Rezonátory – korespondence pro rituály

Magie se v různých společnostech rozlišuje na vysokou a nižší magii, pohanskou, lidovou nebo hermetickou. Ve vysoké magii se orientovali a samozřejmě stále orientují jen opravdoví zasvěcenci. Jejich cílem bylo a je ovládnout, zdokonalit a posunout sebe sama k hranicím božského, ovládnout své okolí, kosmické  a přírodní energie, a přírodní živly. Mág praktikující magii často také býval badatelem, matematikem, léčitelem, filozofem a alchymistou. Alchymista například zkoumal podstatu všech věcí, vše poznané zakomponoval do všemožných alchymistických symbolů, tajemných značek a magických šifer. Vědět znamená sílu. Vědět málo nás nebezpečně uspává. Ale vědět moc může být také nebezpečné, proto je vše spirituální záměrně zahaleno v tajemství.

Nikdy nesmíme zapomínat na magický zákon odpovědnosti: zákon trojnásobku!

Jehož nedodržení může mít dlouhodobé karmické následky. Pro jistotu si jej zopakujeme: ,,Každá energie, ať už pozitivní nebo negativní, kterou uvolníme do prostoru při rituálu k jakémukoliv účelu, se k odesilateli vrátí s trojnásobnou silou zpět.“ Nejvyšší vizí dobrého mága je spoutat přírodní zákony a vesmírné energie a s jejich pomocí prosadit vlastní (pozitivní) představy či cíle. Ať už použijete jakékoliv rezonátory k vyslání potřebné energie, (využít můžete cokoli, co pochází z přírody), nezapomínejte, že mocná energie se nachází především ve vašem nitru, v síle mysli.

Při každém rituálu je nejdůležitější přesně mířená představivost, dokonalá představa cíle a síla vynaložené vůle, která vše po určitý čas zpečeťuje. V okamžiku těch správných představ, které se napojí na příslušná morfická pole informací, podle daného tématu, dochází k prvotnímu pohybu (myšlenek a představ), kdy se začínají probouzet změny ve vašem podvědomí. Následně dochází ke zpětnému přenosu energie přání, dochází k zrcadlení. Jasná vizualizace je tím správným klíčem k dosažení správných výsledků směřujících k vaší spokojenosti.

Ústřední, elementárními rituály oslovují nadpozemské energie

Mág s velkou rozvahou přitahuje vesmírné síly, napojuje se na příslušné vibrace a silová energetická pole. Dodržuje přesně daná pravidla, rituály pečlivě připravuje několik dní a někdy dokonce týdnů. Podstatou jeho činnosti je složitá a soustředěná práce s energiemi. Za použití silné mentální koncentrace dokáže být na dvou místech najednou. Každý mág zasvěcen ve vyšší magii je vázán mlčenlivostí, neměl by nikomu nezasvěcenému prozradit nic z nejdůležitějších tajemství všech nadpozemských mystérií, aby nemohlo docházet k nekalému zneužívání osobami nedostatečně duchovně vyspělými.

Nižší magii nazýváme magií lidovou

Základní prvky lidové, přírodní magie se odvíjejí od běžného života, zabývají se hmotným světem, řešením běžných starostí, láskou, rodinou, domovem, zdravím, zaměstnáním, finančními záležitostmi. Také předpovídáním budoucnosti, vyráběním talismanů, amuletů a podobně. Nižší magie vzešla na základě odvěkých pohanských tradic, souvisí s různými rituály oslavujícími samotou přírodu. Například pohanské svátky se odvíjejí od posvátného kola roku, každé roční období je náležitě oslavováno a uctíváno (více v kategorii Kouzlo přírody).

Vybrané rezonátory pro konkrétní rituál jsou pomůcky nebo ingredience svou povahou totožné s naším záměrem. Tím nám zajišťují souznění a odezvu oslovených informačních polí, příslušných energií potřebných k tvoření. Pokud je v návodu na rituál uvedeno například havraní pírko, má to svůj smysl. Každá pomůcka symbolizuje určitou energii, s jejíž pomocí se snáze napojíme na potřebná morfická pole informací. Havran symbolizuje již od pradávna magické vlastnosti. K tomu abychom se napojili na jeho vibrace, postačí opatřit si havraní pírko.

Havran představoval u starověkých Keltů mocného boha podsvětí, mohl přinášet zlověstné znamení neštěstí nebo smrti. Přesto ochraňoval každého, kdo se na něj obrátil o pomoc.

Havran je uctíván čarodějkami a mágy, je poslem zpráv z nadpozemských světů

Symbolizuje smrt, znovuzrození, transformaci, očistu a cestu osudu. Pro indiány je havran symbolem obětavosti, družnosti, odvahy, vyrovnanosti, inteligence, spravedlnosti či prozíravosti. Energii havrana budeme potřebovat – v našem případě použijeme právě havraní pírko – budeme-li chtít posílit právě tyto vlastnosti. Energii havrana použijeme jakkoliv v souladu s naším záměrem, právě v návaznosti na jeho charakteristiku. Stejné je to se všemi ostatními rezonátory, každá věc něco představuje, má určitou povahu, rezonanci, od níž se odvíjí pro mága potřebná síla, kterou použije vhodným způsobem. Rezonátory fungují na základě vlastností daného předmětu nebo na základě energií, které do toho kterého předmětu vložíme – aktivujeme pomocí konkrétního rituálu.

