Fluorit, krychlový minerál a ochranný kámen géniů, posiluje paměť

V mikroskopickém světě barevného fluoritu je předvedena fascinující schopnost přírody vytvářet geometrické tvary. Fluorit je složen z krystalů ve tvaru hexaedru (element země, uzemnění, prostor, čas, shromažďování energie), oktaedru (element vzduchu, vyšší síly, dech, životní energie) a dodekaedru (element éteru, energie srdce, síla světla a lásky). Bývá nazýván kamenem géniů, pomáhá odhalovat pravdu, koncentruje mysl, rozvíjí intuici a kreativitu, chrání před manipulací z vnějšího prostředí.

Fluorit, krychlový minerál a ochranný kámen géniů, posiluje paměť                 Fluorit, krychlový minerál a ochranný kámen géniů, posiluje paměť

Krystal průsvitného fluoritu patří mezi kameny s ochrannými, očistnými a posilující vlastnostmi, uzemňuje, posiluje vůli a smysl pro odpovědnost

Dodává energii, pocit tepla, je uzemňující a utišující, uvolňuje negativitu, vstřebává a zpětně vyzařuje pozitivní (duchovní) energie. Rozpouští smutek, emoční blokády a pomáhá nalézat nový smysl života. Pomáhá nám orientovat se ve vnějším i vnitřním chaosu. Uklidňuje cholerické povahy, blahodárně působí na nervový systém, dodává pocit bezpečí. Jako jiné kameny jej přikládáme na bolavá místa (revmatické bolesti, bolesti kloubů), nosíme v kapse, držíme a zahříváme v dlaních. Fluorit je vhodný pro výrobu šperků, talismanů (pro štětí), uměleckých předmětů, pro zdobení rituálních předmětů např. pohárů.

Fluorit (lat. fluere) znamená téct, tekutý. Fluorit jako ochranný kámen géniů podporuje mentální rozvoj, intuici, jasný rozum, mimosmyslové schopnosti, je vhodný pro meditaci, duševní rozvoj a vnitřní rovnováhu. Podporuje soustředit mysl a přijímat energie a informace z vyšších sfér (nechat je obousměrně bez překážek protékat). Dokáže chránit před duševní vyčerpaností, odhalit cizí vlivy působící v naší mentální sféře. Za rituálního použití dokáže rozpustit (zastavit průtok) působení psychické manipulace z vnějšího prostředí. Fluorit v indigové, světle fialové a tyrkysové barvě pomáhá rozvíjení třetího oka, šestého smyslu, vyšší intuice a telepatie. Stabilizuje krční čakru, třetí oko, korunní čakru a energetické pole aury.

Zobrazit knihy pro inspiraci, pro vědomou a odvážnou mysl

Fluority obecně pomáhají během duševní práce s vnitřními energiemi, pootevírají bránu do podvědomí, pomáhají odhalit potlačované pocity, skryté vzorce myšlení a jednání, upozorňují na utkvělé iluzorní představy. Upevňují víru v sebe a v potenciál skrytých psychických a mentálních schopností. Pomáhají při rozhodování, zvyšují koncentraci na zpracování a provedení zadaného úkolu, ovlivňují zpracování informací a učení se novým věcem, podporují nestranné a objektivní myšlení a jednání.

Fluorit po použití očistíme pod tekoucí vodou, vyžaduje opatrné zacházení, lze jej snadno poškodit. Aktivujeme přes noc ve sklenici minerální vody.

Korespondence – živel země, živel vzduchu, živel vody.
Talisman – překonání duševní nevyrovnanosti, zvládání prudkých emocí, podporuje paměť a tvořivost.
Amulet – velmi silné ochranné schopnosti, například ochrana před psychickou manipulací.
Barva – čirý, indigová, světle fialová a tyrkysová. Fluority známe také v bílé, modré, hnědé, žluté, zelené, hnědé až černé barvě. V různě barevných odstínech bývají fluority více barevné (zonální – duhové).

Související článek: Magnetit, magnetický smysl a podpora mimosmyslového vnímání

Fluorit, krychlový minerál a ochranný kámen géniů, posiluje paměť

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.