Originální systém pro fanoušky metody – mít vše pod kontrolou

Zamysleli jste se někdy nad skutečnou cenou vlastního mozku? Nebo nad kapacitou vlastního mozku? Mrzí vás snad, že některé věci neděláte tak, jak byste chtěli? Potom si osvojte směs úkolů, které snadno zvládnete. Proveďte úklid přihrádek a vytvořte si ve svém mozku přihrádky nové. Možná si teď říkáte, že snažit se o něco podobného musí být pořádná otrava a určitě to zabere mnoho času. Ano, může nám to zabrat celé dny a rozhodně to nebude legrace. Ale mít kontrolu nad vlastním mozkem přece stojí za tu námahu. Musí to být úžasný pocit, zbavit se hromady balastu, musí být osvobozující, pokud kontrolu dovedeme k dokonalosti. Potom už navždy všechno zvládneme. Už nikdy se neopozdíme. Neprošvihneme žádný termín. Na nic nezapomeneme. Nebudeme propadat stresu a depresím. Nebudeme mrhat časem a zbavíme se všeho, co nás okrádá o čas.

Originální systém pro fanoušky metody – mít vše pod kontrolou

Zdroj fotografie: Pixaby.com

Mozek si tak rád vytváří úhledné, úložné přihrádky různých rozměrů tvořené z pružné neuronové sítě. Někdy se však stane, že přijatá informace nebo náhlý vhled do žádné z již vytvořených přihrádek nezapadá, a tak ji mozek rovnou skartuje a my ji potom marně hledáme. Víte, co kde máte ve svém mozku uloženo, ukládáte systematicky nebo nahodile? Co takhle vědomě si vybudovat dokonalý operační systém vlastního mozku? A tím se zcela vědomě za každých okolností udržet v dokonalém klidu. Přece sami dobře víte, že pokud ve vás bublá něco akutního nebo hluboko uloženého, může vás to vyburcovat k unáhlené akci, po které se budete cítit nepříjemně a vlastně si vůbec nepomůžete. Změňte tedy jednou pro vždy ve svém neuronovém nastavení vše, co změnit můžete.

Přejděme rovnou k věci.

Proveďte důkladný úklid všech přihrádek vašeho mozku. Časová náročnost úklidu se bude odvíjet od toho, kolik přihrádek vlastníte, nebo zda vůbec nějaké vlastníte. Nejlepší je moc se nezdržovat a jednotlivé přihrádky zcela vyprázdnit. (Nedopusťte ale, aby váš mozek zůstal dlouho prázdný, nanejvýš tak den dva.) Pokud budete postupovat opatrně a pečlivě, z tajemných zákoutí vašeho mozku už na vás nikdy nic nečekaného nevyskočí.

Začněte přeplněným oddílem minulost. Poté se přesuňte k fochu pracovní nezdary. Vyprázdněte složku nepovedené vztahy. Zbavte se všeho uloženého v kufříku zvaném pochybnosti. Ukliďte kastlík s nesplacenými dluhy. Vysypte zásuvku s nesplněnými sliby. Přerovnejte organizér s upomínkami s velkými písmeny a vykřičníky. Ukliďte skříňku s prožitými křivdami. Vysypte bedničku s názvem nesnesitelné. Zahoďte krabičku s titulkem smiř se s tím. Proberte se přeplněným skladovacím zásobníkem vizitek a telefonních čísel. Přeskládejte box na kompost, kde se informace nechávají nekontrolovaně dlouho dozrát, až z nich nakonec nic nezbude. Zcela se zbavte bezpečnostní schránky s názvem milostná tajemství a zároveň odstraňte kartotéku se jmény, která pro vás mohou být kompromitující. Pečlivě zrevidujte uzamykatelnou přihrádku pro kontrolu domácích výdajů, tedy pokud jste k ní neztratili klíč. K závěsné schránce paměťový prostor se postavte zcela otevřeně a upřímně. Zcela zrušte šablonu otravných vnitřních rozhovorů. Obzvlášť záležet si dejte na šuplíku, kde se nachází informace, které potřebujete mít stále při ruce. Pokud se vám podaří otevřít mrazící box, kde se nachází důležité informace uložené v chlazené podobě a uchované pro použití v čase nejvyšší nouze, pak máte vyhráno.