Potřebujeme-li se napojit na energii dubu, postačí jako rezonátor dubové listy nebo žaludy. Potřebujeme-li rezonovat s energií vody, použijeme pohár vody, mušle, říční oblázky. Fotografie Měsíce v úplňku rezonuje s jeho skutečnou energií. Budeme-li chtít využít pozitivní energii kruhů v obilí, postačí nám k jejímu uvolnění pouhá fotografie, ta se pro nás stane účinným rezonátorem v okamžiku, kdy se silně koncentrujeme a mentálně se na energetický kruh v obilí napojíme. Vhodnými rezonátory jsou tarotové nebo andělské karty. Potřebujeme-li se mentálně napojit na konkrétní osobu, použijeme její fotografii nebo osobní věc. Ne ovšem za účelem, že bychom se snad pokoušeli čerpat na dálku její energii, nebo ji jakkoliv negativně ovlivňovat, ale například k telepatickému přenosu zpráv.

Ingredience, které neseženeme stačí vlastnoručně vyrobit. Květ slunečnice nebo pavučinu můžete nakreslit. Zapojte fantazii a koncentrujte energii při výrobě magických předmětů z moduritu, modelovací hlíny či svíčkových gelů. Rituální obrázky můžete vyrábět ubrouskovou technikou, za použití ubrousků s přírodními motivy. Zhotovte si rituální masky ozdobené barevným peřím, ti zručnější si ze dřeva vyřežou magické figurky. Symbolické předměty, barvy a vůně vám pomohou získat příslušnou duchovní energii během každého rituálu.

Rozhodnete-li se pro práci s magickými kouzly, provádějte je vždy velmi důsledně, není to jen hra, ani obyčejné ,,pohádkové čáry máry“. Pokud toto nevezmete na vědomí, je zbytečné abyste plýtvali energií a časem. Uvědomme si například, jaké kouzlo je skryto v rukodělných řemeslech, od ručního foukání skla, přes kovářské výrobky až po pletení košíků z proutí.

Kouzelné předměty, především ty samostatně vyrobené, akumulují osobní energii a tím se snáze naladíte na jemnohmotný svět. Můžete například vyrobit kouli smotanou z vrbového proutí, potom ji vložte do nízké skleněné misky z čirého skla na vrstvu říčních oblázků nebo drobných mušlí. Nebo použijte zakoupené barevné dekorativní kamínky, barvu zvolíte podle záměru kouzla (zlaté k přivolání peněz). Proutěnou kouli nazdobte slaměnkami, nebo barevnými korálky navlečenými na tenký drátek – například zelené a modré pro zdraví.

Nízká, široká skleněná miska, naplněná kamínky ponořenými v malém množství vody, s poupaty rudých růží, poslouží při rituálech lásky a partnerských vztahů. Na okraj misky položte věneček upletený z růžového vřesu, sedmikrásek, drobných chryzantém a voňavé levandule. Věneček ozdobte saténovou růžovou stuhou a po ukončení rituálu jej pošlete vstříc předpokládanému osudu po proudu řeky. Případně vytvořte romantické jezírko – použijte větší misku s vodou, nejlépe ve tvaru mušle, přidejte čerstvé květy, lastury a plovoucí svíčky. Potom se soustřeďte na rituál vedený v čistě romantickém duchu.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

Začínáme pracovat jen s jednou nebo dvěma ingrediencemi, budeme-li vytvářet vlastní rituál se vším všudy. Postupně budeme přidávat další předměty, až se nakonec vše naučíme dokonale kombinovat, podle pravidel, které bychom měli alespoň přibližně dodržovat. Pracujeme se symboly, které za uplynulá tisíciletí magie si již našly své přesně dané uplatnění, i když popisy se v různých textech mohou různě odlišovat. Naučíme se používat symboly či rezonátory tak, jak nám to svobodně vyhovuje, stanovíme si však časem pro sebe neměnná pravidla a u těch již zůstaneme, naše neměnná pravidla budou stále korespondovat s naším osobním energetickým polem (morfická pole) Zde si můžeme uvést několik příkladů:

Studium magie – duchovní proces sebepoznání

Pro odhalování tajemství požádejte anděla Satarela. Řecká bohyně čarodějnictví je Hekaté. Rituály provádějte u tekoucí vody, nebo si pořiďte videokazetu s meditativní hudbou, doprovázenou zvuky a obrazy tekoucí vody. Účinné jsou rituály za úplňku. Meditujte s tar. kartou Mág nebo Velekněžka.

Věštění, astrální cesty

O dobrou intuici můžete požádat anděla Sachiela. Římská bohyně čarodějnic se jmenuje Diana. Věnec smotaný z vrbových proutků, ozdobený listy javoru, šantou kočičí, květy řebříčku a stříbrnou stuhou, zajistí otevření se telepatii. Doprostřed hotového věnce postavte svícen s fialovou svíčkou. Meditujte s tar. kartou Měsíc.

Minulé životy

Vzývejte bohyni čarodějnictví Hekaté, měsíční bohyni Seléné. Persefona je řeckou královnou podsvětí. Archanděl Raziel střeží všechna tajemství. Vhodné rezonátory: mořský koník, mořská panna (obrázek), mořský písek, mušle, říční písek, oblázky z řeky. Měsíc v úplňku, obrázek Měsíce nad oceánem. Kamínky z jeskyně, symbol netopýra, obrázek vchodu do jeskyně. Meditujte s tar. kartou Kolo osudu.

Rituál pro příznivé počasí

O ochranu před kroupami požádejte anděla Bardiela, při ničivé bouři anděla Zakkiela, před ničivým větrem anděla Moriela. Můžete také požádat římskou bohyni přírody Floru. Egyptským bohem nebes je Horus. Meditujte s tar. kartou Síla. Použijte bílou svíci, na kterou rituální dýkou vyryjete čtverec (symbol země a všeho hmotného).

PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?