Jak fungují pověry, talismany, amulety?

Pro vše, co v životě chceme, případně nechceme, pro vše, z čeho máme neopodstatněný strach, máme vytvořené myšlenkové konstrukce. Snění, představivost a myšlenkové konstrukce předchází vše stvořené a projevené v realitě. Nejen v magii slova, ale i v běžném životě platí, že každá myšlenková konstrukce, optimistická nebo pesimistická, je tvořivou energií. Pozitivní nebo negativní myšlenkové programy doprovází všechny naše činy, nebo reakce na životní okolnosti. Magie slova je součástí té nejvyšší magie. Uvědomte si v této souvislosti, že magie není o „čarování“.

Jak fungují pověry, talismany, amulety?

Magický akt představuje vědomé a cílené rozvinutí a energetické posílení myšlenek, životních představ, dokonce i těch nejmenších přání

Magický akt slova představuje samostatnou myšlenkovou práci, podpořenou emocemi a vizualizací. Případně myšlenkový „rituál“ podpoříme další magickou činností, (například výrobou talismanů a amuletů), promyšlenou činností, která ale slouží pouze k energetickému posílení myšlenek a představ. Vše činíme s hlubokým vnitřním pochopením, že život je tvořen neustálou výměnou informací. Rituály magie slova slouží k práci s informacemi, to znamená cíleným způsobem rozproudit pohyb energie, který vede k následnému pohybu hmoty v realitě. Konstruktivní tvořivé myšlenky a vědomé, intuicí a vnitřní moudrostí vedené činy, podpořené těmi správnými informacemi, na sebe navzájem působí na neviditelné energetické úrovni. Pohyb takto rozprouděné energie vytváří v kvantových polích vesmíru zpětné reakce. Načeš dochází k zákonitým procesům, které jsou ve své podstatě odrazem našeho vnitřního rozpoložení, naší moudrosti, potažmo „hlouposti“. Dostatečné množství energie myšlenek v pohybu vyvolá explozi zpětné vazby, vyvolá vznik nových situací, příběhů s romantickým nebo destruktivním průběhem. Magie slova, s uměním provádět upřímné vnitřní vhledy, předpokládá, že jsme si těchto procesů vědomi. A pokud si jich vědomi nejsme, přesto je magie zcela běžnou součástí života naprosto pro každého člověka, s tím rozdílem, že magik ví, co dělá, zná následky svých myšlenek a činů.

Související článek: Indiánský amulet, lapač snů

Funguje víra v talismany a amulety anebo se jedná jen o pověry?

V podstatě funguje, jelikož pověra vychází ze slova ,,víra, věřit“. Pověry nelze označit za dobré ani špatné, vše záleží pouze na tom čemu skutečně věříme, na co nejčastěji myslíme, co ve skutečnosti očekáváme – to se odráží v našem životě. Pověru lze považovat za sugesci. Budu-li věřit, že kominík přináší štěstí, tak mi štěstí přinese, může to být třeba jen malá drobnost. Budete-li věřit, že vám podkova pověšená nade dveřmi přinese štěstí a klid do domu, tak vám ho nejspíš doopravdy přinese, milionáře z vás zřejmě neudělá, ale drobná, malá štěstíčka určitě zajistí. Věříte-li, že vám rozbité zrcadlo přinese sedm let neštěstí, potom k sobě nevědomky přitahujete negativní vibrace! Věříte, že rozsypaná sůl přinese neštěstí? Zachovejte klid, stačí vzít v ten okamžik špetku soli a hodit ji za sebe přes levé rameno, odeženete tak zlé duchy, ale nesmíte se otáčet. Proč třikrát klepeme na dřevo? Abychom něco nezakřikli.

A pokud někdo věří, že černá kočka, jež mu přeběhla přes cestu, přináší smůlu?

