Talisman pro štěstí – ruka Fatimy

trailers-949139_1920Ruka Fatimy je energeticky mocný ochranný symbol, představuje božské vedení, ukazuje správný směr, dodává sebevědomí, zbavuje strachu, chrání před neštěstím, ochraňuje slabé a nemocné. Ruce, které žehnají, léčí, tvoří, láskyplně objímají a hladí, jsou spojené se srdcem, jsou nástrojem universální životní síly a magické moci. Symbol „ruka Fatimy“, ve tvaru lidské dlaně (jedná se o dlaň pravé ruky), pochází ze Středního východu, a používá se také v oblastech severní Afriky. Symbol je využitelný jako ochranný talisman, magický šperk, vzor pro výšivky, a v nejrůznější podobě jako dekorace do bytu, nejčastěji ve formě obrazu na stěnu obývacího pokoje, nebo klepadla na vchodové dveře.

Talisman pro štěstí - ruka FatimyUprostřed posvátné dlaně bývá vyobrazen symbol lidského oka, který odkazuje k božské prozřetelnosti a intuici.  Tvar ruky má dvojí provedení, pokud jsou tři vztyčené prsty u sebe – symbolizují a přitahují štěstí. Pokud jsou prsty odtažené od sebe, jde o amulet odrážející negativní energie. Tento talisman slouží také jako ochrana proti případnému uhranutí.

Jméno Fatima znamená: „Ta, která říká pravdu“, „Ta, se kterou hovoří andělé“, „Dáma z nebes“, nebo jednoduše: „Oddělená“. To znamená: chvályhodná, oddělená od nečistot. Jedná se o jméno symbolizující duševní čistotu, spokojenost, dobro a požehnání. Hlavním mottem tohoto talismanu je posvátná ženskost, chrání hlavně nastávající matky a novorozence, podporuje plodnost, dává sílu a duchovní moudrost.

Jako ženský symbol je vhodné pořídit si ruku Fatimy například v podobě stříbrného přívěšku, stříbro je kovem zasvěceným magické Luně, a má tedy vztah k měsíčním bohyním.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

Vznik ochranného symbolu v podobě lidské dlaně spadá až do období starověké Mezopotámie, objevuje se jako ochranný symbol bohyně Ištar. Ve starověkém Egyptě je symbol žehnající ruky se dvěma vztyčenými prsty připisován jménům: bohyně Isis a boha Osiris.

Starověký symbol „ruka Fatimy“ lze dohledat také v rukopisech pojednávajících o mystické Kabale, která souvisí s židovskými tradicemi.

Související článek: Symbol požehnání

evil-eye-1185995_1920

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.