Ochranné a léčivé vibrace ametystu působí na úrovni aury a duše

Ametyst je kamenem věčnosti, nekonečného prostoru a mystické plnosti v prázdnotě, odolnosti, diplomacie, srdečnosti, dobromyslnosti, dobré nálady, velkorysosti, pokory a lidských ctností. Působivé paprsky ametystu mají magnetické (přitahující) a elektrické (vodivé) vlastnosti. Napomáhá činit moudrá rozhodnutí, učit se věrnosti, střídmosti, umírněnosti, velkorysosti. Sjednocuje protiklady, navozuje vnitřní rovnováhu, prosvětluje auru. Na intuitivní úrovni napomáhá přijímat tajemství života a porozumět věcem, které rozumová úroveň odmítá.

Foto: Rebeka Sprinncová

Krásná krystalická forma ametystu posiluje neobvyklé myšlenkové procesy

Ametyst je vhodný pro meditace a koncentrace, pro naplnění vizualizace záměru, napomáhá proniknutí hluboko do tvořivého vnitřního klidu. Magické vibrace ametystu – kamene inspirace – bystří smysly a mysl, zklidňují emoce, posilují intuici, jasnozřivost a psychické schopnosti. Přináší vize a pozitivní sny, zasvěcují do mystiky a spirituality, podporují šestý smysl a aktivní třetí oko. Fialová barva ametystu, která v sobě skrývá vibrace modré (léčivé tóny duše) a červené (oheň smyslů), ovlivňuje prožívání rozšířených stavů vědomí, přechodů z jedné reality do jiné (nadsmyslové prožitky, putování mimo tělo). Podporuje smysl pro humor a mírní sebestředné myšlenkové vzorce. Posiluje paměť, soustředěnost a pozornost, léčivě působí na imunitní systém, pomáhá zvládat neurózy všeho druhu. Pomáhá najít životní rovnováhu, má ochranné vlastnosti, vibrace ametystu působí na úrovni aury a duše. Ametyst je kámen věrnosti, lásky a zamilovaných, jeho energie ohně podporuje vášeň. Pomáhá zvládat závislosti všeho druhu.

Jemná energie ametystu – duševního kamene – mírní smutek po odchodu někoho milovaného, napomáhá vnímat nesmrtelnost duše, upozorňuje, že smrt je změnou formy, která souvisí s cestou duše za svobodou. Ametyst je vysoce ochranný kámen, mírní známky úzkosti a obnovuje mentální, citovou a emoční rovnováhu. Uklidňuje a pomáhá proti nespavosti, podporuje intuitivní sny a denní vize. Ochraňuje před neklidnými sny, psychickými útoky, čistí prostor od negativních vibrací, mírní účinky geopatogenních zón.

Základní korespondence pro ametyst

  • Očista ametystu – pod proudem studené vody, měsíčním svitem (na slunci bledne).
  • Barva ametystu – fialová, levandulová, mystická purpurová, průhledná s fialkovým nádechem, vzácně purpurově tmavočervená. Žlutavé tóny vrostlic snižují a výrazně znehodnocují kvalitu ametystu.
  • Korespondence – vibrační spojení se zlatem, Sluncem, Měsícem, živlem ohně.
  • Čakry – krční čakra, třetí oko, korunní čakra.
  • Talisman – přitahuje harmonii do partnerských vztahů, povzbuzuje odolnost a duševní sílu.
  • Amulet – ochraňuje (mimořádně silný ochranný kámen), odpuzuje negativní energie, chrání proti zlému pohledu, očarování, uhranutí, magickým útokům, nočním můrám. Prsten s broušeným ametystem ochraňuje proti (astrálním) negativním silám.

Nová eKniha – „Tvořivá esence vědomého bytí – Vnitřní svět myšlenek“

Talisman nebo šperk z ametystu je možné ozdobit rytinou v podobě obrazu Slunce a Měsíce, toto magické spojení symbolizuje mystickou svatbu. Ametyst s vysoce spirituálními vibracemi je symbolem královského umění mystiků, symbolem moci a síly (prsten s ametystem). Energie ametystu se vhodně doplňují s křišťálem, růženínem, rodochrozitem a se zlatem.

Související články: Achát je kamenem duchaplnosti, pomáhá orientovat se v realitě, upozorňuje na iluze, Tajemství krásného opálu, říká se, že je tvořen deštěm, Fluorit, krychlový minerál a ochranný kámen géniů, posiluje paměť

PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?