No tak si zkrátka musí dávat pozor a být ve střehu, nejspíš mu smůlu opravdu přinese. Japonci naopak věří, že kočka zahání zlé duchy. Pověry fungují jako SUGESCE, v něco VĚŘÍME, více nebo méně, tím ovlivňujeme PODVĚDOMÍ. A je jedno, jestli věříme, že pokud nám černá kočka přeběhne přes cestu zprava doleva, přinese nám to smůlu. A naopak, pokud přeběhne zleva doprava přinese nám to štěstí. Pakliže už věříte, můžete sílu pověry zrušit tak, že budete pomalu počítat do třinácti a za tu dobu musíte stihnout obejít místo, kde vám kočka přeběhla – dokola a potom ještě pozpátku. Kočce budete ale možná pro smích. A jestliže se něco přihodí, nebude to její vina, vše má na svědomí síla myšlenky a sugesce!

Jak fungují pověry, talismany, amulety?

Jste-li pověrčiví, tak si nikdy nenazouvejte levou botu dříve než pravou

 • Z postele vstávejte zásadně pravou nohou, nebo se vám bude smůla lepit na paty.
 • Nezapomeňte každé ráno před snídají třikrát kýchnout, to vám zaručeně přinese štěstí.
 • Nikdy neprocházejte pod žebříkem, jinak vás smůla nemine.
 • Ovšem pokud vám spadne deštník na chodník, tak raději nevycházejte alespoň čtrnáct dní z domu, neboť to z vás udělá opravdového smolaře.
 • Nikdy si od nikoho nepůjčujte sůl a chleba v jeden den, nebo se vám na dlouhý čas rozkutálí peníze.
 • Potkáte-li rusovlasého jezdce na neosedlaném koni, očekávejte s nadšením šťastné a příjemné události.

Se zvoněním v uších to také není jen tak. Zvoní-li vám v pravém uchu, někdo na vás vzpomíná a dobře o vás mluví. Zvoní-li vám v levém uchu, někdo vás pomlouvá. Za špatné znamení se považuje také ztráta kamínku z prstýnku nebo jiného šperku. Ale nemusíte být smutní, pokud doopravdy VĚŘÍTE, že na své cestě potkáte kouzelné bytosti, kouzelné dědečky se stříbrem ve vlasech nebo duchovní učitele – potkáte je. Ve správnou dobu a na správném místě! Jde v podstatě o to, že naše zhmotnělé myšlenky a příznivé nebo nepříznivé synchronicity nás mohou překvapit, rozradostnit, vyděsit, varovat nebo poučit.

Je zapotřebí vědět, že všechny události, ať už šťastné nebo smolné, ať v nouzi či hojnosti, jsou propojené s podvědomím a s myšlenkami, které neustále vysíláme

Související článek: Talismany a amulety

V této souvislosti si dávejte pozor na očarované předměty, na mince, stříbrné či zlaté šperky, které najdete jakoby pohozené na cestě. V dřívějších dobách se rituálně na různé osobní předměty vázaly negativní energie postiženého jedince, takto „naprogramovaný“ předmět se jednoduše zahodil, pokud možno na dobře viditelném místě – účelem mělo být přenesení svázaných negativních sil na člověka, který tento předmět najde a sebere. Kdo ví, jak je tomu dnes? Tento akt ale nelze zrovna zařadit do oblasti ,,bílé magie“ – nemůžeme přenášet zlo na nikoho jiného! Předměty, na které vážeme negativní energie, pálíme v ohni, házíme do hlubokých vod, zakopeme do země.

Jak fungují pověry, talismany, amulety?

Přírodní talismany, amulety, rituální pomůcky = rezonátory

V rámci relaxace a duchovního uvolnění pracujeme s bílou lucerničkou, bílou soškou anděla, bílou svíčkou ve tvaru leknínu, bílými květy chryzantém. Rituál pro zdraví osvěžíme větvičkami šípkového keře s barevnými plody, které zapícháme do aranžovací hmoty, dozdobíme barevným podzimním listím, doplníme žaludy, ořechy, kaštany a květy listopadek. Nízkou, kulatou keramickou misku v oranžové barvě vyložíme lesním mechem, uprostřed uděláme místo pro svíčku.