Tak jednoduché to je.

Vytvořte si ve svém mozku nové, odkládací, víceúčelové, mobilní – horní (veřejné) a dolní (anonymní) přihrádky. A nezapomeňte ani na levá pravá. Dejte každé přihrádce název, potom jej stačí pouze vyslovit a rázem se vám v hlavě rozsvítí to správné světlo vždy v ten správný okamžik. Například: snesitelné, hrozné, nudné, skvělé, nejlepší, nerealistické, chaotické, důležité, urychleně vyřídit, náhradní díly, upomínky, jobovky. Toto je jediná cesta, jak ve svém mozku nehledat to, co tam není. Vyvarujte se vytváření velkého množství tajných anonymních přihrádek, není slušné vytvářet si neuronové složky, o kterých vaše okolí nemá ani ponětí.

Nedaří se vám to a cítíte se být zklamáni sami sebou?

Nevadí. Pokračujte a očekávejte brzkou odměnu v podobě úžasné osobní spokojenosti. Ucítíte nadšení v každé buňce vašeho mozku. Velmi brzy se také naučíte snadněji otevírat mimosmyslovou poštu a mimozemskou korespondenci. Věřte, že nové šablony a originální přihrádky ve vašem mozku, které budete mít pod kontrolou, vám ušetří spoustu životní energie. Vytvořte si vlastní metody a originální systém vlastních nervových buněk. Váš mozek vám bude po zbytek života nesmírně vděčný.

Zvykněte si každý den zcela systematicky do svých přihrádek něco zajímavého přidat, ať se vyvarujete syndromu takzvané mozkové mlhy. A také nezapomínejte své přihrádky pravidelně kontrolovat. Nikoliv jen jednou měsíčně, natož ročně, přihrádky je nutné kontrolovat každý den. Zvykněte si. Neodporujte. Čím dřív si zvyknete, tím dřív budete mít ze sebe radost. Jedině tak získáte jistotu, že máte vše pod kontrolou. Pokud vás přepadnou chvíle, kdy budete tímto novým stylem objevování sebe sama unaveni, potom není jiného řešení než přísně šetřit slovy. Nechte mozek občas odpočívat. Ale ne zase moc často. A vůbec – mějte stále na paměti, že pravidelnost a systematičnost je důležitá a nezbytná. Mozek je vlastně jako houba, nasákne do sebe cokoliv, ať už sám od sebe nebo od kohokoliv. Na podzim je ale zapotřebí zvýšené opatrnosti, přemrzlé houby totiž nejsou k jídlu. Věřte mi, mám to vyzkoušené.

Zobrazit elektronické a tištěné knihy Psychologie chaosu

Co nejdřív se naučte dávat si jasné a srozumitelné příkazy bez zbytečného přemýšlení. Není to složité, mozek je snadno programovatelný a přitom sám bez naší zbytečné snahy odlišuje smysl od nesmyslu. Nemusíte nic víc dělat. Například jediné slovo „musím“ spustí aktivaci podobnou bankovnímu převodu, vše se bude dít automaticky. Pro vytvoření jednoduchých programů použijte tato aktivační slova: jíst, cvičit, osprchovat se, meditovat, zalít květiny, jít spát, probudit se v šest ráno a tak dále. Pokud nemáte zrovna co na práci, zahrajte si hru na náhodu a otevřete některou z nově vytvořených přihrádek jen tak namátkově. Na závěr je třeba zdůraznit, že potřebu kontroly výkonnosti vlastního mozku je nutné udržovat v neustálém chodu. Ani na okamžik nepolevovat.

A pokud si snad myslíte, že tento výše uvedený originální recept obsahuje lehkou dávku ironie, tak to se vám asi jenom něco zdá.

Ponořte se do krajiny svých mozkových neuronů jako sluneční paprsek a půjde to samo. Avšak pokud vy sami záříte jako sluneční paprsek, potom jsou pro vás návody, jak zůstávat šťastní a spokojení, nejspíš zbytečné.

♥  ♥  ♥

Originální systém pro fanoušky metody – mít vše pod kontrolou

Zdroj fotografie: Pixaby.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.