Pohanský svatební rituál

Chystáte-li svatbu, naplánujte ji v době, kdy Měsíc na obloze přibývá. V období ubývání Měsíce by nemuselo mít manželské soužití zdárné naplnění. Navíc můžete pro štěstí zvolit pro datum svatby magickou osmičku. Svatební obřad můžete uspořádat v duchu pohanském, tyto svatební rituály mají původ v keltských tradicích. Dvojce vstupuje do manželství na dobu, na které se dohodne, většinou na rok a den, na tři, šest nebo devět let, což vychází z magického čísla tři. Takto se manželství uzavírá s vědomím, že nikdo nám nepatří a nikoho si nelze přivlastňovat. A nic se nemá udržovat násilím, pokud se spojení dvou lidí nenaplní v jeden tvořivý celek. Energie lásky a vášně je proměnlivá a často vznětlivá. Dozraje-li vztah v pevný svazek a překoná překážky, může se rituál vždy po třech letech obnovovat, potvrdit písemnou smlouvou a nebo po zkušební době uzavřít na celý život.

Pohanský svatební obřad se odehrává v přírodě

Při svatebním rituálu dochází ke svazování rukou milenců hedvábím nebo zelenou révou. Nevěsta a ženich jsou korunováni korunkou spletenou z větviček cesmíny a břečťanu. Cesmína představuje mužskou energii a břečťan ženskou energii, spojením ve věnečku dochází ke spojení ženské a mužské duchovní síly. Svatební obřad se tradičně odehrává v přírodě, pod svatebním dubem, oddání se provádí v rituálním kruhu. Případně přímo v kamenném kruhu.

Prsteny, které si dvojice vymění, jsou symbolem vše spojující božské jednoty. Do svatebního věnce s růžemi, tavolníkem a zeleným břečťanem se vplétají snítky majoránky, bylinky radosti a lásky. Růže doprovází celý obřad, mohou být všude, kam se podíváme, ozdobíme jimi oltář, šaty svatebčanů i manželské lože. Při svatebním průvodu házíme okvětní lístky růží na cestu před nevěstu a ženicha.

Do proutěného koše ozdobeného zelenou révou, uložíme symboly čtyř přírodních živlů. Symbolem ohně mohou být rudé růže, jež jsou zároveň vyjádřením lásky a vášně. (Oblečte si ve váš svatební den něco červeného! Nejen nevěstě, ale i ženichovi bude slušet sváteční oblečení v bílé barvě.) Vzduch zastoupí magický zvonek nebo flétna. Živel země zastoupí vůně koření. Živel vody ztvární mořské mušle a oblázky, zde je fantazii dán velký prostor. Nevěsta by měla ve střevíčku uschovat stříbrnou minci, aby zajistila své rodině hojnost. Jedním ze svatebních darů pro nevěstu je ošatka plná lískových oříšků, které jí přináší moudrost a plodnost.

Ženich a nevěsta přeskakují větvičku janovce – tím symbolicky potvrzují vstup do společného života

Novomanželé si připijí vínem ze stříbrného poháru, do vína na přípitek vložíme květ jasmínu. Jeho energie nám připomene, abychom v zamilovanosti nezapomínali také na duchovní lásku. Svatební rituál pokračuje tancem a zpěvem kolem magického, plápolajícího ohně… Mnoho pohanského přetrvává do dnešních dnů, aniž bychom si to vždy uvědomovali – víte například, že zvyk unést během svatebního veselí nevěstu, je keltský zvyk? Dříve však byla nevěsta unášela výhradně na koni.

Předsvatební rituál provádíme v období, kdy Měsíc přibývá

Chystáte svatbu a přejete si, aby vše proběhlo hladce a bezvadně? Potom proveďte předsvatební rituál a to v době, kdy Měsíc přibývá. Zapalte vonnou tyčinku a pusťte romantickou hudbu. Zapalte tři červené svíce a postavte je do půlkruhu. Před svíčky postavte misku s vodou, před misku položte čtyři srdcové karty. Uvolněte se a myslete jen na slavnostní den, představujte si krásné počasí, štěstí a spokojenost ve tvářích všech svatebčanů. Stále sledujte hladinu vody a postupně vkládejte do misky tyto ingredience, od každé vždy tři kousky: muškátové oříšky, větvičky magnolie, květy jetele – tři červené a tři bílé, květy sedmikrásky a květ orchideje.

Eshop – INSPIRACE PRO ŽIVOT

V zimním období nahraďte rostliny jakoukoliv červenou a bílou řezanou květinou. Nakonec proneste kouzelné zaklínadlo, které jste si připravili, třikrát zazvoňte zvonkem, a proneste: ,,Tak se staň“. Uhaste svíce. Soustředění se na cíl zopakujte ještě následující dva dny, poslední den nechte svíce dohořet. Misku s květinami, pokud je to možné, odneste k řece, nebo ji ponechejte na oltáři dokud květiny neuvadnou a každý den jim věnujte chvilku pozornosti.

Zásnubní rostliny

Rozmarýna, majoránka, řebříček, tavolník, lékořice, břečťan, cesmína, jabloň, jasmín, javor, jmelí, vinná réva, růže.

Svatební svíce

Připravte si vhodnou formičku na svíci. Pomalu rozehřejte vosk, do kterého vmícháte drobné kousky sušeného jablka, sušených květů jabloně a jablková semínka. Připravený vosk opatrně nalijte do formičky, nezapomeňte vložit knot. Po celou dobu se soustřeďte jen na myšlenky lásky a štěstí, na nic jiného. Svíci zapálíte o svatební noci, a každý následující večer, dokud svíce zcela nedohoří.

Korálky lásky z jalovčinek

Zapalte tři červené svíčky, meditujte nad pojmy: láska, štěstí a věrnost. Přitom navlékejte na nit sušené plody jalovce. Čím delší korálky vytvoříte, tím lépe. Potom korálky stočte do přijatelné délky, svažte červenou a bílou stuhou a pověste je v ložnici. Proneste zaříkadlo, které posvětí lásku, nebo jste-li nezadaní přitáhne lásku novou. Jalovčinky jsou plody jalovce obecného, nazývají se také divočinky. Jedná se o méně známé koření, používané především při přípravě zvěřiny. Jalovec představuje ochranu před vším zlem, před negativními silami a démony.

Láska a paralelní vztahy – začarované bludiště

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?