Mech ozdobíme plody lesa, korálky ze šípků a jeřabin, přidáme pár oblázků. Další variantou jsou sušená kolečka pomeranče a koření jako je badyán, skořice, hřebíček. Na aranžovací drátek navlečeme barevné korálky, barvu zvolíme podle záměru, hotové korálky stočíme do spirály a zapíchneme do mechu.

Fantazii se meze nekladou, až se naučíte správně používat jednotlivé ingredience (rezonátory) a správně je kombinovat, půjde vám výroba přírodních amuletů od ruky. Během rituální práce myslete vždy jen pozitivně a živě si představujte, co konkrétního vám vlastnoručně vyrobený amulet přinese.

Pozitivní ,,pověra“ podle čínského učení

Číslo dvě je posvátné a jako sudé číslo má podle čínských tradic příznivou jinovou energii. Pozitivní vibraci čísla dvě přijímáme skrze energie proudící k nám bez ustání z vyšších vesmírných rovin. Dvě stejné věci v našem okolí vytvoří párovou pozitivní energii, vzájemnou harmonií ovlivní prostředí domova. Proto do každé místnosti umístíme něco v páru: dvě stejné vázy s magickými symboly, dva stejné bílé slony pro štěstí, dvě stejné sovičky z pálené hlíny (symbol moudrosti), dva stejné kameny, dva malé mosazné zvonečky, dva dřevěné valounky…

Jak fungují pověry, talismany, amulety?

Až budete o dovolené na zahradě nebo na louce u lesa relaxovat, vzpomeňte si, jak vás v dětství bavilo hledat čtyřlístky

Tehdy jste jen podvědomě tušili, že jetel je symbolem pohybu hvězdných konstelací, pohybu Slunce po obloze a věčného koloběhu života. Představuje tajemství hvězdného pozadí. Pokud utrhneme trojlístek i se stonkem, symbolicky si představíme sebe jako trojjedinou bytost sestávající z vědomí, podvědomí a nadvědomí. Trojlístek v keltské symbolice je spojován s Trojnou bohyní. S tváří Luny ve třech podobách: panna, matka, babice.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

 • Čtyřlístek zas označuje energii čtyř živlů. Čtyřlístek pro štěstí se hledá v předvečer sv. Jiří, má se však někomu darovat, ale tak, aby obdarovaný o tom nevěděl. Vložíme tedy čtyřlístek například do jeho oblíbené knihy.
 • Čtyřlístek přináší peníze a vzácný pětilístek velké bohatství.
 • Jetel s pěti, šesti nebo sedmi kouzelnými lístky představuje mimořádné štěstí.
 • Sedmilístek se ale nesmí utrhnout! Obejdeme jej v kruhu po směru hodinových ručiček a něco si přejeme.
 • Ani dvojlístek není k zahození, znamená, že na nás čeká nová láska.
 • Květenství jetele s trojlístky používáme jako pomocné rezonátory během duchovního rozjímání o nalezení směru své cesty. Meditujeme nad otázkami věčnosti a pomíjivosti.

Květy jetele s lístky poslouží jako energetický rezonátor, potřebujeme-li získat vyváženost osobní energie, přivolat štěstí, navázat spojení s vílami a skřítky. Červené květy nosíme stále při sobě, toužíme-li po nové lásce. Před temnými bytostmi a zlými duchy nás ochrání bílé květy. Květy mají rády včely, jejich nektar je součástí medu z lučního kvítí. Květinový nektar slouží za potravu vílám a skřítkům. Čaj z červených květů jetele má příjemnou, nasládlou chuť. Z pohledu léčitelského je jetel ženskou bylinkou.

Kvetomluva podle pohanských tradic

Jak fungují pověry, talismany, amulety?

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.