Tajemství krásného opálu, říká se, že je tvořen deštěm

Opál, (staroindicky upala znamená drahý kámen), je považován za kámen posvátný, přinášející mystické vize. Je kamenem pravdy, čistoty myšlenek, jasnozření, důstojnosti, symbolem naděje. Unavenému fyzickému tělu navrací vyčerpanou energii, osvěžuje paměť, podporuje kvalitní spánek. Pozitivně ovlivňuje a harmonizuje energetický systém fyzického těla (čakry), pomáhá obnovit vyčerpanou energii. Je třeba myslet na to, že opál má zesilující účinky (zesilovač, přijímač), používáme jej především pokud jme nastaveni ve vnitřním klidu a dobré náladě. Opál je krásně barevný kámen, říká se, že „je tvořen deštěm“. Jiná verze říká, že se jedná o slzy boha Dina, které padaly z nebe na zem a proměnily se v duhové opály. Podle další legendy se jedná o slzy bohyně duhy Iris. Opál je známý svou schopností ohýbat světlo.

Tajemství krásného opálu, říká se, že je tvořen deštěm

Někdy je opál nazýván kamenem alchymistů pro jeho rozmanité odrůdy vznikající za různých podmínek. Rozvíjí se během rozkladu křemičitanových hornin, tmelením (transformací) křemičitých schránek mořských a jiných živočichů, roste jako usazenina termálních vřídel (vřídelní kámen), termálních a horských pramenů. Opál není minerál, ale mineraloid kvůli jeho nekrystalické povaze (nevykazuje krystalinitu).

Černý opál

Černý opál je nejdražší a také energeticky nejúčinnější. Harmonizuje čakry, nejvíce je spojen se sedmou čakrou, čistí auru, příznivě působí na těla jemnohmotná. Šperk s černým opálem podporuje jasnozřivost, jasnovidnost, osvěžuje paměť. Pomáhá vnímat a nepřehlížet důležité změny, svému majiteli propůjčuje „čarovný pohled“, posiluje schopnost magické „neviditelnosti“.

Opál Hyalit (hadí kámen)

Hyalit, nazývaný karmický kámen, je odrůda bezbarvého, čirého opálu, má pověst tajemného kamene s vysoce účinnou magickou silou. Tajemství čirého opálu, nazývaného také „skelný opál“, spočívá v tom, že je kamenem lidských ctností a pozitivních charakterových vlastností, jejichž účinky zesiluje. Zde je třeba zpozornět, zesiluje také účinky záporných energií. Opál hadí kámen se nemá používat pokud jsme psychicky nebo emočně oslabení, zesiluje účinky jak pozitivního, tak i negativního vyzařování. Čirý opál v rukou „nesprávného“ majitele bude zrcadlit, zesilovat a zpětně přitahovat negativitu, potom se stane kamenem marných nadějí. Z tohoto důvodu získal pojmenování „hadí kámen“.

Drahý opál

Opál svítivých a měňavých barev (barevného světla) je vzácný a drahý. Nejznámější je australský drahý opál, zvaný „pouštní oheň“. Hra jeho opalizujících barev vyvolává představu, že v sobě skrývá krystalky všech ostatních barevných drahokamů. Opalizace je hra barev (světelná interference) mikroskopických vrstviček „kuliček“ opálu. Také se o něm říká, že „obsahuje ohnivý plamen granátu“. (Svítivý opál valounek „měňavka“, běžně prodávaný v obchodech, je syntetický. Opalit s modrými odlesky je syntetický, skleněný kámen, někdy s označením opalizující fluorid.)

Mechový opál

Krásný je přírodní mechový, keříčkový či stromový opál, má mléčně bílou barvu a je prostoupen „mechovou kresbou“, tvořenou krystalovými zrnky (dendrity) se strukturou fraktálu. Rozvětvená kresba připomíná listy kapradí, mech, větve stromů. Mechová kresba dendrického opálu bývá zaměňována za rostlinné fosilie (nepravé zkameněliny).

Zoubrazit nabídku knih – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

Opálů podle vlastností a barevnosti existuje celá řada. Například průsvitný žlutý opál z Tanzanie. Neprůhledný růžový opál s příměsí chalcedonu, odkrývá minulé životy. Světle zelený opál (prasopál) s příměsí chryzoprasu. Vzácný světle modrý průsvitný opál zvaný „andský opál“ nebo „kámen srdce“. Krásný opál zvaný „gejzírit“ je barevně žilkovaný, nalezištěm tohoto opálu jsou místa, kde se nachází termální prameny.

Pravidelná očista opálu

Očista opálu je velmi důležitá a nezbytná, nemá samočistící schopnosti, po každém použití se musí očistit od vstřebaných (negativních) energií. Opál čistíme proudem vody, nabíjíme za svitu Měsíce v úplňku, na denním světle bez přímého slunečního záření.

Korespondence – Slunce, Měsíc, všechny planety sluneční soustavy (vzhledem k jeho barevnosti), vodní živel.
Talisman – duševní rozvoj, štěstí, hojnost.
Amulet – ochrana před negativními energiemi.
Barva – čirý, černá, proměnlivě zářící a opalizující bravy v širokém spektru.

♠    ♦    ♣

Nassim Haramein – odpověděl na otázku:

„Je vesmír podle tebe samostatná vědomá bytost? Je živá skrze nás? Nebo je naživu nezávisle na nás?“

 „Samozřejmě, pokud zpětná vazba je zdrojem vědomí, pak nemůžete doopravdy říct, že někde zpětná vazba existuje a někde ne. Nemůžete říct: „Ou, v neživé hmotě není vědomí, neúčastní se.“
A že pak najednou vedle toho existuje vědomí. Protože… To, že jsme vědomí, není nic jiného, než hrst minerálů a vody nacpaných do pytle, který chodí kolem, kterému říkáme tělo a které je při vědomí. Takže vědomí musí být součástí toho všeho, nebo vůbec neexistuje.“

(Zdroj: video rozhovor Nassim Haramein a Christopher Russak.) 

Související článek: Fluorit, krychlový minerál a ochranný kámen géniů, posiluje paměť

Tajemství krásného opálu, říká se, že je tvořen deštěm

Zdroj fotografií: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.