Symbol nebeské duhy

rainbow-436171_1280Duha je symbolem naděje, celistvosti, slunečního světla, právě jím je tvořena. Sluneční paprsky rozkládají se v kapičkách vody. Sedm barev duhy je ono tajemné spektrum tvořené prvkem ohně – Sluncem, ve spojení s prvkem vody. Nebeský žebřík má sedm stupňů zasvěcení, sedm nebeských sfér, stejně jako duha, spojovatelka mezi nebem a zemí má sedm barev. Duha, jako symbol milosti, je magickou cestou, po které se vydávají bohové chtějí-li navštívit svět lidí. Bájnou představitelkou duhy je řecká bohyně Iris. V přenádherných šatech v třpytících se barvách duhy, vykouzlených z kapek rosy, sestupuje z nebeských sfér po duhovém mostě a přináší na Zemi dobré zprávy od nejmocnějších z bohů. Je průvodkyní boha Dia a jeho manželky, královny všech bohů Héry. Bohyně Héra řídí nebeský vůz tažený pávy s duhovými pery, na jejích cestách ji doprovází bohyně duhy Iris.

Všichni dobře známe podmanivý, barevný oblouk duhy, víte ale, že pokud budeme duhu na obloze pozorovat vysoko v horách, za příznivých klimatických podmínek, uvidíme nikoliv oblouk ale překrásný barevný kruh – symbol nekonečna? V noci lze spatřit duhu měsíční, v době úplňku za nočního deště, když jasné světlo úplňku prostupuje kapičkami vody. Duhu můžeme zahlédnout mezi kapičkami vody padajícími v proudu vodopádu. Barevná duha vzniká odrazem slunečního světla ve vodních kapkách. Paprsek světla se při průchodu dešťovou kapkou rozkládá na jednotlivé barvy. Jsou-li však vodní kapky příliš drobné a neodráží světelné spektrum v celé své šíři, barvy jsou potom jen lehce výrazné, někdy dokonce můžeme takto vidět duhu bílou, zcela bez barev.

Symbol nebeské duhy

Jak daleko se nacházejí jevy jemnohmotného světa, skryté za našimi smysly jako je sluch, zrak, čich, hmat a chuť? To záleží na vnímání každého z nás, každý to máme jinak. Někdo si ani nevšimne, že v kapičkách rosy, které se jakoby z nenadání objeví na trávě s východem Slunce, září všechny barvy duhy. Někdo považuje duhu za pouhý spektrální úkaz. A někdo jiný zas s naprostou samozřejmostí chápe barevnou duhu na obloze jako SLUNEČNÍ AURU. Neviditelné a neslyšitelné doteky jemnohmotného světa jsou přesto všude kolem nás. Mezi tyto projevy pozemského ale i nadpozemského světa patří přírodní zákony. Už dávné civilizace věděli, že přírodní zákony jsou oním skrytým projevem Universálního principu ve světě hmotných forem.

Největším uměním je naučit se komunikovat s vlastním duchovním srdcem

Bez podmiňování přijmout myšlenku, že v energii Lásky je skryto tajemství pramene živé vody. Láska je přírodní zákon. Nikdo z nás netouží (podvědomě) být zotročen přežitými názory jakékoliv ideologie, nikdo z nás netouží čekat, bude-li spasen ve jménu (některých) žalostných omylů. Každý kdo tomu rozumí, také ví, že si nepotřebujeme budovat honosné chrámy a paláce, neboť největší bohatství se nachází v našem nitru. Jen tam a nikde jinde můžeme bez obav a svobodně promlouvat s všeprostupující vesmírnou energií.

Zobrazit všechny eKnihy

Symbol nebeské duhy

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.