv nepříjemně rozladěni

Staňte se neomezenými pány vlastní vůle. Nerozčilujte se a nebuďte prchliví. Pokud setrváte v jakémkoliv zoufalství, je to jako byste uhasili vnitřní oheň, přestanete vyzařovat světlo. Nikdy ničeho nelitujte a z ničeho se neobviňujte – každý má právo dělat chyby! Nedělat chyby, nic bychom se nenaučili. Vždy odpovědně zvažujte následky všech rozhodnutí. Ani si nedávejte nesmyslná předsevzetí, nesmyslnost vyvolává nesmyslné výčitky. Kdykoliv se o vás bude pokoušet malomyslnost – relaxujte, odpočívejte, meditujte, jděte ven do přírody. Nepoddávejte se špatným náladám a pocitům, upřímně je zkoumejte. Jednejte sami se sebou poctivě, nesnažte si nic nalhávat. Rozlišujte malichernosti od podstatných věcí.

Související článek: Osmička je síla a síla je řev lva

Ochranný a posilující rituál

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.